Авторизація|

Заробітні плати вчителів в Україні та ЄС

17 березня 2016,Головна, Новини
Заробітні плати вчителів в Україні та ЄС

Аналітику роботи вчителів з 30 різних країн світу провела Організація економічного співробітництва та розвитку (Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD). Фахівці брали до уваги престиж професії, часове навантаження, ну і звісно – розмір оплати праці. За матеріалами «Міжнародного дослідження систем викладання й навчання» річний оклад Швейцарського вчителя складає 68 тисяч $. У Франції вчитель отримує 33 тисячі $, у Данії – 41 тисячу $.

Український вчитель, маючи півтори ставки, отримує за місяць близько 2-ох тисяч гривень. За рік – 24 тисячі. Якщо додати сюди премії, оплату гуртків (хоча не кожен вчитель має години гурткової роботи), то зможемо дотягнути до 1000 – 1 200 $. Тож знову маємо зарплатню прірву – у 40 разів. Це якщо порівнювати з Данією. А якщо зі Швейцарією – то у 68 разів менше.

Години роботи

Швейцарські педагоги в середньому працюють по 36 годин на тиждень. Якщо розбити це навантаження за схемою понеділок-п’ятниця, то вийде, що за день вчитель відпрацьовує 7 годин 20 хвилин. Майже восьмигодинний робочий день. За цей час освітянин встигає провести відведену кількість уроків, заповнити документацію та перевірити письмові роботи учнів.

У Франції вчитель має 18 робочих викладацьких годин. Паперова робота також займає приблизно вісімнадцять годин, хоча вчитель з досвідом може вправлятися і швидше.

Для прикладу, датський вчительанглійської мови, маючи всього 4 робочі дні на тиждень, отримує 15 тисяч датських крон.

 

 

За матеріалами Інтернет-ресурсу «Трибуна»: https://tribuna.pl.ua/news/zarplati-vchiteliv-mi-i-yevropa/

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці