Авторизація|
Правила Эксперт

нарахування пенсії

Категорія: Загальні|18 лютого 2014
Відповідь
18 лютого 2014

Розмір пенсії за віком та пенсії за вислугу років визначається за одними і тими ж показниками з застосуванням одинакових підходів. Зважаючи на те, що зазвичай при виході на пенсію за вислугу років працівники мають менше страхового стажу, аніж якби вони виходили на пенсію за віком, то і розмір пенсії за вислугу років є дещо меншим.

догана

Категорія: Загальні|17 лютого 2014
Відповідь
18 лютого 2014

За законодавством такий вид дисциплінарного стягнення, як догана, може виноситися без попереднього погодження з профспілковим комітетом. Разом з тим, колективним договором може бути передбачено обов'язок роботодавця погоджувати з профспілковим комітетом наказу про винесення працівникові догани.

робочий час

Категорія: Режим робочого часу|17 лютого 2014
Відповідь
18 лютого 2014

Це може бути як розширена зона чи виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника (довантаження), так і сумісництво. Сумісництво оформлюється заявою працівника про прийом на роботу за сумісництвом та наказом роботодавця про прийом на роботу за сумісництвом чи письмовим трудовим договором. При сумісництві оплата праці здійснюється за фактично виконану роботу, а робота здійснюється у вільний відосновної роботи час. Розширена зона чи виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника покладається на працівника наказом. Робота в такому випадку здійснюється в межах основного робочого часу, працівникові встановлюється доплата до 50% посадового окладу (ставки заробітної плати). З роботи за сумісництвом працівника звільняють (за власним бажанням, згодою сторін, за прогул, з інших підстав, передбачених законодавством). Зняття обов'язків тимчасово відсутнього працівника чи розширеної зони проводиться наказом роботодавця.

оплата праці

Категорія: Оплата праці|16 лютого 2014
Відповідь
17 лютого 2014

Оплата праці за неповний робочий день здійснюється пропорційно відпрацьованому часу. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою обмежень трудових прав працівників.

Відповідь
16 лютого 2014

Ні, додаткові дні відпустки за рахунок роботи за сумісництвом не надаються. Відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи. Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами за загальним правилом надається тривалістю 126 календарних днів на підставі листка тимчасової непрацездатності. Якщо Вам буде надана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами не з тієї дати, яка зазначена в лікарняному, а пізніше, то оплата відпустки буде здійснена, не за 126 календарних днів, а за меншу тривалість. Для того, щоб не втратити в коштах, Вам краще приєднати щорічну основну відпустку до відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами. Відповідно до ст.20 Закону України "Про відпустки" власник чи уповноважений ним орган до відпусткти у зв'язку з вагітністю та пологами зобов'язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році. Таку відпустку можна приєднати як до початку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, так і після неї. При цьому, за заявою жінки роботодавець зобов'язаний приєднати щорічну відпустку навіть посеред навчального року.

Відповідь
16 лютого 2014

Педагогічне навантаження керівника гуртка дошкільного навчального закладу становить 18 годин на тиждень.

Відповідь
16 лютого 2014

Якщо працівникові, якого прийнято на ставку, встановлено 50-годинний робочий тиждень, - це порушення законодавства, зокрема ст. 50 Кодексу законів про працю України. 

У працівника, якого прийнято на ставку та, окрім того, прийнято на 0,25 ставки за сумісництвом (допускається як в різних закладах, так і в одному) може бути 50-годинний робочий тиждень. В такому випадку це не буде порушенням законодавства.