Авторизация| Регистрация

ПРАЦЯ НЕПОВНОЛІТНІХ: ПРАВА, ГАРАНТІЇ, ОБМЕЖЕННЯ

Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується (ст. 43 Конституції України)Неповнолітні мають рівне з іншими громадянами право на працю.Неповнолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх. Разом з тим, в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці неповнолітні користуються пільгами, встановленими законодавством України.

Постановка на профспілковий облік: алгоритм і нюанси

Уже зовсім скоро розпочнеться новий навчальний рік. А сьогодні в галузі ще йдуть активні "міграційні процеси". Хтось отримав освіту у вищому навчальному закладі і влаштовується на роботу, хтось вирішив змінити місце роботи, перейшовши з однієї школи або дошкільного навчального закладу до іншого, а хтось взагалі вирішив перекваліфікуватися. І дехто, оформивши всі документи на новому місці роботи, забуває про необхідність стати на профспілковий облік. Яким же чином це зробити?

Нагадаємо, що облік членів профспілки ведеться за обліковими картками у первинних профспілкових організаціях, а в нашій галузі це: школа, дитячий садок, вищий навчальний заклад тощо. Прийом на облік членів профспілки проводиться головою профкому, профорганізатором або особою, уповноваженою на це, при пред’явленні квитка та облікової картки члена профспілки.

Методичні рекомендації

 

2017 рік оголошено роком первинної профспілкової організації.

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ІНІЦІАТИВИ ТА ПРОГРАМИ:

Програми доступного житла У жовтні в Україні стартує конкурс «Учитель року – 2014» З профспілкою дешевше! 2013 - «З профспілкою дешевше» Перспективи та можливі ризики програми «Доступне житло»