Авторизація|
Правила Эксперт

ГПД

Категорія: Розподіл педнавантаження|1 вересня 2019
Відповідь
3 вересня 2019

Наповнюваність дітей у групі продовженого дня у ЗЗСО - не більше 30 дітей. 

Добрий день!Порадьте будь-ласка ,як захистити педагогічного працівника?А проблема така:школа(ліцей) в якій працює вчитель математики 1 вже 18 років- налічує 153 учня (є всі класи),вчителів математики крім цього вчителя математики є ще 3 особи.Всі  ці педагоги прийняті на повне навантаження,а вч.математикм 1-прийнятий на неповне навантаження. Педагоги , які прийняті на повне навантаженя не мають його вже кілька років поспіль, оскільки мала  кількість учнів і класів тільки по одному.Тобто не має годин математики ,щоб забезпечити усіх.Вч.математики 1 вже десь 5 років підписує попередннє навантаження 1 год.економіки.Цього року вч.математики не підписує попередннє навантаження і просить- вимагає хоча б 1 клас. Колеги педагоги вже пенсійного віку- 9 років, 3 років, 1 рік.Одна з них бобровільно віддає 1 год.інформатики.Але вч.математики 1 не може проатестуватися,якщо немає годин математики.З боку дирекції школи(ліцею) захисту немає і підтримки теж. Зверталися до району, до місцевої влади селища, яка є засновникомзакладу - безрезультатно.Впливу на директора,який розподіляє пед.навантаження немає. 

Скажіть будь-ласка :

1.Чи має право вч.математики 1 в цій ситуації на години математики?

2.Чи враховуються в цій ситуації зміна умов праці всіх працівників, де можна вимагати рівність до всіх працівників- тобто розподіляти години порівну?

3.Чи можуть всі педагогічні працівники бути переведені на неповне навантаження?

4.Яким чином вч.математики 1 може захистити себе?

Допоможіть будь-ласка,порадьте.Щиро Вам дякую.

Відповідь
13 серпня 2019

1. Так, якщо працівника було прийнято на посаду вчителя математики, йому повинні надати наватаження вчителя матетматики. Ящо освіта вчителя математики дозволяє викладати інші предмети, йому може бути надане додатково навантаження з інших предметів.

2. Норми щодо обов'язкового розподілу навантаження між учителями порівну законодавство не містить. 

3. Так, предагогічні працівника за наявності їньої згоди можуть бути переведені на неповну ставку або за їх згодою при тарифікації одержати неповне навантаження на відповідний навчальний рік.

4. Вчитель математики, якщо його було прийнто на повну ставку, має право вимагати надання йому навантаження 18 годин на тиждень. Якщо вчителя математики було прийнято на неповну ставку, він має право вимагати надання йому відповідного навантаження (наприклад, якщо вчителя математики було прийнято на 0,5 ставки, то йому можуть надати менше 9 годин лише за його згодою). 

 

Відповідь
13 серпня 2019

Педагогічне навантаження вчителя закладу загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності обсягом менше тарифної ставки, встановлюється тільки за його згодою. Тому Ви маєте право наполягати на встановленні Вам повного навантаження.

Відповідь
15 серпня 2019

Так, оскільки освіта дозволяє виконувати навантаження вчителя початкових класів.

Відповідь
14 серпня 2019

Згода на неповне навантаження має бути надана працівником кожного разу при тарифікації. Тому наступного року роботодавець не має права встановити Вам неповне навантаження без Вашої згоди на неповне навантаження на конкретний навчальний рік.

Відповідь
11 січня 2019

Згідно з п. 4.2.7 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 -2020 роки  з метою створення педагогічним, науково-педагогічним працівникам відповідних умов праці, які б максимально сприяли забезпеченню продуктивної зайнятості та зарахуванню періодів трудової діяльності до страхового стажу для призначення відповідного виду пенсії при звільненні педагогічних працівників вивільнені години мають  розподілятися, у першу чергу між тими працівниками, які мають неповне тижневе навантаження. 

Тому радимо Вам звернутися до директора закладу освіти з письмовою заявою про надання Вам годин педагогічного навантаження, які вивільнилися, у зв'язку зі звільненням учителя з подальшим призначенням його директором закладу.

Відповідь
10 січня 2019

Згнідно з п. 2.2 Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.09.2000 р. N 434, обов'язки класного керівника покладаються директором навчального закладу на педагогічного працівника або на досвідченого майстра виробничого навчання, за його згодою.