Авторизация| Регистрация
ПРАЦЮЄМО НАД ЗАКОНОПРОЕКТОМ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ СТАТУСУ ПЕДАГОГІЧНИХ, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ. ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ ЗА АДРЕСОЮ org.kiev.profspilka@gmail.com ЧИ НА FACEBOOK https://www.facebook.com/osvityany
Правила Эксперт
Відповідь
4 серпня 2016

Так, абз. 2 ст. 18 КЗпПУ передбачено, що підприємство за рахунок власних коштів може надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості, ніж до досягнення дитиною трирічного віку. При цьому подання довідки ЛКК не вимагається.

Відповідь
13 червня 2016

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (із змінами, далі — Закон про відпустки) відпустку без збереження заробітної плати за бажанням працівника надають в обов’язковому порядку у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, — тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку. На практиці медичний висновок надають, як правило, строком до шести місяців, інколи — до одного року. У подальшому за необхідності продовження догляду видають новий медичний висновок. Відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною, передбачену статтею 25 Закону про відпустки, надають після закінчення соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ст. 18 Закону про відпустки). Відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку надається за заявою працівниці тривалістю, визначеною в медичному висновку, і оформлюється відповідним наказом. Для отримання відпустки працівниця подає керівнику підприємства, установи, організації заяву про надання відпустки і медичний висновок. Роботодавець не має права відмовити у наданні відпустки, оскільки Законом про відпустки визначено, що вона надається в обов’язковому порядку, тобто в силу суб’єктивного права працівника.

Відповідь
7 червня 2016

Тривалість щорічної основної відпустки вчителя ЗНЗ - 56 календарних днів. Якщо бібліотекарем в іншому навчальному закладі ви працюєте за сумісництвом, то тривалість відпустки за цією посадою 24 календарних дні (надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи).

Відповідь
21 квітня 2016

Радимо Вам звернутися до первинної (районно, міської) організації Профспілки за захистом Ваших прав.

Nhbdfkscnm dslgecnjr

Категорія: Надання відпусток|20 квітня 2016
Відповідь
21 квітня 2016

Мінімальна тривалість щорічної основної відпустки - 24 календарних дні.