Авторизація|
Оксана

Доброго вечора.Я працюю з 2005р. у школі. Зараз у мене 3 клас. Збираюсь 7 червня іти в лікарню для оформлення лікарняного 70 днів до пологів і 56 днів після пологів. Чи маю я право взяти 3 27травня чи з 1 червня додаткову щорічну оплачувану відпустку до 7 червня, а потім її перервати цим лікарняним? Якими нормативними документами я можу це підтвердити? Прошу Вашої поради, як мені краще вчинити?

Профспілка: 1. Щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі настання строку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами (ст. 11 ЗУ "Про відпустки"). 2. До відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році. (ст. 20 ЗУ "Про відпустки").Якщо Ви знаєте дату початку лікарняного у зв'язку з вагітністю і пологами, Ви можете приєднати до цієї відпустки всю чи частину щорічної відпустки. Якщо така дата невідома, Ви можете вийти у щорічну відпустку, а після отримання лікарняного та написання заяви про надання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, перервати щорічну відпустку.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

24.січня

Ювіляри 11.2019

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці