Авторизація|

Особливості призначення та виплати пенсії науковим, науково-педагогічним працівникам

Особливості призначення та виплати пенсії
науковим, науково-педагогічним працівникам у зв’язку із введенням в дію з 01.10.2011 року Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»

Чинне законодавство:

Норми, що вводяться  з 1 жовтня
2011 року:

Пенсія жінкам призначається у віці
55 років.

Підвищення пенсійного віку для жінок до 60 років.

Пенсія чоловікам призначається у віці 60 років.

 

Підвищення пенсійного віку для чоловіків до 62 років для виходу на наукову пенсію.
До досягнення 62 – річного віку, на пенсію за віком мають право чоловіки - наукові (науково-педагогічні) працівники 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:
- 60 років - які народилися до 31 грудня 1952 року;
- 60 років 6 місяців  - які народилися з 1 січня 1953 року до 31 грудня 1953 року;
- 61 рік - які народилися з 1 січня 1954 року до 31 грудня 1954 року;
- 61 рік 6 місяців - які народилися з 1 січня 1955 року до 31 грудня 1955 року.

Мінімальний страховий стаж для призначення пенсії за віком:
для жінок – 20 років;
для чоловіків –  25 років.

 

Збільшення на 10 років тривалості страхового стажу для призначення мінімальної пенсії за віком:
для жінок – 30 років;
для чоловіків –  35 років.

Наукова пенсія встановлюється в розмірі до 90 % від заробітної плати.

Встановлення наукової пенсії в розмірі 80% від заробітної плати.

Для обчислення пенсії враховується заробітна плата наукового
(науково-педагогічного) працівника за основним місцем  роботи за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року, а також за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року.

Для обчислення пенсії враховується заробітна плата за основним місцем роботи за весь період страхового стажу на             посадах наукового (науково-педагогічного) працівника, починаючи з 1 липня 2000 року.
За бажанням пенсіонера для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за основним місцем роботи за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв. Це положення застосовується за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними  документами у період до 1 січня 2016 року або в разі якщо період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менш як 60 календарних  місяців,

Для обчислення розміру пенсії  враховується середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за рік що передує року звернення за пенсією.

Для обчислення заробітку під час   призначення пенсії науковому (науково-педагогічному) працівнику застосовується середня заробітна плата працівників,  зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Під час перебування на посаді наукового, науково-педагогічного працівника може виплачуватися наукова пенсія.

Пенсія, призначена відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", у період роботи на посадах, які дають право на цю пенсію, виплачується за Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування". Таким чином, у період роботи на посаді наукового, науково-педагогічного працівника йому виплачується пенсія за віком і лише після звільнення – наукова пенсія.

1.Чи має право працівник одночасно отримувати заробітну плату та пенсію за віком?

Так, як і раніше працівник має право одночасно працювати та отримувати пенсію за віком.

2.Чи вводяться зміни щодо тривалості стажу наукової роботи та тривалості загального (страхового) стажу для виходу на наукову пенсію?

Як і раніше пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається за наявності стажу наукової роботи не менше як 20 років – для чоловіків та не менше як 15 років – для жінок. Проте для виходу на наукову пенсію за новим Законом потрібно мати страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі (тобто 30 років – для жінок та 35 – для чоловіків), та досягти 62-річного віку чоловікам, а жінкам – пенсійного віку, встановленого Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

3.Чи зберігається за педагогічними працівниками право виходу на пенсію за вислугу років?

Пенсії за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і надалі призначатимуться при наявності спеціального стажу роботи не менше 25 років.

4.Яка середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, враховуватиметься при перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам?

Перерахунок пенсії проводитиметься не з врахуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за рік, що передує року звернення за пенсією, а із врахуванням середньої заробітної плати, з якої призначено пенсію.
5. Кому виплачуватиметься грошова допомога в  розмірі десяти місячних пенсій?
Особам, які на день досягнення пенсійного віку працювали в закладах  та установах державної  або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії  за  вислуг років і мають страховий стаж (для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років) на таких посадах, якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію,  при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
6. Яким є мінімальний страховий стаж для призначення пенсії?
Тривалість мінімального страхового стажу для призначення пенсії збільшено до 15 років.
7.Чи будуть отримувати наукову пенсію в розмірі 90% заробітної плати пенсіонери, яким таку пенсію призначено раніше?
Так, пенсіонери, яким призначено наукову пенсію у розмірі 90% заробітної плати пенсіонери повинні отримувати пенсію у призначеному розмірі, оскільки при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

ЗАКОНОПРОЕКТ №2681 ДОЦІЛЬНО ПОВЕРНУТИ НА ДООПРАЦЮВАННЯ - ВИСНОВОК ГНЕУ ВРУ Відповідь Мінсоцполітики щодо оздоровлення дітей під час пандемії COVID-19 ШАНОВНІ СПІЛЧАНИ! ТРИВАЄ ЗБІР ПІДПИСІВ ПРОТИ ЗАКОНОПРОЕКТУ №2681! Щодо організації роботи закладів дошкільної освіти під час карантину ПЕРЕВЕДЕННЯ ПЕДАГОГІВ НА СТРОКОВІ ТРУДОВІ ДОГОВОРИ - РОЗ'ЯСНЮЄ МОНУ ДО КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ ПОДАНО ПОЗОВ ЩОДО ДИСКРИМІНАЦІЇ ПЕДАГОГІВ ЗА ВІКОВОЮ ОЗНАКОЮ КМУ РЕКОМЕНДУЄ НЕ ЗВІЛЬНЯТИ ПРАЦІВНИКІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ ЗАКОН ПРО ЗАПОБІГАННЯ COVID-19: ВІДПУСТКА ПРАЦІВНИКАМ МОЖЕ НАДАВАТИСЯ ЗА ЇХ ЗГОДОЮ

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці