Авторизація|
Правила Эксперт

Відпустки

Категорія: Надання відпусток|6 лютого 2020

Я працюю в школі соціальним педагогом з 06.11.2017р. У відпустці була з 03.06.2019 по 30.07.2019р. Я вагітна і у декрет мені іти 04.05.2020р. Хочу використати щорічну відпустку пепед декретною, 56 календарних днів. Але дирекція каже, що я цього зробити не можу, а лише розділити щорічну відпустку на до і після декрету. Чи є це правомірно? І чи можу я взяти відпустки всі 56 днів?

Вопрос
21 лютого 2020

Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону України «Про відпустки», за заявою працівниці власник або уповноважений ним орган зобов’язаний до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості роботи жінки в поточному році.

Така відпустка, на бажання жінки, надається перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи в перший рік роботи (ст. 10 Закону України «Про відпустки»).

Тому за Вашою заявою роботодавець зобов'язаний приєднати щорічну основну відпустку повної тривалості до відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.