Марина Іванівна

Добрий вечір!У 2011 році з травня місяця я пішла у відпустку в звязку з пологами (126 днів).Оскільки до цього я пропрацювала 8 місяців, я попросила основну відпустку до відпустки з пологами, але директор попросила забрати дану відпустку після 3 років декрету, або раніше якщо я вийду працювати.Я була класним керівником і на травень місяць їй важко знайти було заміну.Я погодилась, бо знала, що вийду через рік.В декреті була я рік і вийшовши на роботу попросила відпустку.Але старого директора звільнили, а новий відмовив, бо я не писала заяви про перенесення відпустки.Але звідки я мала знати про цю заяву? На основі яких законів ця відпустка мені не надається? Хтось в школі відповідає за правильністю виходу у відпустки?Як правильно і на основі яких законів вимагати законно відпрацьовану відпустку? Чи можу я вимагати лише грошову компенсацію?

Профспілка: Згідно із Законом України «Про відпустки» до відпустки  у  зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний  за  заявою  жінки  приєднати щорічну  відпустку  незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році. Відпостка може бути приєднана як до, так і після відпустки  у  зв'язку з вагітністю та пологами. Для приєднання до відпустки  у  зв'язку з вагітністю та пологами щорічної відпустки Вам необхідно було написати таку заяву. При написанні такої заяви роботодавець не мав би права Вам відмовити. Жодних вимог щодо написання заяви про перенесення щорічної відпустки при приєднанні щорічної відпустки до відпустки  у  зв'язку з вагітністю та пологами законодавством не встановлено. Порядком надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним  працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам передбачено, що за  бажанням   педагогічних працівників  частина  щорічної основної замінюється грошовою компенсацією за можливості забезпечення їх  у  відповідний  період  роботою.  При цьому тривалість наданої працівникові щорічної основної відпустки не повинна бути менша ніж 24 календарних дні.   У разі  звільнення  працівника  йому   виплачується   грошова компенсація  за  всі не використані ним дні щорічної відпустки.

ХІІІ звітно-виборна конференція КМОППОіНУ

ХІІІ звітно-виборна конференція КМОППОіНУ 13 березня 2020 року відбудеться ХІІІ звітно-виборна конференція Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України   ПОРЯДОК ДЕННИЙ Звіт про роботу ради Київської міської організації Профспілки працівників освіти і ...

29.січня

Ювіляри 01.20