Авторизація|
Правила Эксперт
Питання-відповідь » Атестація педпрацівників » відкладення атестування на рік

Доброго дня!

Я працюю практичним психологом в дитячому медичному закладі. Наскільки мені відомо,  діяльність практичних психологів в медиціні регламентується тими ж нормативними документами, як і у сфері освіти. Поясність будь ласка, як бути в такій ситуації.

Зараз я маю вищу кваліфікаційну категорію, останній раз атестувалася в 2009 році. В цьому році маю знов проходити атестацію для підтвердження категорії, також маю рекомендацію керівництва установи для встановлення мені педагогічного звання "практичний психолог-методист". Згідно нормативних документів, для встановлення звання в мене має бути заключення науково-методичної установи про апробацію та можливість використання мого педагогічного досвіду. Але адміністрація установи протягом останнього року запевняла мене, що ніяких особливих документів не треба, достатньо тільки їхнього клопотання перед атестаційною комісією МОЗ. Однак зараз, при підготовці документів до комісії МОЗУ виявилося, що таке заключення є необхідним, але підготувати його до засідання атестаційної комісії вже неможливо через брак часу. В звязку з цим в мене є два питання:

1) чи можна мені атестуватися в своїй установі в наступному році з усіма необхідними документами? Адже атестація в наступному році (2015) буде через 6 років після останньої атестації? Чи в такому випадку має право адміністрація моєї установи понизити мені кваліфікаційну категорію?

2) чи можливо атестуватися в своїй установі цього року (2014), отримати рекомендацію для встановлення мені педагогічного звання, а за підтвердженням категорії та встановленням звання звертатися до атестаційної комісії ІІІ рівня наступного року (2015)?

З повагою - Ірина

Вопрос
27 лютого 2014

Відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників атестація педагогічного працівника, який підлягає черговій атестації, може бути перенесена на один рік у випадку тривалої тимчасової непрацездатності, при переході працівника з одного навчального закладу та з інших поважних причин. Оскільки вичерпного переліку поважних причин для перенесення атестації не встановлено, лише від Вашої атестаційної комісії залежить, чи віднесе вона описану Вами ситуацію до тих поважних причин, які дають підстави для перенесення атестації.

2. Чинним положенням не передбачено можливості  зниження кваліфікаційної категорії. Працівникові за результатами атестації може бути встановлена менша категорія, якщо працівник відповідає вимогам саме до цієї категорії. 

3. При черговій атестації Вам може бути присвоєно кваліфікайну категорію без присвоєння звання, а через рік в порядку позачергової атестації - присвоєно звання.