Авторизація|
Юлія Доюрого дня. в мене до вас таке питання - справа в тому що я з 1 вересня 2012н.р працювала у 2-х школах, тобто в одній основна в іншій сумісник. Як і всіх сумісників в районі на літній період мене звільнили, але у попередньому розподілі годин я була записана, тобто на наступний рік я б мала працювати.. але ось що вийшло - у серпні я йду в декрет. і сільська рада сказала що декрет мені рахуватимуть лише за основним місцем роботи.а. будь ласка скажіть чи можу я якимось чином зробити так щоб рахували і мою заробітну плану по сумісництву?Профспілка: Надання відпустки по вагітності та пологах гарантовано ст. 17 Закону про відпустки та ст. 179 КЗпП. Її надають жінкам і за основним місцем роботи, і за сумісництвом. Якщо з роботи за сумісництвом Ви звільнені і вже маєте трудових відносин з цим роботодавцем, то Вам за цим місцем роботи така відпустка не надається.
Андрій Доброго дня!
Я працюю в школі повного дня на посаді культорганізатора майже 9 років.
 Щорічну відпустку мені надають в обсязі 42 днів, як для працівник
 позашкільного закладу. І в постанові Кабінету Міністрів України від
28.03.2001 р. N 289, і розділі "III. Середні навчальні заклади,
навчальні заклади для громадян, які потребують соціальної допомоги і реабілітації " в переліку педпрацівників немає посади культорганізатор. Неможливо порівняти обсяг роботи культорганізатора в школі і в позашкільному навчальному закладі.
 Чи маю я право на на те, шоб перерахувати мою щорічну відпустку на 56 днів?
 І друге питання: Педагогічне навантаження культорганізатора є 4 години на день, з розрахунку 6-денного режиму роботи школи. Чи маю я право  відпрацьовувати 4 години , як методичні години, тому що я іноді займаюсь вдома написанням сценаріїв, підбором музичного матеріалу і так далі.
Я маю нагрузку як культорганізатор 24 години на тиждень та 16 годин гуртокової роботи керівника театральної студії.  Чи можуть в деяких моментах співпадати години культорганізатора і керівника гуртка?Профспілка: Законодавством не передбачено надання культорганізатору, який працює в загальноосвітньому навчальному закладі, відпустки тривалістю 56 календарних днів. Галузевою угодою між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2011–2015 роки передбачено рекомендацію керівникам закладів та установ освіти і науки: створювати умови для використання педагогічними працівниками вільних від навчальних занять та виконання іншої педагогічної роботи за розкладом окремих днів тижня з метою підвищення кваліфікації, самоосвіти, підготовки до занять тощо за межами навчального закладу. Ця норма Галузевої угоди має рекомендаційний характер. Зобов'язання щодо надання "методичних" дныв чи годин може міститися в колективному договорі, укладеному в Вашому закладі. Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993р. № 102, визначено право працівників додатково вести за основним місцем роботи викладацьку роботу чи заняття з гуртківцями в тому ж навчальному закладі. Некерівні рацівники навчальних закладів можуть вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у тому самому навчальному закладі, але в середньому не більше 2 годин на день (12 годин на тиждень, 480 годин на рік), якщо вони за основною роботою отримують повний посадовий оклад (ставку). Згідно з додатком до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій від 28.06.93 р. №43, затвердженого наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції, Міністерства фінансів України, робота учителів і викладачів середніх загальноосвітніх навчальних закладів, прирівнених до них по оплаті праці працівників у тому самому навчальному закладі понад установлену норму учбового навантаження, педагогічна робота та керівництво гуртками в тому самому навчальному закладі не вважається сумісництвом. Таким чином, оскільки виконання додаткового педагогічного навантаження в тому ж навчальному закладі не є сумісництвом, така робота може виконуватися в основний робочий час. Так, культорганізатор, якого було довантажено годинами керівника гуртка в тому ж закладі, може вести заняття з гуртківцями в основний робочий час.
Оксана

Працюю практичним психологом на 0,75 ставки у дитичому садку та вихователем на 0, 23 ставки. Звернулась у профспілку з наданням 7 додаткових днів до відпусткі згідно до межгалузевої угоди. мені відмовили, тому що ставка психолога неповна. Чи так це? Дякую за відповідь.

Профспілка: Додаткові відпустки працівникам із ненормованим робочим днем тривалістю до 7 календарних днів надаються згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективними договорами на підставі Орієнтовного переліку посад працівників з ненормованим робочим днем (додаток № 1 до Галузевої угоди). Тому, якщо Вашим колективним договором передбачено надання практичному психологу відпустки 7 календарних днів без зазначення жодних обмежень, у тому числі і щодо роботи на повну чи неповну ставку, Вам повинні надавати таку відпустку.  
Ольга

Доброго дня! У березні 2013 року я була прийнята на посаду вчителя іноземної мови на декретне місце. Скажіть,будь-ласка,на відпустку якої тривалості у перший рік роботи я маю право, якщо у мене троє дітей віком до 14р. і одна з них дитина-інвалід?Якщо це повна відпустка, то якими нормативними документами керуватися? Дякую.

Профспілка: Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 р. N 346 „Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам” педагогічним працівникам, що працюють в навчальних закладах і навчальних частинах (підрозділах) інших установ і закладів, щорічна основна відпустка повної тривалості у перший і наступні роки надається в період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу.Тобто в період літніх канікул Вам має бути надана відпустка 56 календарних днів. Окрім того, Вам має бути надана додаткова соціальна відпустка згідно зі ст. 19 Закону України "Про відпустки" як матері, яка має більше 2 дітей до 15 років та дитину інваліда тривалістю до 17 календарних днів без врахування святкових і неробочих днів. Термін надання додаткової соціальної відпустки (в період літніх канікул чи в інший час) визначається за погодженням сторін.
Людмила

Добрий день. Я сама виховую дитину 14 років. З батьком дитини розлучена вже 9 років. Батько участі у вихованні дитини не бере. Чи маю я право на додаткову відпустку як одинока матір? Якщо так, то які документи для цього потрібні?

Профспілка: Статтею 19 Закону України «Про відпустки» передбачено, що щорічна додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів надається:• жінці, яка має двох або більше дітей віком до 15 років;• жінці, яка має дитину-інваліда;• жінці, яка всиновила дитину;• одинокій матері;• батьку, який виховує дитину без матері (в тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);• особі, яка взяла дитину під опіку;• одному з прийомних батьків.Для отримання відпустки розлучена жінка, яка сама виховує дитину (без батька), може подати: копію свідоцтва про народження дитини та документ, який підтверджував би те, що батько не бере участі у вихованні дитини.Чинне законодавство не містить конкретного переліку документів, які слід пред'явити жінці, котра виховує дитину без батька, для отримання додаткової соціальної відпустки. Тому для підтвердження права на зазначену відпустку в цьому випадку роботодавцю має бути пред'явлено будь-який офіційно складений, оформлений та засвідчений в установленому порядку документ, в якому з достатньою достовірністю підтверджується відсутність участі батька у вихованні дитини. Зокрема, такими документами, наприклад, можуть бути: рішення суду про позбавлення відповідача батьківських прав; ухвала суду або постанова слідчого про розшук відповідача у справі за позовом про стягнення аліментів. У листі Міністерства праці та соціальної політики України «Про порядок надання соціальної додаткової відпустки одиноким матерям» від 26.07.2010 р. № 2650/0/10-10/13 також вказується, що документом, який підтверджує право матері на додаткову відпустку також може бути:- акт, складений соціально-побутовою комісією, створеною первинною профспілковою організацією чи будь-якою іншою комісією, створеною на підприємстві, в установі, організації;- акт дослідження комітетом самоорганізації населення, в якому зі слів сусідів (за наявності їх підписів в акті) підтверджується факт відсутності участі батька у вихованні дитини; - довідка зі школи про те, що батько не бере участі у вихованні дитини (не спілкується з учителями, не забирає дитину додому, не бере участі в батьківських зборах) тощо.
Олена

Добрий день. Поясніть будь-ласка, я працюю вчителем у школі .14.5 год. з них 4.5 гурток. Чому мені нарахували гроші за відпустку уроки 56 днів , а за гурток окремо 42, а інші дні неоплачувані чи як? Дякую.

Профспілка: Якщо Ви працюєте в ЗНЗучителем, а за сумісництвом керівником гуртка, то тривалість відпустки за основною посадою - 56 кал. днів, за сумісництвом - 42 кал. дні. На роботу за сумісництвом Ви повинні вийти після закінчення відпустки за посадою керывника гуртка (тобто 42 днів), або ж можете взяти відпустку без збередження заробітної плати до закінчення відпустки заосновним місцем роботи. Проте така ситуація виникає лише в тому випадку, якщо керівником гуртка Ви працюєте за сумісництвом. Якщо ж Ви виконуєте роботу керівника гуртка на умовах суміщення (довантаження), то відпустка надається в кількості 56 календарних днів за Вашою посадою (тобто за посадою учителя).
Оксана


Чи має право адіністрація відправляти працівників дитячих мистецьких навчальних закладів викладачів - пенсіонерів, інвілідів ІІІ групи у відпустку без збереження заробітньої плати, якщо має право, то тоді на який термін? дякую за відповідь.

Профспілка: Згідно з Законом України "Про відпустки" відпустка без збереження заробітної плати надається за бажанням працівника (ст.25) чи за згодою сторін (ст.26). Надання відпустки без наявності згоди працівника є порушенням чинного законодавтсва.
Катерина Василівна

Я працюю директором школи. Перебуваю на лікарняному. Чи маю право піти у відпустку під час лікарняного.Хто вирішує ці питання. Дякую.

Профспілка: Згідно зі ст. 11 Закону України "Про відпустки" в разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку, щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена.
Галина

Доброго дня. Працюю вчителем фізики та інформатики, а також маю додатково 0,5 ставки лаборанта кабінету інформатики. Як мені розраховується термін літньої відпустки?.

Профспілка: Тривалість щорічної основної відпустки вчителя - 56 календарних днів. Якщо Ви були прийняті на роботу на посаду лаборанта на 0,5 ставки за сумісництвом - тривалість щорічної основної відпустки лаборанта - не менше 24 календарних днів (як правило саме 24 к.д., більша тривалість може бути встановлена колективним трудовим договором).Відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи. Якщо тривалість відпустки за основним місцем роботи перевищує тривалість відпустки за сумісництвом, то за бажанням працівника роботодавець зобов'язаний надати на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи відпустку без збереження заробітної плати. Якщо працівник, у якого відпустка за сумісництвом складає меншу кількість днів, ніж відпустка за основним місцем роботи, не бажає на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи отримувати відпустку без збереження заробітної плати, він повинен по закінченню відпустки за сумісництвом приступити до виконання своїх обов'язків.
Олена

скажіть будь-ласка чи можна дати додаткові відпустки (основна 56к.д.)викладачу коледжу на 17 (10+7)кал.дн. за двох неповнолітніх дітей, один з яких інвалід,56+10+7=73 кал.днів, якщо відпустка не повинна перевищувати 61 к.д.згідно законодавства.дякую

Профспілка: Загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, - 69 календарних днів. Додаткова соціальна відпустка не є щорічною додатковою відпусткою, а тому може надаватися понад 59 календарних днів. Таким чином, якщо Ви маєте двох дітей до 15 років, один з яких є дитиною-інвалідом, Вам повинні надати і основну щорічну відпустку (56 календарних днів), і додаткову соціальну відпустку (до 17 календарних днів). Загальна тривалість цих двох відпусток може становити 73 календарних дні.
Ірина

 Підкажіть будь ласка,чи я маю право на соціальну відпустку і якщо так ,то скільки днів мені повинно бути надано,якщо в мене двоє дітей 17 та 6 років і старша дочка інвалід дитинства.

Профспілка: Жінці, яка має дитину-інваліда,надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів изгідно зі ст. 19 Закону України "Про відпустки"
Людмила

Нам повідомили, що відпускні будуть виплачуватися частинами по місяцях. Чи правомірно це, і куди звертатися в разі незгоди?

Профспілка: Заробітна плата працівникам за час відпустки має виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку. Виплата відпускних не у повному розмірі чи з порушенням строку виплати є порушенняим законодавства. Радимо в такому випадку звертатися до первинної, районної, міської (обласної) профспілкової організації.
Наталя

У мене така проблема,я працюю в школі з 1.09.2012,вчителем,15 травня я йду в декрет,я хочу викор. о.в. перед декретом,в упр.праці говорять що я не маю права на повну відпустку(тобто 56 днів),чи так це?Дякую.

Профспілка: До відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році (ст.20 Закону України "Про відпустки").
Наталя

Доброго дня!У мене таке питання,я працюю в школі з 1 вересня 2012 року,15 травня цього року я йду в декрет,свою основну відпустку я хочу використати до декрету.Якого вона буде розміру?

Профспілка:  Ви можете приєднати до відпустки відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами щорічну основну відпустку повної тривалості.
Марина

С 1991 по 1996 я работала на должности заместителя директора по внеклассной и внешкольной работе, имею ли право на пенсию по выслуги лет.По какому нормативному документу.

Профспілка: Пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком. Пенсії за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров'я і соціального захисту призначаються при наявності спеціального стажу роботи не менше 25 років. Скористатися пільговим виходом на пенсію можуть ті працівники освіти, що мають необхідний стаж роботи на посадах в установах, організаціях, визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 1993 року № 909 „Про Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років”. Для визначення права на пенсію за вислугу років спеціальний стаж роботи обчислюється згідно з записами, проведеними в трудовій книжці працівника освіти, а при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, відповідно до Порядку підтвердження наявного трудового стажу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 р. № 637 (ст. 62 Закону України „Про пенсійне забезпечення”). Тому робота, що виконувалася за суміщенням, до спеціального стажу, що дає право на вихід на пенсію за вислугу років, не зараховується. Право на цей вид пенсії не залежить від обсягу навчального навантаження і, відповідно, від розміру заробітної плати та обсягу сплачених страхових внесків.
Роман

Коли я маю право на відпустку, якщо з попередньої відпустки я повернулась 15.10.2012 р.

Профспілка: Мінімального терміну для виходу у щорічну відпустку після попередньої не встановлено. Лише зазначено, що щорічні основна та додаткові відпустки надаються працівникові з таким розрахунком,  щоб вони були використані,  як правило,  до закінчення робочого року.
Катерина

Чи оформляється додаткова оплачувана відпустка для участі в лабораторно-екзаменаційній сесії студенту-заочнику, який працює за сумісництвом,якщо вона оформлена за основним мысцем роботи?

Профспілка: Зазначене питання є спірним. Законом України «Про відпустки» не передбачено жодних обмежень щодо надання такої відпустки працівникам, які уклали трудові договори за сумісництвом. Разом з тим, зважаючи на листи Міністерства праці та соціальної політики України, склалася практика відмови роботодавців у наданні та оплаті відпусток у зв’язку з навчанням працівникам, які уклали договір про роботу за сумісництвом.   МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ Л И С Т 16.05.2006 N 172/13/116-01   Про оплату часу додаткових навчальних відпусток працівникам-сумісникам На Ваше звернення повідомляємо. Відповідно до статті 217 КЗпП (322-08 ) на час додаткових відпусток у зв'язку з навчанням за працівниками за основним місцем роботи зберігається середня заробітна плата. Працівникам, які уклали трудовий договір за умісництвом, оплата часу додаткових відпусток у зв'язку з навчанням не передбачена. Тому на період додаткової оплачуваної відпустки у зв'язку з навчанням, що надається за основним місцем роботи, на роботі за сумісництвом слід надавати відпустку без збереження заробітної плати згідно з пунктом 14 ст. 25 Закону України "Про відпустки", яка надається в обов'язковому порядку працівнику-суміснику на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи. Начальник відділу умов та режимів праці Г.Максименко         МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ Л И С Т 05.06.2008 N 5305/0/14-08/06   Про роботу за сумісництвом (Витяг) Міністерство праці та соціальної політики <...> щодо роз'яснення норм чинного законодавства повідомляє наступне. Частиною восьмою статті 179 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) передбачено, що за бажанням жінки або осіб, зазначених у частині сьомій цієї статті (батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною), у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Згідно з частиною першою статті 181 КЗпП відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (в тому числі до досягнення дитиною шестирічного віку на підставі медичного висновку) надаються за заявою жінки повністю або частково в межах установленого періоду та оформляються наказом (розпорядженням) роботодавця. Отже, частково оплачувана відпустка по догляду за дитиною надається жінці повністю або частково протягом строку до досягнення дитиною віку трьох років. При цьому жінка чи інша зазначена особа може на свій розсуд у будь-який час припинити частково оплачувану відпустку, а потім знову піти в таку відпустку або перебуваючи у такій відпустці приступити до роботи на умовах неповного робочого часу. Закон не визначає, де саме жінка чи інша зазначена особа має право працювати на умовах неповного робочого дня - на підприємстві, з яким вона перебуває у трудових відносинах чи на іншому підприємстві. Отже, жінка або інша зазначена особа має право працювати і на тому ж, і на іншому підприємстві або вдома. За таких обставин, на наш погляд, трудовий договір на умовах неповного робочого часу має ознаки трудового договору про роботу за сумісництвом. Проте у випадку, коли за основним місцем роботи жінка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і одночасно виявила бажання приступити до роботи на умовах неповного робочого часу за посадою (професією), за якою вона працювала до відпустки і яка зберігається за нею на період перебування у такій відпустці, укладення окремого трудового договору за сумісництвом законодавством не передбачено. Відповідно до пункту 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.93 р. N 43 (далі - Положення), сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. Цією ознакою (виконання роботи під час, вільний від виконання обов'язків за основним трудовим договором) сумісництво відрізняється від суміщення професій (посад). Пунктом 2 постанови Ради Міністрів СРСР від 04.12.81 р. N 1145 "Про порядок і умови суміщення професій (посад)" передбачено, що суміщення професій (посад) передбачає виконання працівником водночас зі своєю основною роботою, передбаченою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) і виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи допускається на одному й тому ж підприємстві, в установі, організації за згодою працівника протягом установленої законодавством тривалості робочого дня (робочої зміни), якщо це економічно доцільно та не веде до погіршення якості продукції, виконання робіт, обслуговування населення. Згідно з абзацом сьомим пункту 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. N 58, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.08.93 р. за N 110, робота за сумісництвом, яка оформлена в установленому порядку, в трудовій книжці зазначається окремим рядком. Запис відомостей про роботу за сумісництвом провадиться за бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом за основним місцем роботи працівника. <...> Відповідно до частини другої статті 21 КЗпП України працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін. Ця норма закону дозволяє працівникам, крім основного трудового договору, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом. Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством, установою, організацією, фізичною особою і тому має право на оплачувану щорічну відпустку. Згідно з статтею 25 Закону України "Про відпустки" (далі - Закон) сумісникам за їх бажанням в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи. Тобто, якщо за основним місцем роботи щорічна відпустка надається більшою тривалістю, ніж на роботі за сумісництвом, працівник на роботі за сумісництвом має право на відпустку без збереження заробітної плати на різницю днів тривалості відпусток. При наданні сумісникам щорічних додаткових відпусток за роботу із шкідливими і важкими умовами праці (стаття 7 Закону) , за особливий характер праці (стаття 8 Закону) потрібно враховувати те, що ці відпустки надаються залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах. У розрахунок часу, що дає право працівнику на зазначені щорічні додаткові відпустки, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах у шкідливих і важких умовах праці або з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад. Додаткова відпустка сумісникам за ненормований робочий день не надається, оскільки вони працюють за нормованим робочим часом (Рекомендації щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджені наказом Мінпраці від 10.10.97 р. N 7) . Відповідно до статті 217 КЗпП на час додаткових відпусток у зв'язку з навчанням за працівниками за основним місцем роботи зберігається середня заробітна плата. Працівникам, які уклали трудовий договір за сумісництвом, оплата часу додаткових відпусток у зв'язку з навчанням не передбачена. Тому на період додаткової оплачуваної відпустки у зв'язку з навчанням, що надається за основним місцем роботи, на роботі за сумісництвом слід надавати відпустку без збереження заробітної плати згідно з пунктом 14 статті 25 Закону, яка надається в обов'язковому порядку працівнику-суміснику - терміном до закінчення відпустки за основним місцем роботи. <...> Перший заступник Міністра П.Розенко
Алла

Працюю у школі вчителем. У мене 2 неповнолітніх дітей (до 15 років), знаю, що надається додаткова відпустка- мені нарахували 3 дні всього-59 календарних днів, мотивуючи тим, що максимальна відпустка не повинна перевищувати 59 календарних днів.Чи вірно нарахували мені відпустку?

Профспілка: Загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, - 69 календарних днів. Соціальна відпустка жінці, яка має двої дітей віком до 15 років, не належить до щорічної основної та додаткової відпусток, а тому може надаватися понад 59 календарних днів незалежно від тривалості щорічної відпустки.
Анна

Доброго дня!Працюю у школі другий рік,вагітна,маю старшу доньку 2 роки.Чи маю я право на позачергову відпустку не влітку,а раніше,наприклад,перед декретною відпусткою?Дякую!

Профспілка: Згідно зі ст. 20 Закону України "Про відпустки" до відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році.
Віта

в якому розмірі виплачується матеріальна допомога вихователю дитячого навчального закладу який працює на 1,3 ставки

Профспілка: Грошова допомога виплачується у розмірі посадового окладу, встановленого при тарифікації.
Олена

Скажіть, будь ласка, чи повинна виплачуватись одноразова допомога на оздоровлення під час відпустки музкерівнику. Дякую!

Профспілка: Музичний керівник, як педагогічний працівник, має право на виплату оздоровчих при наданні відпустки.
Оксана

чи може роботодавець звільнити працівника, не надавши відпустки, та оздоровчих, а тільки виплатити йому грошову компенсацію за невикористану відпустку?

Профспілка: У разі, якщо працівник перед звільненням не заявив про своє бажання згідно зі ст. 3 Закону України «Про відпустки» скористатися відпусткою, йому можуть виплатити компенсацію за невикористані дні відпустки. При виплаті компенсації оздоровчі не надаються.
Лариса

Скажить будь-ласка,чи нараховуються муніціпальна та державна надбавки педпрацівникам під час літньої відпустки

Профспілка: Сума відпускних розраховується шляхом множення середньоденноі заробітноі плати за розрахунковий період на кількість календарних днів, що припадають на відпустку. За загальним правилом період для розрахунку середньоденної заробітної плати складає 12 повних календарних місяців, що передують наданню відпустки. Оздоровчі надаються у розмірі посадового окладу, який встановлено на момент виходу у відпустку
Марта

Скільки повинні виплатити оздоровчих спеціалісту без категорії.

Профспілка: Грошова допомога на оздоровлення педагогічним працівникам надається у розмірі посадового окладу.
Лариса

Я працюю муз.керівником в дошкільному закладі. Відпустка у мене з 18.06.12р, а підвищення посадових окладів з 01.07.2012р. Підкажіть будь ласка як повинні нараховувати відпускні та оздоровчі. Чи втрачаю я нарахування відпускних, вислуги років, доплати за спец.групи йдучи у відпустку з 18.06.12

Профспілка: Сума відпускних розраховується шляхом множення середньоденноі заробітноі плати за розрахунковий період на кількість календарних днів, що припадають на відпустку. За загальним правилом період для розрахунку середньоденної заробітної плати складає 12 повних календарних місяців, що передують наданню відпустки. Оздоровчі надаються у розмірі посадового окладу, який встановлено на момент виходу у відпустку
Світлана

Скажіть, будь-ласка, чи має право вчитель на додаткову оплачувальну відпустку, який є матір'ю 2 дітей - 4 і 8 років???

Профспілка: Жінка, яка має двох дітей віком до 15 років, має право на додаткову соціальну відпустку тривалістю 10 календарних днів.
Олена

у нас працює викладачем батько двох неповнолітніх дітей.йому теж належить додаткова відпустка 10 к.д.

Профспілка: Додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів надається щорічно жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, чи одному із прийомних батьків. Тому батьку, який працює і має двох дітей, надаватиметься додаткова відпустка в тому разі, якщо він виховує їх сам.
Оля

Викладач іде у відпустку з 02.07.12р.Відпускні та оздоровчі нараховується у червні місяці.Запитання: по якому посадовому окладу нарахувати оздоровчі по червневому чи липневому місяці?

Профспілка: Враховуючи те, що згідно зі ст. 57 Закону України "Про відпустки" допомога на оздоровлення виплачується при наданні відпустки, а відпустка в даному випадку надається в липні, то і оздоровчі мають бути виплачені у розмірі посадового окладу, який діятиме станом на 02.07.2012 року.
Даша

ПРАЦЮЮ ШКІЛЬНОЮ МЕДСЕСТРОЮ З ЖОВТНЯ 2012НА ПОСТІЙНІЙ ОСНОВІ МЕНІ НАРАХУВАЛИ 20 ДНІВ ВІДПУСТКИ,ЧИ ПРАВОМІРНО ЦЕ? І чи маю право на додаткову відпустку на 7 днів?Дякую

Профспілка: Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.  Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається:  1) окремим категоріям працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, - тривалістю до 35 календарних днів за Списком виробництв, робіт, професій і посад, затверджуваним Кабінетом Міністрів України; 2) працівникам з ненормованим робочим днем - тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою. Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.
Марія

Працюю в Днз музкерівником з вересня 2011 року на 0,5 ставки.Чи маю право на щорічну основну відпустку повної тривалості?

 

 

Профспілка: Відповідно до абз. 3 п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 р. №346 „Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам” всім педагогічним працівникам, що працюють в навчальних закладах, щорічна основна відпустка повної тривалості у перший і наступні роки надається в період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу.
Світлана

Подскажите, пожалуйста, продолжительность отпуска завхоза,медсестры детского сада, основание для такой продолжительности.

Профспілка: Тривалість щорічної основної відпустки медичної сестри та завідувача господарством відповідно до Закону України "Про відпустки" не може становити менше  24 календарних днів. Згідно з підрозділом „Загальні професії медичних працівників установ охорони здоров’я, соціального захисту та освіти” розділу 17 Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, затвердженим Постановою Кабінету міністрів України від 17.11.97 року №1290, середньому медичному персоналу, до якого і належить медична сестра установ освіти, надають щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 7 календарних днів. Конкретна її тривалість встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах. Окрім того, лікарям, середньому та молодшому медичному персоналу установ і закладів освіти надається відпустка у розмірі до 7 календарних днів за ненормований робочий день. Відпустка за за особливий характер праці та за ненормований робочий день надається понад щорічну основну відпустку за однією підставою, обраною працівником.
Іванна Василівна

доброго вам дня надіюсь на вашу допомогу я працюю в ДНЗ на 0.5ставки і в томуж відділі освіти мене ще довантажили на 0.5ставки в дитячому будинку в березні місяці я була на сесії і в ДНЗ мені оплатили відпустку а в дитячому будинку ні.Чи так це має бути? дякую

Профспілка: Відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи. Оплата відпустки чи виплата компенсації за невикористану відпустку провадиться сумісникам відповідно до чинного законодавства.
Василь

Доброго дня. Дружина - викладач коледжу. Декретна дородова відпустка припадає на 02.07.2012 року. Основна щорічна відпустка починається з 18.06.2012 року. Чи можливе відшкодування основної відпустки? При накладанні однієї відпустки на іншу чи правомірна невиплата однієї з них (щорічної)?

Профспілка: 1. Щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі настання строку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами (ст. 11 ЗУ "Про відпустки"). 2. До відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році. (ст. 20 ЗУ "Про відпустки").За бажанням педагогічних, науково-педагогічних працівників частина щорічної основної відпустки, якщо вона надається за 1996-1997 і наступні робочі роки, замінюється грошовою компенсацією лише за можливості забезпечення їх у відповідний період роботою. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної основної відпустки не повинна бути менша ніж 24 календарних дні.3. Заробітна плата за період щорічної основної відпустки виплачується залежно від кількості днів, на які вона надається.
Оксана

Доброго вечора.Я працюю з 2005р. у школі. Зараз у мене 3 клас. Збираюсь 7 червня іти в лікарню для оформлення лікарняного 70 днів до пологів і 56 днів після пологів. Чи маю я право взяти 3 27травня чи з 1 червня додаткову щорічну оплачувану відпустку до 7 червня, а потім її перервати цим лікарняним? Якими нормативними документами я можу це підтвердити? Прошу Вашої поради, як мені краще вчинити?

Профспілка: 1. Щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі настання строку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами (ст. 11 ЗУ "Про відпустки"). 2. До відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році. (ст. 20 ЗУ "Про відпустки").Якщо Ви знаєте дату початку лікарняного у зв'язку з вагітністю і пологами, Ви можете приєднати до цієї відпустки всю чи частину щорічної відпустки. Якщо така дата невідома, Ви можете вийти у щорічну відпустку, а після отримання лікарняного та написання заяви про надання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, перервати щорічну відпустку.
Ірина

Доброго дня! Хотіла запитати, а якщо я пішла у декретну відпустку у кінці жовтня 2009 року, пропрацювавши два місяці, скільки днів щорічної відпустки мені положено і коли їх треба брати? Можна їх взяти, коли я вийду на роботу ось 2012 року? І якщо так, то коли краще їх взяти влітку чи протягом навчального року? Дякую

Профспілка: Щорічна основна відпустка повної тривалості за бажанням працівника повинна бути приєднана до відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї. Якщо Ви не скористалися щорічною основною відпусткою до чи після відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, вона Вам може бути надана за погодженням з роботодавцем після виходу із відпустки по догляду за дитиною до досягнення шестирічного віку. Час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому виплачувалася допомога по державному соціальному страхуванню, тобто період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами (126 календарних дів) зараховується до стажу, який дає право на щорічну основну відпустку. Частково оплачувана відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до стажу, який дає право на щорічну основну відпустку, не зараховується. Таким чином, Ваш стаж роботи, який дає прво на щорічну основну відпустку складає 6 календарних місяців (2 місяці роботи та 4 місяці відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами). Тривалість відпустки при стажі роботи 6 місяців складає для науково-педагогічних, педагогічних працівників - 28 календарних днів, для інших категорій працівників (за загальним правилом) - 12 календарних днів. При цьому, при виході на роботу Вам повинні надати відповідно до графіку надання відпусток відпустку повної тривалості. У разі звільнення до закінчення робочого року, за який уже одержано відпустку повної тривалості, для покриття заборгованості власник або уповноважений ним орган провадить відрахування із заробітної плати за дні відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року.
Ольга

Доброго дня! Скажіть будь ласка, бібліотекар який працює в загальноосвітній школі l-lll ст. має право на методичний день один раз в тиждень? спасибі

Профспілка: Умови виконання працівником його обов'язків, у тому числі і надання "методичного дня", встановлюються його посадовою інструкцією, правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, іншими нормативними документами закладу.
Галина

Доброго дня!Працюю вихователем у дитячому садочку навчаюся в педколеджі на 2 курсі. Чи правомірно мені надана щорічна відпустка у розмірі 30 кал. днів в зв"язку з тим, що немаю профільної освіти?

Профспілка: Тривалість щорічної основної відпустки педагогічного працівника залежить від посади, яку він обіймає та не залежит від рівня освіти. Тривалість відпустки вихователя ЗНЗ складає 42 к.д.
Наталія

Скажіть будь-ласка, чи надається відпустка викладачеві на 56 календарних днів, якщо його річне педагогічне навантаження становить менше 240 годин?

Профспілка: Відпустка педагогічного працівника залежить від його посади та типу закладу, де він працює та не залежить від навантаження.
Ольга

Доброго дня! Прошу надати відповідь на наступне запитання: керівник гуртка з 01.10.2011 був переведений на посаду методиста (повна ставка) та тижневим педагогічним навантаженням керівника гуртка - 8 годин. Чи вважаються ці години суміщенням? Як при такому варіанті будемо надавати відпустку: окремо методисту, окремо керівнику гуртка.

Профспілка: В даному випадку можливі два варіанти виконання роботи керівника гуртка:1. Робота за сумісництвом. У цьому разі працівник пише заяву про прийом на роботу за сумісництвом. Як керівнику гуртка надається щорічна основна відпустка.2. Робота за суміщенням (довантаження). В такому разі відпустка як керівнику гуртка (окремо) не надається.
Оксана

будь ласка, надайте відповідь на таке запитання: викладач ВУЗу, знадодячись у відпустці, вирішив звільнитися, чи повинен він повертати отриману компенсацію на оздоровлення? дякую

Профспілка: Законодавством не передбачено обов'язку працівників повертати при звільненні грошову допомогу на оздоровлення.
Ольга

Доброго вечора! Щодо питання соціальної відпустки - саме у профкомі мені сказали, що я повинна обрати категорію чи я мати - одиначка, чи мати двох дітей. Допоможіть розібратися у цьому питанні.

Профспілка: Якщо одинока мама одна виховує двох дітей віком до 15 років, їй має надаватися додаткова соціальна відпустка тривалістю до 17 календарних днів (тобто за двома підставами).
Олена

Добрий день! Працюю вчителем. Маю двох дітей віком до 14 років. Щорічна відпустка триває 56 днів.Яка тривалість додаткової відпустки на двох дітей? Скільки всього днів має тоді тривати моя відпустка?

Профспілка: Працівниці, яка має двох дітей віком до 15 років, надається додаткова відпустка тривалістю 10 календарних днів. Тривалість Вашої щорічної основної та додаткової соціальної відпусток становитиме 66 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.
Ольга

Доброго вечора! Працюю вихователем у ДНЗ, розлучена, двоє дітей до 15 років. Відмовляють у соціальній відпустці на 17 днів, кажуть що лише одна підстава, тобто лише 10 днів. Консультацію юриста отримала,керівництво не реагує.

Профспілка: Відповідно до ст.19 Закону України "Про відпустки" в разі, якщо одинока мати сама виховує двох дітей віком до 15 років, такій працівниці має надаватися додаткова відпустка тривалість до 17 календарних днів за двома підставами:1. Як одинокій матері, яка сама виховує дитину;2. Як жінці, яка виховує двох дітей до 15 років. Якщо Ваше право на отримання відпустки порушується, радимо Вам звернутися до первинної, районної, міської організації Профспілки.
Олена

Доброго дня! Працюю вчителем з 20 жовтня 2010р. З 21 червня всіх відправили у відпустку. На цей момент я пропрацювала 8 місяців. Чи маю я право на відпустку 56 днів, чи мені повинні надати відпустку лише за відпрацьований час

Профспілка: Вчителям навчальних закладів щорічна основна відпустка повної тривалості у перший та наступний роки роботи надається в період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу.

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

18.червня

Ювіляри 06.2020

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

ЗАКОНОПРОЕКТ №2681 ДОЦІЛЬНО ПОВЕРНУТИ НА ДООПРАЦЮВАННЯ - ВИСНОВОК ГНЕУ ВРУ Відповідь Мінсоцполітики щодо оздоровлення дітей під час пандемії COVID-19 ШАНОВНІ СПІЛЧАНИ! ТРИВАЄ ЗБІР ПІДПИСІВ ПРОТИ ЗАКОНОПРОЕКТУ №2681! Щодо організації роботи закладів дошкільної освіти під час карантину ПЕРЕВЕДЕННЯ ПЕДАГОГІВ НА СТРОКОВІ ТРУДОВІ ДОГОВОРИ - РОЗ'ЯСНЮЄ МОНУ ДО КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ ПОДАНО ПОЗОВ ЩОДО ДИСКРИМІНАЦІЇ ПЕДАГОГІВ ЗА ВІКОВОЮ ОЗНАКОЮ КМУ РЕКОМЕНДУЄ НЕ ЗВІЛЬНЯТИ ПРАЦІВНИКІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ ЗАКОН ПРО ЗАПОБІГАННЯ COVID-19: ВІДПУСТКА ПРАЦІВНИКАМ МОЖЕ НАДАВАТИСЯ ЗА ЇХ ЗГОДОЮ

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці