Авторизация| Регистрация
ПРАЦЮЄМО НАД ЗАКОНОПРОЕКТОМ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ СТАТУСУ ПЕДАГОГІЧНИХ, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ. ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ ЗА АДРЕСОЮ org.kiev.profspilka@gmail.com ЧИ НА FACEBOOK https://www.facebook.com/osvityany
Правила Эксперт
Відповідь
11 січня 2019

Згідно з п. 4.2.7 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 -2020 роки  з метою створення педагогічним, науково-педагогічним працівникам відповідних умов праці, які б максимально сприяли забезпеченню продуктивної зайнятості та зарахуванню періодів трудової діяльності до страхового стажу для призначення відповідного виду пенсії при звільненні педагогічних працівників вивільнені години мають  розподілятися, у першу чергу між тими працівниками, які мають неповне тижневе навантаження. 

Тому радимо Вам звернутися до директора закладу освіти з письмовою заявою про надання Вам годин педагогічного навантаження, які вивільнилися, у зв'язку зі звільненням учителя з подальшим призначенням його директором закладу.

Відповідь
10 січня 2019

Згнідно з п. 2.2 Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.09.2000 р. N 434, обов'язки класного керівника покладаються директором навчального закладу на педагогічного працівника або на досвідченого майстра виробничого навчання, за його згодою.

Відповідь
27 грудня 2018

Педагогічне навантаження педпрацівника загальноосвітнього навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності обсягом менше тарифної ставки, встановлюється тільки за його згодою. В разі неможливості встановити Вам повне навантаження та ненадання Вами згоди на неповне навантаження, роботодавець повинен вирішити питання скорочення працівників у порядку, передбаченому чинним законодавством.

Доброго дня!

Чи має вчитель право (згідно законодавства та якої саме статті, бо на п. 4.2.7. Галзевої угоди директор не зважає) не передавати свої роки спеціалістам з 5-9кл.та не давати письмової згоди,і відповідно мати не 18 год/тиждень, а , н-д, 23год./тиждень згідно навчального плану.

 Річ у тім, що наш директор не дозволяє вч. поч.кл. мати більше 18год., і не звертає ніякої уваги на письмову відмову вчителів, а , навпаки, погрожує нікуди не звертатися, бо " ніхто не допоможе". Як бути вчителям?Куди звертатися? Чи дійсно у вчителя початкових класів має бути тільки 18год і ні години більше? 

 

Якщо ,згідно законодавству, обсяг навчальної педагогічної роботи граничними розмірами не обмежений,як відстояти свої права на викладання 23год./тиждень, а не 18год.?

 

Та якими іншими видами педагогічної діяльності нас мали б довантажувати, якщо вч. не може ,н-д, викладати анг.мову, бо нас ніколи не довантажють,

а ,навпаки, розвантажують до 18год./тиждень, без нашої письмової згоди.

 

Будь ласка,допоможіть вияснити дану ситуацію.

Зазадалегідь вдячна за увагу та пораду. 

 

Відповідь
25 червня 2018

Згідно з п.64 Інстуркції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 року № 102 (із змінами і доповненнями), тривалість викладацької роботи вчителя для встановлення йому ставки заробітної плати складає 18 годин на тиждень.Якщо при вилученні у вчителя початкових класів годин фізкультури чи інших предметів відбулося зменшення тарифної ставки (менше 18 навчальних годин) без згоди педагогічного працівника, це є порушенням законодавства. 

Відповідь
11 червня 2018

Законодавством не встановлено конкретного порядку ознайомлення з попередньою комплектацією. Головне, щоб при цьому у роботодавця були докази підтвердження ознайомлення (підпис педагогічних працівників, акт про відмову проставити підпис про ознайомлення). 

Відповідь
11 червня 2018

Відповідно до закону України «Про загальну середню освіту», Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 15 квітня 1993 року № 102, педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу та форми власності обсягом менше тарифної ставки встановлюється тільки за його згодою.

Відповідь
11 червня 2018

Відповідно до закону України «Про загальну середню освіту», Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 15 квітня 1993 року № 102, педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу та форми власності обсягом менше тарифної ставки встановлюється тільки за його згодою.

Навчальне навантаження між учителями, викладачами та іншими педагогічними працівниками розподіляється директором установи за узгодженням із профспілковим комітетом залежно від кількості годин, передбачених навчальними планами, наявності педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склались у закладі (з дотриманням Кодексу законів про працю України).