Авторизація|
Правила Эксперт

Допоможіть,будь ласка, я маю диплом молодшого спеціаліста( пед.училище, вчитель початкових класів і анг мови в початкових класах) та диплом спеціаліста(вчитель ангмови і зарубіжної літератури),працюю в школі 8 років,працювала вихователем ГПД 1-4класів і атестувалася в 2014 році на 2 категорію. В цьому навчальному році переведена на посаду вчителя початкових класів і викладаю анг мову в своєму класі. Чи зберігається мені категорія?Чи маю я право атестуватися як вчитель поч.класів на підвищення категорії?  Як мені повинні нараховувати зарплату як спеціалісту,чи як молодшому спеціалісту? Чи маю я рівні права викладати в початкових класах так само  як вчитель з дипломом спеціаліста початкових класів?Мені говорять,що категорія зберігається лиш цей рік,а далі я буду стояти на місці без зросту,оскільки необхідно здобути вищу освіту початкових класів. Буду вдячна за  зрозумілувідповідь

Відповідь
22 січня 2016

Відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників  атестація на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій проводиться щодо вчителів початкових класів, які маюьть повну вищу педагогічну освіту за спеціальністю початкова освіта, початкове навчання або які мають дві освіти, одна з яких - вища педагогічна за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України "Про освіту" (у редакції Закону України від 23.03.96 N 100/96-ВР) - середня спеціальна освіта) або вищу педагогічну з цієї самої спеціальності за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра (далі - базова вища освіта) та повну вищу педагогічну освіту за іншим фахом. Таким чином, якшо Ви маєте дві освіти, одна з яких вища педагогічна за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста, а друга - повна вища педагогічна освіта за іншим фахом, то Ваша освіта є відповідною для зайняття посади вчителя початкових класів та для атестації за цією посадою. За педагогічними працівниками, які переходять на інші педагогічні посади у цьому самому закладі, зберігаються присвоєні кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) та педагогічні звання до наступної атестації. Учителям другої категорії заробітна плата нараховється за 10 тарифним розрядом. При наступній атестації Вам можуть встановити І категорію.

Відповідь
14 січня 2016

Для відповіді на дане питання Вам необхідно вказати не лише рівень освіти, а й посаду та заклад, де Ви працюєте.

Відповідь
5 січня 2016

Типовим положенням про атестацію не передбачено заборони атестувати працівника за посадою, яку він обіймає та за якою має відповідну спеціальну освіту, навіть, якщо тимчасово у такого працівника години з цього предмету відсутні. 

Відповідь
6 січня 2016

За педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного навчального закладу до іншого, а також на інші педагогічні посади у цьому самому закладі, зберігаються присвоєні кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) та педагогічні звання до наступної атестації. Наступна атестація може бути проведеня у 2015-2016 н.р. на новому місці роботи.