Авторизація|
Правила Эксперт
Питання-відповідь » Режим робочого часу » Як правильно скласти графік роботи

Доброго дня! Я вчитель-логопед. Працюю на 0,5ставки, тобто 9год/тиждень (2дні по 4,5год). Скажіть, будь ласка, я повинна скласти свій графік роботи за академічними годинами (виходить 4 групових заняття і 1 індивідуальне) чи астрономічними (5 групових і 1 індивідуальне)? Якими документами я повинна керуватися? Буду дуже вдячна за відповідь.

Вопрос
27 грудня 2018

Навчальний час, тобто тривалість уроку, вимірюється в академічних годинах і використовується виключно для планування та обліку навчально-виховного процесу. Тривалість уроків встановлюється відповідно до Положення про навчальний заклад. У навчальних планах шкіл усіх типів і найменувань час на навчальні дисципліни визначається в академічних годинах (45 хв), крім перших класів шкіл, де навчаються діти шестирічного віку (35 хв).

Робочий час для будь-яких працівників, включаючи вчителів, вимірюється в астрономічних годинах. Так, згідно забз.11 п. 64 Інструкції № 102 ставки зарплати педагогам встановлюють виходячи з витрат робочого часу в астрономічних годинах (60 хв). При цьому перерви між уроками є перервою в навчальному часі для учнів, але не є перервою в робочому часі для вчителя. Тривалість перерв встановлюється відповідно до Положення про навчальний заклад. Скорочення тривалості уроку не є підставою ані для зменшення норми часу, передбаченого на вивчення предмета, ані для зменшення норми часу для оплати. Збільшення кількості уроків через зменшення їх тривалості не означає збільшення навчального навантаження, встановленоговчителю при тарифікації.

Отже, норму робочого часу на тиждень, кількість годин навчального навантаження для цілей обліку робочого часу та оплати праці вимірюють в астрономічних годинах.