Авторизація|

Міністерство фінансів України має намір скоротити кількість студентів, які отримують стипендії

3 вересня 2016,Головна, Новини

Під час зустрічі зі студентами, яка відбулася 2 вересня 2016 року, міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив про необхідність зменшити кількість людей, які отримують академічні стипендії та підвищити критерії для їх призначення. "Зараз 70% – академічні стипендії, соціальних стипендій – 6%. Рівень доходів українців падає, а у нас соціальних стипендій 6%, це справедливо? Потрібно відходити від зрівнялівки, потрібно платити академічні стипендії меншій кількості студентів, але вони повинні бути вище", – зауважив Олександр Данилюк.

Заступник Міністра фінансів Сергій Марченко повідомив, що на соціальну або пільгову стипендію можуть претендувати лише ті студенти, сімї яких отримують субсидію.

Студентка 6 курсу, голова профбюро фізико-технічного інституту Національного технічного університету України «КПІ»Мирослава Стремецькаакцентувала увагу присутніх на тому, що попередньо листом Міністерства фінансів України було рекомендовано Міністерству освіти і науки України розробити та подати на розгляд Уряду зміни до законодавства щодо запровадження з 2017 року забезпечення стипендіями лише студентів з числа вразливих верств населення, та зауважила, що такий крок є неприйнятним.

Профспілковий активіст Київського політехнічного інституту Ілля Варжанський наголосив на тому, що замість спроб провести оптимізацію стипендій, варто знайти інші статті бюджетних витрат, які можна скоротити.

Голова первинної профспілкової організації студентів КНУТД Роман Кожушко звернув увагу присутніх на тому, що питання доцільності підвищення розміру академічної стипендії за рахунок скорочення кількості студентів, які її отримують, є дискусійним, адже при встановлення жорстких критеріїв для одержання стипендій може призвести до небажання підвищувати рівень знань у багатьох студентів, які на сьогодні одержують стипендії.

 

 

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці