Авторизація|
Правила Эксперт
Питання-відповідь » Загальні » Робота вчителем без педагогічного стажу

Доброго дня. 19 років тому закінчила педагогічний університет, але не працювала за спеціальністю. Чи маю право влаштуватись на роботу вчителем, не маючи педагогічного стажу, без додаткового навчання на курсах підвищення кваліфікації?

Вопрос
26 грудня 2018

Згідно зі ст. 24 Закону України "Про загальну середню освіту" педагогічним працівником повинна бути особа з високими моральними якостями, яка має відповідну педагогічну освіту та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я якої дозволяє виконувати професійні обов’язки в закладах системи загальної середньої освіти. 

Таким чином, Закон України "Про загальну середню освіту" не містить вимоги щодо стажу роботи для прийому на посаду учителя закладу загальної середньої освіти.