Авторизація|
Роман

Працюю завучем на 1 ставку в сільській школі та разом з цим маю 12 годин навантаження (з дозволу відділу освіти). В школі є шість вакантних годин інформатики, які я вичитую по заміні (іншого спеціаліста немає). Сьогодні повідомили з бухгалтерії відділу освіти, що ревізори КРУ побачили у вищеописаній ситуації порушення і сказали, що директор і завуч не можуть мати замін. Саме через це з мене мають вирахувати чималеньку суму за останні три роки. Підскажіть будь-ласка, як діяти в цій ситуації, яким офіційним документом користуватися?

Профспілка: Згідно з п. 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОНУ N 102 від 15.04.93, у сільській місцевості директори і їх заступники при відсутності вчителів або викладачів з відповідних предметів можуть вести викладацьку роботу в обсязі не більше 12 годин на тиждень (480 годин на рік) з дозволу відповідного органу управління освіти. За норму годин, визначену у цьому пункті, оплата проводиться понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому відповідно для учителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією). Окрім того, даним пунктом передбачено, що за години викладацької роботи чи занять з гуртками, виконані, як виняток, у зв'язку з виробничою необхідністю понад норму, зазначену у цьому пункті, провадиться погодинна оплата за фактичну кількість годин, але не більше 240 годин на рік. Тобто, якщо Ви у порядку винятку виконували навантаження за замінами, яке Вам оплачували погодинно та якщо загальна кількість годин замін не перевущує 240 годин на тиждень, то виконання такого навантаження, а також здійснення його оплати не є порушенням.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці