Авторизація|
Правила Эксперт

виконання обов'язків

Категорія: Оплата праці|27 квітня 2017
Відповідь
4 травня 2017

Законодавство не містить заборони щодо покладення на завідувача господарством виконання обов'язків директора ДНЗ на час його відсутності. Порядок оформлення, а також оплати тимчасового замісництва регулюється роз'ясненням Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 29.12.1965 р. №30/39 "Про порядок оплати тимчасового замісництва" із внесеними змінами від 11.12.1986р. Зазначені нормативні акти законодавства СРСР діють на території України відповідно до Постанови Верховної Ради України від 12.09.91 р. № 1545-XII ( 1545-12 ) "Про порядок тимчасової дії на території України деяких актів законодавства Союзу РСР".

Оплата праці

Категорія: Оплата праці|3 лютого 2017
Відповідь
22 лютого 2017

Згідно з наказом МОНУ від 26.09.2005 № 557 за знання та використання в роботі іноземної мови встановлюється надбавка до посадового окладу: однієї європейської - 10, однієї східної, угро-фінської або африканської - 15, двох і більше мов - 25 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати). Надбавка не встановлюється працівникам, для яких вимогами для зайняття посади передбачено знання іноземної мови, що підтверджено відповідним документом.

Заробітна плата

Категорія: Оплата праці|19 січня 2017
Відповідь
20 січня 2017

Розмір заробітної плати залежить, у першу чергу, від посади. Для надання відповіді на ваше питання Вам необхідно вказати назву посади.

Оплата праці

Категорія: Оплата праці|19 січня 2017
Відповідь
20 січня 2017

Оплата за години індивідуальної роботи провадиться за тарифікацією. Тобто місячна заробітна плата визначається шляхом множення ставки заробітної плати на встановлену вчителеві фактичну кількість годин на тиждень, в тому числі на індивідуальне навчання, і ділення цього добутку на норму годин на ставку. Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року. Якщо працівникові при тарифікації встановлено години індивідуального навчання і таке навчання проводиться більше, ніж 2 місяці, погодинна оплата праці не допускається. А тому при нарахуванні заробітної плати за години, не вичитані у зв'язку з хворобою учня оплата праці не зменшується. Разом з тим, у навчальних закладах з індивідуальними формами навчання (музичні школи, училища тощо) за години викладацької роботи, не виконані у зв'язку з неявкою учнів на заняття, оплата праці провадиться у розмірі не менше двох третин їх тарифних ставок. При наявності економії фонду заробітної плати за згодою керівника навчального закладу невичитані години можуть бути проведені протягом навчального року з додатковою погодинною оплатою. 

Погодинна оплата праці педагогічних працівників застосовується у виключних випадках. Йдеться про оплату за години заміщення тимчасово відсутніх по хворобі або з інших причин вчителів, вихователів, викладачів тощо, яке тривало не більше двох місяців, а також оплату працівників підприємств, організацій та установ, які залучаються для педагогічної роботи.

Відповідь
19 січня 2017

Згідно з п. 36 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 року №102, вчителям, викладачам, старшим викладачам, майстрам виробничого навчання та іншим педагогічним працівникам (крім керівних) загальноосвітніх навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів провадиться додаткова оплата за класне керівництво.

Разом з тим, п. 6.3.5 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 -2020 роки передбачено рекомендацію здійснювати відповідні доплати керівним працівникам навчальних закладів, які виконують на підставі норм чинного законодавства викладацьку роботу, за умови покладення на них у випадках виробничої необхідностіобов'язків з завідування відповідними навчальними кабінетами чи класних керівників.