Авторизація|
Оксана

Доброго дня. В мене такі запитання: Я в 2013 році виходжу на пенсію. Маю 32 роки педстажу і 5 років навчання в педінституті, тобто разом 37 років. Чула, що якщо би було 40 років, то пенсія була б значно більша. Чи можна не оформлятися (продовжити контракт) і працювати далі ? Чи справді це підвищення буде суттєве? Чи має право директор коледжу брати на роботу сумісника, якщо основні працівники не мають повної ставки?

Профспілка: Страховий стаж впливає на розмір пенсії. Чи буде суттєво відрізнятися розмір пенсії при страховому стажі 37 та 40 років залежить не лише від стажу, а і від заробітної плати, яку отримував працівник. В Галузевій угоді між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України  на 2011–2015 роки міститься рекомендація  керівникам органів управління освітою, закладів та  установ освіти і науки, відповідним профспілковим органам з метою створення педагогічним, науково-педагогічним працівникам відповідних умов праці, які б максимально сприяли забезпеченню продуктивної зайнятості та зарахуванню періодів трудової діяльності до страхового стажу для призначення відповідного виду пенсії: - при звільненні педагогічних працівників вивільнені години розподіляти у першу чергу між тими працівниками, які мають неповне тижневе навантаження; - залучати до викладацької роботи керівних, педагогічних та інших працівників закладів освіти, працівників інших підприємств, установ, організацій лише за умови забезпечення штатних педагогічних, науково-педагогічних працівників навчальним навантаженням в обсязі не менше відповідної кількості годин на ставку.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

24.січня

Ювіляри 11.2019

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці