Авторизация| Регистрация
ПРАЦЮЄМО НАД ЗАКОНОПРОЕКТОМ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ СТАТУСУ ПЕДАГОГІЧНИХ, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ. ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ ЗА АДРЕСОЮ org.kiev.profspilka@gmail.com ЧИ НА FACEBOOK https://www.facebook.com/osvityany
Правила Эксперт

Доброго дня!Я працюю керівником гуртка у палаці культури на ставку (18год)Раніше ми працювали 4 дні на тиждень по 4-5 годин у день.Зараз наш розклад на жаль змінили і ми маемо працювати 6 днів на тиждень по 3 години (всі дні окрім неділі) Є дні,коли діти не приходять на заняття бо робочій день починається з 11 години ранку,а ми маємо бути на робочому місці.Тобто КПж у цей робочій день = 0 Чи вірно це?Куди звернутись?

Вопрос
10 січня 2019

5-денний чи 6-денний робочий тиждень установлює власник або уповноважений ним орган спільно з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) з урахуванням специфіки роботи, думки трудового колективу і за погодженням з місцевою радою (ч. 3 ст. 52 КЗпП).

Графіки виходу на роботу (змінності) затверджує адміністрація підприємства за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником). Графіки мають бути доведені до відома кожного працівника, як правило, не пізніше ніж за місяць до їх упровадження (лист Мінпраці від 05.05.2011 р. № 149/13/116-11).