Авторизація|
Світлана Напишіть будь-ласка, 4 роки я навчалася на бюджеті за цільовим направленням, після 4 курсу принесла відкріплення і знову вступила на безкоштовне навчання, оформила інд.графік навчання та пішла працювати за фахом вчителем поч. класів, на ставку. Чи можу я отримати підйомні як молодий спеціаліст? Дякую за відповідь і допомогу!!!Профспілка: Відповідно до Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів у 2013 році, затвердженого наказом МОНУ від 12.06.2013 № 736 молодим спеціалістам надається одноразова адресна грошова допомога у п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати. Така допомога надається особам, які: є випускниками випускникам денної форми навчання, які навчались за рахунок бюджетних коштів за державним замовленням у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації державної та комунальної форм власності незалежно від підпорядкування; у 2012-2013 навчальному році здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю; уклали на строк не менш як три роки договір про роботу на посадах педагогічних працівників у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах. Міністерство освіти і науки України затверджує кількість випускників та обсяг допомоги, що надається в межах асигнувань, передбачених у Державному бюджеті України на 2013 рік на зазначені цілі. Нарахування допомоги здійснюється у вищому навчальному закладі на підставі наказу, що видається після затвердження кількості випускників, яким надається допомога, та на підставі поданої випускником до 10 жовтня 2013 року заяви про надання допомоги, копії трудової книжки та копії договору. Виплата здійснюється до кінця поточного року. До 15 лютого 2014 року вищі навчальні заклади I-IV рівнів акредитації, які виплачували допомогу, звітують перед органом вищого рівня щодо проведеної виплати. У разі відмови випускника приступити до роботи за призначенням, звільнення його з ініціативи адміністрації за порушення трудової дисципліни, звільнення за власним бажанням протягом трьох років від початку роботи у загальноосвітньому та професійно-технічному навчальному закладі отримувач допомоги зобов'язаний повернути суму фактично одержаної допомоги згідно з укладеними договорами у вищий навчальний заклад, де була здійснена виплата. Вищий навчальний заклад повертає зазначені кошти до державного бюджету.
Юлія Доброго дня, я працюю вчителем у сільській школі, ВУЗ закінчила з червоним дипломом, чи мають мені доплачувати 50 % за диплом, чи це тільки для вчителів столиці? І які надбавки передбачені мені законодавством як молодому спеціалісту?Профспілка: Надання працівникові надбавки за складність і напруженість і роботі у розмірі 50% посадового окладу не є гарантованою законодавством виплатою. Відповідно до Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів у 2013 році, затвердженого наказом МОНУ від 12.06.2013  № 736 молодим спеціалістам надається одноразова адресна грошова допомога у п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати. Така допомога надається особам, які: є випускниками випускникам денної форми навчання, які навчались за рахунок бюджетних коштів за державним замовленням у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації державної та комунальної форм власності незалежно від підпорядкування; у 2012-2013 навчальному році здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю; уклали на строк не менш як три роки договір про роботу на посадах педагогічних працівників у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах. Таким чином, випускникам навчальних закладів, які навчалися за кошти фізичних чи юридичних осіб, працівникам, які уклали договір про роботу на посадах педагогічних працівників в дошкільних чи позашкільних навчальних закладах, зазначена допомога не виплачується. Міністерство освіти і науки України затверджує кількість випускників та обсяг допомоги, що надається в межах асигнувань, передбачених у Державному бюджеті України на 2013 рік на зазначені цілі. Нарахування допомоги здійснюється у вищому навчальному закладі на підставі наказу, що видається після затвердження кількості випускників, яким надається допомога, та на підставі поданої випускником до 10 жовтня 2013 року заяви про надання допомоги, копії трудової книжки та копії договору. Виплата здійснюється до кінця поточного року. До 15 лютого 2014 року вищі навчальні заклади I-IV рівнів акредитації, які виплачували допомогу, звітують перед органом вищого рівня щодо проведеної виплати. У разі відмови випускника приступити до роботи за призначенням, звільнення його з ініціативи адміністрації за порушення трудової дисципліни, звільнення за власним бажанням протягом трьох років від початку роботи у загальноосвітньому та професійно-технічному навчальному закладі отримувач допомоги зобов'язаний повернути суму фактично одержаної допомоги згідно з укладеними договорами у вищий навчальний заклад, де була здійснена виплата. Вищий навчальний заклад повертає зазначені кошти до державного бюджету.
Тетяна Прошу надати відповідь.Яка ставка вихователя-методиста дошкільного закладу,в якому працює 13 груп?Чи має значення з кого року працює заклад(з1993).Які тарифи діють Дякую.Профспілка: Тарифний розряд вихователів-методистів ДНЗ (які мають освітньо-кваліфікаційний рівень магістра, спеціаліста, бакалавра або молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України "Про освіту") - вищу або середню спеціальну освіту): вищої категорії - 12, першої категорії - 11, другої категорії -10, без категорії - 8-9. Фахівцям без категорії, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра (до введення в дію Закону України "Про освіту" - вищу освіту), установлюється 9 тарифний розряд.
Наталія

Дякую за відповіть, але в цьому документі (наказ МОНУ від 26.09.2005 № 557 музичному керівникові ДНЗ без категорії встановлюється 7 тарифний розряд.) також є ***, де говориться, що "Фахівцям, які не мають освітньо - кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста ( до введення в дію Закону України "Про освіту" ( 1060 -12 ) - середньої спеціальної освіти), установлюється 7 тарифний розряд.) Виходить, що якщо муз.керівник не має середно - спеціальної освіти йому встановлюють -7 розряд, а якщо така освіта є (Азовське педагогічне училище, спеціальність - музичний керівник, та іще є і вища освіта), то встановлюють також -7 розряд??? Чому цей же документ, відносно вихователів, під ** зазначає: "Фахівцям, які мають освітньо - кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра ( до введення в дію Закону України "Про освіту" ( 1060 -12 ) - вищу освіту), установлюють 9 тарифний розряд." У вихователів виходить:є середньо - спеціальної освіти -8 тарифний розряд, є вища - 9 розряд. Чому музичних керівників так образили? Чому мене прирівнюють до 7 тарифного розряду, як людину, яка не має середньої спеціальної освіти, якщо я МАЮ СЕРЕДНЬО СПЕЦІАЛЬНУ освіту за фахом (музичний керівник)і ВИЩУ освіту???

Профспілка: Згідно з наказом МОН №557 від 26.09.2005 N 557 музичним керівникам ДНЗ без категорії встановлюється – 7 тарифний розряд. Встановлення вищого тарифного розряду музичному керівникові без категорії(навіть при наявності вищої освіти) наказом, на жаль, не передбачено. Музичним керівникам вищої категорії встановлюється 10 тарифний розряд, першої категорії – 9, другої категорії – 8. Проте, якщо музичний керівник першої, другої чи вищої категорії не має освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста (до  введення  в  дію  Закону  України  "Про освіту"  -  середньої спеціальної освіти), йому установлюється 7 тарифний розряд.
Оксана

Доброго дня. Працюю помічником вихователя вже 8 років, хочу знати чи повині нам платити оздоровчі.

Профспілка: Виплата грошової допомоги на оздоровлення непедагогічним працівникам ДНЗ законодавством не гарантується, тобто не є обов'язковою виплатою.
Юрій

Доброго дня! За фахом я учитель історії. Другий рік читаю години Захисту Вітчизни.Чи зараховується, в даному випадку, служба в армії до спецстажу. З повагою.

Профспілка: Служба в армії зараховується до стажу, що дає право на виплату надбавки за вислугу років, проте не зараховується до стажу, що дає право на вихід на пенсію за вислугу років.
Юрій

Доброго дня! За фахом я учитель історії. Другий рік читаю години Захисту Вітчизни.Чи зараховується, в даному випадку, служба в армії до спецстажу. З повагою.

Профспілка: Служба в армії зараховується до стажу, що дає право на виплату надбавки за вислугу років, проте не зараховується до стажу, що дає право на вихід на пенсію за вислугу років.
Раїса

В вечірній школі працює бібліотекар і має 2 години факультативу. Чи маю право платити їй грошову винагороду, як педагігчним працівникам? В якому розмірі:від ставки? від навантаження? Дякую.

Профспілка: Грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання посадових обов'язків передбачена лише для педагогічних працівників. Бібліотечним працівникам виплачується матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі до одного посадового окладу (ставка заробітної плати) на рік.
Леонід

Чи оплачується завучу школи, який працює на, 05 ставки, заміна директора школи?

Профспілка: Згідно з постановою КМУ №1298 від 30.08.2002 року керівникам бюджетних установ, закладів та організацій, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів цих установ, закладів та організацій, їх заступникам доплати працівникам за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників; за суміщення професій (посад); за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт не встановлюються.
Олег

Вчитель зарубіжної літератури з навантаженням 13 год., стаж роботи більше 20 років, довантажений 0,5 ст., практичного психолога. Чи отримує доплату за вислугу років, якщо ні освіти ні стажу не має як психолог. С ув. Олег

Профспілка: Виплата надбавки за вислугу років не залежить від освіти. Розмір надбавки залежить від стажу на педагогічних посадах, затверджених КМУ. Наприклад, якщо працівник працював 7 років вчителем ЗНЗ та 4 роки вихователем ДНЗ, то його стаж для виплати надбавки за вислугу років складе 11 років. В Вашому випадку виплата надбавки за вислугу років (якщо стаж роботи на посаді вчителя більше 20 років)  повинна становити 30% посадового окладу та розповсюджуватися на все навантаження.
Володимир

Чи встановлюється надбавка до посадового окладу за вислугу років педагогічним працівникам з урахуванням підвищень посадового окладу передбачених нормативно-правовими актами з оплати праці? (чи без врахування підвищень?)

Профспілка: В разі, якщо працівникові було встановлено підвищений посадовий оклад (наприклад за звання вчителя-методиста), йому має нараховуватися надбавка за вислугу років, на оклад, встановлений при тарифікації, тобто на підвищений.
Марія

Скажіть будь ласка, як правильно нараховується зарплата вихователю ДНЗ,і відпускні.Я була в відпусці з 20.11.2012р по 04.12.2012р. В мене 8 категорія, освіта бакалавр, здобуваю спеціаліста.

Профспілка: Вихователю ДНЗ нараховується посадовий оклад, надбавка за престижність педагогічної праці (20% посадового окладу), надбавка за вислугу років (10-30% посадвового окладу), грошова допомога на оздоровлення при наданні відпустки (100% посадового окладу), грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання посадових обов'язків (до 100% посадового окладу раз в рік) та інші виплати і надбавки. Сума відпускних розраховується шляхом множення середньоденноі заробітноі плати за розрахунковий період на кількість календарних днів, що припадають на відпустку.
Валентина

Чи повинна виплачуватися надбавка за престижність праці та вислугу років у випадку коли я маю педнавантаження старшого викладача 1500 годин на одній кафедрі і педнавантаження викладача 800 годин на іншій? Мені ці надбавки виплачують там де я отримую повну ставку, а там де 0.5 - ні. У роздруківці по зарплаті йде трактація "суміщення". Всю свою роботу відображаю у табелі,як це вимагає керівництво.Тобто працюю як за сумісництвом , а платять як за суміщення. Різницю між цими поняттями розумію. Перед тим як звернутися в бухгалтерію хочу бути юридично підкованою.Допоможіть,будь-ласка.

Профспілка: Якщо педагогічний працівник виконує роботу обсягом менше або більше норми, передбаченої на ставку, абсолютний розмір надбавки за престижність педагогічної праці відповідно зменшується або збільшується пропорційно навантаженню (обсягу роботи) незалежно від того, як виконується додаткова робота (на умовах сумісництва чи суміщення).     МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ №1/9-385 від 25 травня 2011 року Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій Головам рад ректорів (директорів) вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації Щодо постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 № 373 Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2009 р. №1130 "Про встановлення надбавки вчителям, вихователям загальноосвітніх навчальних закладів, викладачам і майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І-II рівня акредитації державної та комунальної форми власності, керівникам та заступникам керівників зазначених закладів, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників" з 1 січня 2010 року установлена надбавка в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) лише вищезазначеним категоріям педагогічних працівників. Обмеженість категорій педагогічних працівників, які мають право на цю надбавку, призводить до соціальної напруги у педагогічних колективах. Значна кількість педагогічних працівників, які забезпечують навчально-виховний процес у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладах не мають права на встановлення цієї надбавки. Також позбавлені права на таку надбавку педагогічні працівники, які працюють у закладах і установах соціального захисту населення, охорони здоров’я, культури та інших відомств. На сьогодні така надбавка встановлюється працівникам лише за займаною посадою. Специфіка роботи у сфері освіти така, що працівникам навчальних закладів (у т.ч. не педагогічним) надано право вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому ж закладі (п. 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 №102). При цьому таким працівникам надбавка за викладацькі години не встановлюється, що також приводить до соціальної нерівності в оплаті праці педагогічних працівників. Постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. №373 "Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування" з 1 вересня 2011 р. передбачено встановлення такої надбавки усім категоріям педагогічних працівників. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. №373 саме з 1 вересня ц.р. втрачає чинність постанова Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2009 р. №1130 і надбавка в  розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) встановлюватиметься усім педагогічним працівникам, перелік посад яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 963, усіх навчальних закладів, інших установ і закладів незалежно від відомчого підпорядкування. Надбавка встановлюватиметься до посадового окладу (ставки заробітної плати, у т.ч. годинної), визначених з урахуванням підвищень, передбачених нормативно-правовими актами з оплати праці. Надбавка встановлюватиметься незалежно від установлених за іншими нормативно-правовими актами надбавок і доплат. Якщо педагогічний працівник виконує роботу обсягом менше або більше норми, передбаченою ставкою заробітної плати, абсолютний розмір надбавки відповідно зменшуватиметься або збільшуватиметься пропорційно навантаженню (обсягу роботи). Надбавка встановлюватиметься педагогічним працівникам як за основною посадою, так і за сумісництвом. Також надбавка встановлюватиметься на весь обсяг навчального навантаження, що виконується працівником. Тобто, якщо працівники закладу (у т.ч. і не педагогічні), крім своєї основної роботи за посадою у тому самому навчальному закладі ведуть викладацьку роботу чи заняття з гуртками (п. 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 №102), то така надбавка нараховуватиметься і на викладацькі (гурткові) години. Заступник Міністра       П.М. Куліков
Галина

Працюючи лікарем дерматологом знаходилась у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, після якої була звільнена в 2005 році і зарахована на посаду викладача дерматовенерології медичного ВНЗ. Чи зараховується стаж лікаря дерматолога або відпустка по догляду за дитиною до 3-х років до педагогічного стажу що дає право на виплату доплати за вислугу років?

Профспілка: До стажу педагогічної роботи зараховується час перебування громадян України на військовій службі, час перебування у відпустці по догляду  за  дитиною  до  досягнення  нею  трирічного  віку  та відпустка  без  збереження заробітної плати (частини третя і шоста статті 179 Кодексу законів про працю України).
Вікторія

До 2002 року працювала лікарем, 2002 - 2005 декретна відпустка, а з 2005 року працюю викладачем у ВНЗ.Чи враховується декретна відпустка до стажу при виплаті відсотків за вислугу років ? Дякую

Профспілка: До стажу педагогічної роботи зараховується час перебування громадян України на військовій службі, час перебування у відпустці по догляду  за  дитиною  до  досягнення  нею  трирічного  віку  та відпустка  без  збереження заробітної плати (частини третя і шоста статті 179 Кодексу законів про працю України)
Лариса

Яка на данний час муніципальна надбавка вчителям в Києві

Профспілка: З 1 травня 2012 року вчителям ЗНЗ виплачується надбавка за складність і напруженість у роботі в розмірі 20%.
Інга

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, нам відмовляють, вчителям міста у виплаті оздоровчих, пояснюя тим, що немає коштів. Чи правомірні дії і можемо відстоювати своє право на отримання оздоровчих. Дякую

Профспілка: Виплата оздоровчих при наданні відпустки є гарантованоб державою виплатою. У разі порушення Ваших прав, радимо звернутися до первинної, міської, обласної організації Профспілки, членами якої Ви є.
Артем

Действительно ли выплачиваются надбавки 50% за диплом с отличием? Или это норма только на бумаге? А то некоторые директора школ, отрицают такой факт.

Профспілка: Виплата підвищеної надбавки за диплом з відзнакою наразі в більшості районах м. Києва не здійснюється, у зв'язку з відсутністю коштів.
Тетяна

Скажіть, будь-ласка, у якому розмірі і чи усім учителям ЗНЗ має виплачуватися надбавка за престижність педагогічної праці?Дякую

Профспілка: Надбавка за престижність педагогічної праці виплачується всім педагогічним працівникам навчальних закладів у розмірі 20% посадового окладу на все навантаження.
Слава

Имеет ли право на 30% надбавку молодой специалист (учитель) в Киеве без Киевской регистрации, который год после университета не работал по специальности?

Профспілка: Надбавка за складність та напруженість у роботі не залежить від місця реєстрації. Підвищена надбавка встановлюється молодим спеціалістам, які уклали договір про роботу в закладах освіти не менше, ніж на три роки.
Тетяна

Чи має право педагогічний працівник отримувати надбавку за престижність роботи 20 % та 50 % за складність і напруженість у роботі згідно постанови 1298

Профспілка: Педагогічний працівник має право отримувати надбавку за престижність роботи 20 % та 50 % за складність і напруженість у роботі. При цьому, розмір надбавки за складність і напруженість у роботі залежить від можливостей фонду оплати праці.
Лариса

Скажить,будь-ласка, який розмір у відсотковому відношенні муніціпальної надбавки педпрацівникам у м.Києві у 2012 році?

Профспілка: Розмір щомісячної надбавки за складність і напруженість у 2012 році складає 15% посадового окладу (ставки заробітної плати).
Людмила

Добрий день! Я працюю в ліцеї за сумісництвом. Розповсюджується надбавка в розмірі 20 відсотків від Київського міського голови на сумісників?

Надбавка за складність та напруженість у роботі виплачується в межах фонду оплати праці, тобто при наявності коштів. Заборони щодо виплати надбавки за складність та напруженість у роботі сумісникам законодавством не встановлено, а тому зазначена надбавка сумісникам може виплачуватися при наявності фінансових можливостей в районі м. Києва.
Профспілка: Надбавка за складність та напруженість у роботі виплачується в межах фонду оплати праці, тобто при наявності коштів. Заборони щодо виплати надбавки за складність та напруженість у роботі сумісникам законодавством не встановлено, а тому зазначена надбавка їм може виплачуватися при наявності фінансових можливостей в районі м. Києва.
Олена

Нещодавно керівництво місцевого відділу освіти заяило про те, що до кінця року з метою економії коштів вчителям не виплачуватиме 20% надбавку за престижність. Скажіть чи правомірне таке рішення і як проти цього боротися?

Профспілка: Рішення про невиплату надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам є неправомірним. Невиплачені кошти мають бути повернені за всі місяці такої невиплати. В разі порушення Ваших прав, радимо звертатися до первинної, районної, міської організації Профспілки.
Олена

Скільки відсотків складає надбавка за класне керівництво у 5-9 класах загальноосвітньої школи? Я завжди знала, що 20%, але, здається, зараз виплачують менше. Ці відсотки якось закріплені законодавчо, чи ні? Де можна знайти інформацію про порядок виплати надбавок вчителям за зошити, класне керівництво тощо, а також оперативно дізнатися про зміни у розмірах цих відсотків? Дякую.

Профспілка: Вчителям, викладачам, старшим викладачам, майстрам виробничого навчання та іншим педагогічним працівникам (крім керівних) загальноосвітніх навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів провадиться додаткова оплата за класне керівництво: у I-IV класах - в розмірі 20 відсотків ставки заробітної плати;- у V-XI (XII) класах (в тому числі при виправно та виховно-трудових установах та спеціальних професійно-технічних училищах) - в розмірі 25 відсотків ставки заробітної плати (посадового окладу); В класах (класах-комплектах, групах) шкіл усіх типів і найменувань з числом учнів менше 12 чоловік, в професійно-технічних навчальних закладах -менше 20 чоловік, в навчальних закладах мистецтв - від 12 до 15 чоловік оплата за класне керівництво здійснюється в розмірі 50 відсотків відповідних розмірів доплат.Доплати за окремі види педагогічної діяльності встановлюються відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 року N 102.
Тетяна

Доброго дня! Скажіть будь-ласка,бібліотекарі навчальних закладів мають право на 20% надбавку за престижність професії, як педпрацівники?

Профспілка: Ні, надбавка за престижність педагогічної праці не виплачується бібліотекарям ЗНЗ.
Галина

Я працюю на 0,5 ставки заступника директора і читаю 18 годин в першому класі. За класне керівництво надбавки не отримую. Чи може отримувати надбавки за класне керівництво вихователь ГПД, який працюю в цьому ж класі?

Профспілка: Згідно з пунктом 2.2 Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.09.2000 р. № 434, обов'язки класного керівника покладаються на педагогічного працівника навчального закладу системи загальної середньої освіти, який має педагогічну освіту або відповідну професійну освіту та професійно-педагогічну підготовку, здійснює педагогічну діяльність, фізичний та психічний стан здоров'я якого дозволяє виконувати ці обов'язки, або на досвідченого майстра виробничого навчання за їх згодою директором навчального закладу.Відповідно до п.35 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 року N 102, вчителям, викладачам, старшим викладачам, майстрам виробничого навчання та іншим педагогічним працівникам (крім керівних) загальноосвітніх навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів провадиться додаткова оплата за класне керівництво.Таким чином, вихователь ГПД може отримувати надбавку за класне керівництво.
Оксана

Вчитель працює в школі без педосвіти 1 рік і навчається заочно на 2 курсі по фаху. Чи виплачується надбавка за педстаж, якщо вчитель немає педосвіти?

Профспілка: Надбавка за вислугу років, а також за престижність педагогічної праці не залежить від рівня освіти працівника.
Юрій

Чи можна зня ти доплату за завідування кабінетом, якщо кабінет не відповдає вимогам встановленим законодавством.

Профспілка: В разі, якщо приміщення не відповідає вимогам, встановленим до навчального кабінету, доплата за його завідування не здійснюється. Разом з тим, працівник не повинен виконувати обов'язки завідувача кабінету.
Анжела
Чи має право бібліотекар на надбавку 10% з бюджету міста з 01.01.2011 року згідно постанови КМУ №1298 від 30.08.2002 року, якщо він отримує надбавку згідно постанови КМУ від 30.09.2009 №1073 50%.
Профспілка: Працівникові бібліотеки навчальеного закладу може бути встановлено надбавку за складність та напруженість у роботі у розмірі до 50% посадового окладу.
Ірина

з 1 жовтня 2011 року пішла на пенсію.Чи маю право на отримання щорічної грошової винагороди як вчитель?

Профспілка: Педагогічним працівникам, які отримують пенсію та одночасно працюють, виплачується грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання посадових обов'язків.
Ірина

Чи має право директор школи чи його заступник з виховної роботи отримувати оплату за завідування кабінетом?

Профспілка: Керів­ним працівниками закладів освіти, які виконують обов'язки з завідування відповідними навчальними ка­бінетами, має вилачуватися доплата.
Ірина

Чи має право директор школи чи його заступник з виховної роботи отримувати оплату за завідування кабінетом?

Профспілка: Керів­ним працівниками закладів освіти, які виконують обов'язки з завідування відповідними навчальними ка­бінетами, має вилачуватися доплата.
Люся

Скажіть будь-ласка, я працюю бібліотекарем, чи рахуюсь я педпрацівником, і чи належить мені виплата 20% надбавки за престижність професії. Дякую!

Профспілка: Надбавка за престижність педагогічної праці, виплачується лише педагогічним працівникам. Бібліотекар не є педагогічним працівником.
Еліза

Чи сумується надбавка завідуючої у розмірі 50% з доплатою за пед.стаж 20%, що в сумі складає 70%, чи сума цих двох доплат не повинна перевищувати 50% посадового окладу завідувача?

Профспілка: Надбавка за престижність педагогічної праці та надбавка за складність і наупруженість у роботі є різними видами надбавок, а тому вони можуть сумуватися. Заборони щодо встановлення надбавки за складність і напруженість у роботі у розмірі 50% посадового окладу та надбавки за престижність педагогічної праці у розмірі 20% посадового окладу законодавством не встановлено.
Лариса

які надбавки має отримувати завідуючий дошкільного закладу в м. Києві

Профспілка: Завідуючим ДНЗ м. Києва встановлено з 1 вересня 2011 року надбавку за престижність педагогічної праці - 20% посадового окладу та надбавку за складність і напруженість у роботі - 50% посадового окладу.
Наталія

Чи має право завідувач ДНЗ заміняти методиста (0,5 ставки)на час його відпустки ?

Профспілка: Доплати за суміщення, виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника, розширену зону керівним працівникам не встановлюються.
Марина

До січня 2011року я працювала у дитячому садочку на посаді вчителя-логопеда у спеціалізованій групі для дітей з вадами мовлення. З січня 2011 року логопедичну групу рішенням міської ради перепрофілювали у групу загального типу, а при ДНЗ створили логопункт.Посада вчителя-логопеда залишиласьв штатному розкладі ДНЗ з усіма пільгами (20%надбавкой до посадового окладу та щорічною відпусткою у 56 днів)Зараз, з першого вересня 2011 року, рішенням місцевої влади мені відміняють 20%відсотків надбавки та змінюють тривалість щорічної відпустки до 42 днів на підставі того, що зараз я не працюю на спеціалізованій групі, а 20% виплачиватимуться всім працівникам з 1 вересня 2011.Правомірно таке рішення місцевої влади?Чи маю я право, працюючи вчителем-логопедом дошкільного закладу, на 20%надбавку до посадового окладу (не маючи на увазі постанову Кабміну від 23 березня 2011 р. №373 "Про встановлення надбавки..)та відпустку у 56 днів?

Профспілка: Вчитель-логопед ДНЗ має право на щорічну основну відпустку 56 календарних днів. Вчителям-логопедам ДНЗ здійснюється виплата надбавки за перстижність педагогічної праці з 1.09.2011 року та, якщо вони працюють в м. Києві, надбавка за складність та напруженість у роботі у розмірі 20% посадового окладу.
Наталія

Чи залишається в позашкільному закладі надбавка 20% по Постанові 1298 педпрацівникам, в зв'язку з веденням в дію Постанови 373? Дякую за відповідь

Профспілка: Педагогічним працівникам позашкільних навчальних закладів м. Києва з 01.09.2011 року виплачується надбавка за складність та напруженість у роботі та надбавка за престижність педагогічної праці.
Оксана

чи нараховуэться 20% надбавка педагогам і на доплату за вислугу років

Профспілка:   чи нараховуэться 20% надбавка педагогам і на доплату за вислугу роківНадбавка за престижінсть педагогічної праці та за складність і напруженість у роботі не нараховується на надбавку за вислугу років.Надбавка за престижінсть педагогічної праці та за складність і напруженість у роботі не нараховується на надбавку за вислугу років.Надбавка за престижінсть педагогічної праці та за складність і напруженість у роботі не нараховується на надбавку за вислугу років.
Наталія

Працюю вчителем хімії ЗОШ I-III ст.У цьому році бух. відмовилась нараховувати 12% за шкідливі умови праці.Які потрібні документи,щоб відновити цю доплату?

Профспілка: Доплати за несприятливі умови праці встановлюються за результатами атестації робочих місць або оцінки умов праці особам, безпосередньо зайнятим на роботах, передбачених Переліком, і нараховуються за час фактичної зайнятості працівників на таких робочих місцях або в таких умовах праці, яка здійснюється відповідно до діючого законодавства про охорону праці.При наступній раціоналізації робочих місць і поліпшенні умов праці доплати зменшуються або відміняються повністю.На роботах з важкими і шкідливими умовами праці доплати встановлюються до 12 відсотків посадового окладу (ставки), а на роботах з особливо важкими і особливо шкідливими умовами праці - до 24 відсотків посадового окладу (ставки).Атестація робочих місць або оцінка умов праці в установах і організаціях здійснюється атестаційною комісією, яка створюється наказом керівника за погодженням з профспілковим комітетом з числа найбільш кваліфікованих працівників, представників профспілкового комітету, служби охорони праці установи і організації.Атестаційну комісію очолює керівник або його заступник. Для роботи членами атестаційної комісії можуть залучатися спеціалісти інших служб і організацій.На підставі висновків атестаційної комісії керівник установи, організації за погодженням з профспілковим комітетом затверджує перелік конкретних робіт, на яких встановлюється доплата за несприятливі умови праці і розміри доплат за видами робіт.Конкретні розміри доплат та тривалість їх виплати встановлю­ються наказом по установі, організації.
Сергій

вихователь методист має вищу категорію, та працюе на 0,5ст. в цьому закладі вихователем, чи поширюється дана категорія на виховательські години? заздалегідь вдячний!

Профспілка: Підвищення ставок заробітної плати за звання, присвоєні за наслідками атестації, здійснюється лише за період роботи на посадах, на яких були присвоєні відповідні звання. У випадках переходу працівника з одного закладу до іншого на однакові посади або на посади, які відповідають профілю предмету, дисципліни, що викладається, доплата за звання зберігається до чергової атестації.
Наталія

В позашкільному навчальному закладі викладачам з 01 березня 2011р.повернули надбавку 20% згідно Постанови 1298. В зв'язку з введенням в дію з 01 вересня надбавки згідно Постанови 373, чи відміняється перша надбавка? Дякую за відповідь.

Профспілка: З 1 вересня 2011 року педагогічним працівникам позашкільних навчальних закладів виплачується надбавка у розмірі 20% посадового окладу за складність та напруженість у роботі та 20% - за престижність педагогічної праці.
Надія

Поясніть , будь ласка , чому шкільні бібліотекарі Дніпровського району Києва , позбавлені муніципальних надбавок . В наказі була навіть приписка ," виплатити 20% всім не педагогічним працівникам, крім бібліотекарів. ",весь час нас ображають , то премію не дають , то грошову допомогу і так кожний раз....

Профспілка: Бюджетом м. Києва передбачено кошти на виплату муніципальних надбавок всім працівникам закладів освіти, в тому числі і бібліотекарям. В разі невиплати надбавок, радимо звернутися з письмовим зверненням до районної, міської оранізації Профспілки.
Людмила

Добрий день. Я 16 років працювала в Академії наук на посаді наукового співробітника і отримувала надбавку за стаж наукової роботи. Уже два роки я працюю як науково-педагогічний працівник у ВНЗ ІV рівня акредитації. Стаж наукової роботи мені не зарахували, відповідно надбавки за стаж я не отримую. Як це регулюється законом?

Профспілка: При виплаті надбавки за вислугу років науково-педагогічним працівникам стаж наукової роботи не зараховується. Разом з тим, науковим працівникам державних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, які працюють на посадах, зазначених у переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", виплачується надбавка за науковий стаж. Науковим працівникам, які мають право на виплату надбавок за стаж наукової роботи і за стаж науково-педагогічної роботи, виплачується одна надбавка.
Дмитро Валерійович

я цілий рік працюю директором позаміського дитячого оздоровчого табору, який належить школі-інтернату для дітей сиріт , під час літнього оздоровлення я отримую надбавку до зп за напруженість в роботі та за сирітську школу ( роботу з дітьми ) чи маю я право на якісь надбавки 9 місяців , коли йде робота по закінченню оздоровлення та підготовки до оздоровчого сезону ???? дякую.

Профспілка: Відповідно до Постанови КМУ від 30.08.2002 року №1298 преміювання керівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, їх заступників, встановлення їм надбавок та доплат до посадових окладів (за складність та напруженість у роботі, за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання) тощо), надання матеріальної допомоги здійснюється за рішенням органу вищого рівня у межах наявних коштів на оплату праці.
Вілен

Чи виплачується керівникам ЗНЗ та їх заступникам 20% надбавка з бюджету м. Києва та 20% надбавка, передбачена Постановою КМУ від 23.03.2011 р. на 9 годин педагогічного навантаження та за проведення замін?

Профспілка: Надбавка за престижність педагогічної праці виплачується з 1.09.2011 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373 "Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування" на все педагогічне навантаження. Надбавка за складність та напруженість у роботі (муніципальна) відповідно до Постанови КМУ від 30.08.2002 року №1298 виплачується на все педагогічне навантаження в разі наявності коштів (в межах фонду оплати праці).

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

18.червня

Ювіляри 06.2020

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

ЗАКОНОПРОЕКТ №2681 ДОЦІЛЬНО ПОВЕРНУТИ НА ДООПРАЦЮВАННЯ - ВИСНОВОК ГНЕУ ВРУ Відповідь Мінсоцполітики щодо оздоровлення дітей під час пандемії COVID-19 ШАНОВНІ СПІЛЧАНИ! ТРИВАЄ ЗБІР ПІДПИСІВ ПРОТИ ЗАКОНОПРОЕКТУ №2681! Щодо організації роботи закладів дошкільної освіти під час карантину ПЕРЕВЕДЕННЯ ПЕДАГОГІВ НА СТРОКОВІ ТРУДОВІ ДОГОВОРИ - РОЗ'ЯСНЮЄ МОНУ ДО КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ ПОДАНО ПОЗОВ ЩОДО ДИСКРИМІНАЦІЇ ПЕДАГОГІВ ЗА ВІКОВОЮ ОЗНАКОЮ КМУ РЕКОМЕНДУЄ НЕ ЗВІЛЬНЯТИ ПРАЦІВНИКІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ ЗАКОН ПРО ЗАПОБІГАННЯ COVID-19: ВІДПУСТКА ПРАЦІВНИКАМ МОЖЕ НАДАВАТИСЯ ЗА ЇХ ЗГОДОЮ

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці