Авторизація|
Правила Эксперт

наповнюваність класів

Категорія: Загальні|2 вересня 2019
Відповідь
3 вересня 2019

Згідно зі ст. 14 Закону України "Про загальну середню освіту" наповнюваність класів закладів загальної середньої освіти не може перевищувати 30 учнів.

Відповідь
3 вересня 2019

Ні, така вимога є неправомірною. Навантаження менше ставки  встановлюється під час тарифікації за згодою працівника.

Відмова

Категорія: Загальні|9 травня 2019
Відповідь
14 серпня 2019

На звітно-виборних зборах голова ППО може не балотуватися та не бути обраним на наступний строк. В разі необхідності припинення повноважень достроково необхідно подати відповідну заяву на розгялд профспілкового комітету.  

Відповідь
16 серпня 2019

Згідно з пунктом 2.2 Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.09.2000 р. № 434, обов'язки класного керівника покладаються на педагогічного працівника навчального закладу системи загальної середньої освіти, який має педагогічну освіту або відповідну професійну освіту та професійно-педагогічну підготовку, здійснює педагогічну діяльність, фізичний та психічний стан здоров'я якого дозволяє виконувати ці обов'язки, або на досвідченого майстра виробничого навчання директором навчального за їх згодою директором навчального закладу Відповідно до п.35 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 року N 102, керівним працівникам не встановлюються доплати за класне керівництво, вчителям, викладачам, старшим викладачам, майстрам виробничого навчання та іншим педагогічним працівникам (крім керівних) загальноосвітніх навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів провадиться додаткова оплата за класне керівництво.Таким чином, керівний працівник може бути класним керівником, однак доплата за класне керівництво йому не встановлюється.

Премии

Категорія: Загальні|28 березня 2019
Відповідь
14 серпня 2019

Законодавством не передбачено обов'язкових виплат непедагогічним працівникам до Дня працівника освіти. Педагогічним працівникам виплачується грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання посадових обов'язків, яка, як правило, надається, в м. Києві до Міжнародного жіночого дня та Дня працівників освіти. Виплата премії здійснюється в межахї фонду оплати праці відповідно до положення про преміювання, затвердженого в закладі освіти.

ПЕДСТАЖ

Категорія: Загальні|9 січня 2019
Відповідь
10 січня 2019

Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти затверджено Постановою Кабінету міністрів України, від 31.01.2001, № 78 "Про реалізацію окремих положень частини першої статті 57 Закону України "Про освіту", частини першої статті 25 Закону України "Про загальну середню освіту", частини другої статті 18 і частини першої статті 22 Закону України "Про позашкільну освіту"". Відповідно зо зазначеного порядку працівникам підприємств, установ, організацій, які крім основної роботи працювали за сумісництвом на посадах науково-педагогічних або педагогічних працівників з обсягом роботи не менше ніж на 0,25 посадового окладу (ставки заробітної плати), до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховується період роботи на цих посадах. В іншому разі заміна вихователя не зараховується до спеціального стажу для виплати надбавки за вислугу років.