Авторизация| Регистрация
Правила Эксперт
Питання-відповідь » Надання відпусток » вихід з декретної відпустки

Доброго дня! У зв'язку з сімейними обставинами потрібно вийти з декретної відпуски достроково, але на моє місце взяли іншого вчителя і оформили його не замість мене. Мені повідомили, що якщо я хочу вийти на роботу, то потрібно ділити з ним ставку, до цього у мене була повна ставка. Переходити в іншу школу він не хоче. Що робити? Чи мають право зі мною так поводитись? Адже я виходжу на роботу з розрахунком на повне навантаження, яке було до декрету, адже терміново потрібні кошти. Що робити? Підскажіть, будь ласка, на які закони мені опиратися і як відстояти своє право на роботу?
Дяую!

Вопрос
14 грудня 2017

Відповідно до Закону України "Про відпустки" на період відпустки, у тому числі по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку, зберігається місце роботи (посада) та заробітна плата (допомога).

Пунктом 6.3.2 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України передбачено, що на період відпустки працівників, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, години навчального навантаження тимчасово передаються іншим вчителям, викладачам. Після закінчення відпустки педагогічні працівники забезпечуються навантаженням, встановленим при тарифікації на початок навчального року.

Таким чином, при виході з відпустки по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку за Вами має зберігатися Ваша заробітна плата, а відтак і обсяг педагогічного навантаження.