Авторизація|
Правила Эксперт
Відповідь
25 лютого 2014

Обов'язок із забезпечення підвищення кваліфікації педагогічних працівників лежить на роботодавцеві, тому, якщо педпрацівникові на період підвищення кваліфікації видано листок тимчасової непрацездатності, роботодавець повинен організувати підвищення кваліфікації працівника в інший період.

Відповідь
19 лютого 2014

Норма Типового положення про атестацію педагогічних працівників щодо збереження категорії при переході з однієї посади на іншу була введена в дію наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20 грудня 2011 року #1473. Навіть якщо Ви переходили з посади на посаду до введеня в дію даного наказу і Вам, всупереч законодавству, яке діяло в тей період було збережено категорію,  вирішити питання про невідповідність цій категорії на даний момент може тільки атестаційна комісія. Оскільки категорії присвоюються послідовно, а за Вами було збережено І категорію, атестаційна комісія може присвоїти Вам вищу категорію.

Відповідь
15 лютого 2014

Пунктом 3.25 Типового положення про атестацію педагогічних працівників передбачено можливість вителів та викладачів мати навантаження з декількох предметів. Атестація вчителя при цьому проводиться з того предмету, який учитель викладає за спеціальністю. Для того, щоб категорія, встановлена за результатами атестації, розповсюджувалася на все педагогічне навантаження, вчитель повинен пройти підвищення кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти. Для поширення категорії на навантаження варіантної складової загальної середньої освіти підвищення кваліфікації проходити не обов'язково.

Відповідь
9 лютого 2014

Якщо Ви переходили з посади учителя на посаду вихователя і за Вами збереглася відповідно до п. 3.27 Типового положення про атестацію педагогічних працівників кваліфікаційна категорія, то при наступній атестації Вам може бути присвоєно вищу категорію чи підтверджено першу категорію. Якщо ж Ви, нариклад, працювали на посаді учителя та одночасно на посаді вихователя (без категорії) за сумісництвом, де ще не проводилася атестація Вас як вихователя, то в даному випадку присвоєння кваліфікаційної категорії має здійснюватися з дотриманням принципу послідовності.

Відповідь
9 лютого 2014

Відповідно до п. 3.27 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України #930 від 06.10.2010 року, за педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного навчального закладу до іншого, зберігається присвоєна їм кваліфікаційна категорія (тартфний розряд) до наступної атестації. Тому, якщо Ви перейшли працювати на посаду вихователя дошкільного навчального закладу з посади учителя загальноосвітнього навчального закладу, якому було присвоєно ІІ кваліфікаційну катогорію, то вона має за вами зберігатися до наступної атестації.