Авторизация| Регистрация
ПРАЦЮЄМО НАД ЗАКОНОПРОЕКТОМ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ СТАТУСУ ПЕДАГОГІЧНИХ, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ. ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ ЗА АДРЕСОЮ org.kiev.profspilka@gmail.com ЧИ НА FACEBOOK https://www.facebook.com/osvityany
Правила Эксперт

відпустка

Категорія: Надання відпусток|16 січня 2017
Відповідь
19 січня 2017

Законодавством не передбачено заборони на надання віпустки з суботи. У відповідності до положень ч. ч. 4-5 ст. 79 КЗпП України та ст. 10 Закону України «Про відпустки» черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. Графік надання відпусток педагогічним працівникам складається з урахуванням можливості проведення регулярних консультацій для учнів, складання іспитів якими перенесено на осінь. Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Відповідь
5 січня 2017

Жінкам перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї щорічні відпустки за їхнім бажанням працівника в зручний для нього час. До відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році. Заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку. Таким чином, заяву про приєднання до відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами щорічної основної відпустки можна подати як під час надання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, так і перед її закінченням, проте відпускні (заробітна плата за час щорічної відпустки) мають бути нараховані не пізніше ніж за три дні до початку щорічної відпустки.

Відповідь
12 грудня 2016

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається:

1) окремим категоріям працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, - тривалістю до 35 календарних днів за Списком виробництв, робіт, професій і посад, затверджуваним Кабінетом Міністрів України;

2) працівникам з ненормованим робочим днем - тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Добрий день.

Будь ласка, дайте відповідь на моє запитання.

Я, Гич Олена Геннадіївна, працюю більше 25 років музичним керівником у дитячому садку № 53 міста Нікополь. Завжди ходила у відпустку влітку, але останні 2 роки адміністрація садка змушує мене ходити у відпустку на протязі учбового року (вересень-травень). Від цього порушується учбовий процес і страждають діти від перевантаження. Півтора місяця (моєї відпустки) у дітей відсутні музичні заняття, розваги і свята. А після мого повернення з відпустки діти змушені долати обов’язкову програму, розраховану на учбовий рік, за вкорочений час.

Адміністрація пояснює свої дії тим,що музичний керівник дитячого садка не являється вузьким спеціалістом, і не має відношення до працівників шкільної освіти, і тому не має права ходити у відпустку влітку.

Прошу пояснити  на основі законодавства України про освіту, чи законні ці дії адміністрації?

Відповідь
24 листопада 2016

Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам затверджений постановою Кабінету Міністрів України 14 квітня 1997 р. N 346 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 25 січня 2012 року N 35). Керівним, педагогічним, науковим і науково-педагогічним працівникам навчальних закладів та навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів щорічна основна відпустка повної тривалості у перший та наступні роки надається у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу.

Відповідь
4 серпня 2016

Відповідно до частини 6 статті 179 Кодексу законів про працю України, у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку. В будь-який час до досягнення дитиною шестирічного віку Ви маєте право на одержання цієї відпустки (за наявності медичного висновку). На час відпустки за працівником зберігається місце роботи та заробітна плата.