Авторизація|

Про профспілку

Про профспілку | 24 жовтня 2008

Історична довідка

 

  У червні 1975 року було створено міський комітет профспілки працівників освіти, вищої школи та наукових установ м. Києва. Відтоді і веде свій розвиток профспілкова організація освітян і науковців столиці. Чисельний загін спілчан налічував 50 тисяч. Головним завданням відтоді  Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України  вважає соціально-економічний та правовий захист членів профспілки.

  У радянський період у рамках соціалістичного змагання вирішувались навчальні, виробничі та соціальні питання, проводилася культурно-масова робота.

Здійснювалася охорона праці та правове забезпечення.

  З початку 90-х років у діяльності міської профспілкової організації відбуваються певні зміни. Саме в цей час народилися нові демократичні форми профспілкової роботи за права та соціальні гарантії освітян та студентів – мітинги, пікети, страйки з одного боку. Проте, з іншого боку, профспілки почали будувати свої відносини з роботодавцями, владними структурами на засадах соціального партнерства.

Новими напрямами в роботі Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки ХХІ століття є активна участь у законотворчій діяльності, любіювання інтересів, членів профспілки в соціальній сфері.

Соціальне партнерство

    Про профспілкуВажливим елементом соціального партнерства є колективний договір між адміністрацією освітянського закладу та трудовим колективом, що укладається за його дорученням профспілковою організацією. Другий рівень – Угода між Управлінням освіти району та районною профспілкою.

  Третій – Угода між Управлінням освіти м. Києва та Київською міською організацією Профспілки працівників освіти і науки України. Міська організація також бере активну участь у підготовці Регіональної Угоди між виконавчим органом Київської міської ради (КМДА), Київською міською асоціацією роботодавців та Київською міською радою прфспілок, угоди між Міністерством освіти та ЦК Профспілки

ПРЕДСТАВНИЦТВО СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ТА ТРУДОВИХ ІНТЕРЕСІВ ОСВІТЯН

Хроніка дій


Про профспілкуЖовтень 1996 року – загальноміський мітинг працівників галузі з вимогами забезпечити повне фінансування галузі, виконати Указ Президента України щодо своєчасної виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат. Прагнення і справедливі вимоги освітянської профспілки залишалися незадоволеними.

Грудень 1999 року – Загальноміський мітинг працівників установ і закладів освіти у зв'язку з невиконанням статті 57 Закону України "Про освіту". Прийняття Закону "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності". Ухвалено Закон "Про наукову і науково-технічну діяльність".
  Червень-липень 2001 року –  Вперше в Україні в розмірі посадового окладу було виплачено допомогу на оздоровлення педагогічним і науково-педагоічним працівникам навчальних закладів міста.

Листопад-грудень 2001 року – Взято участь у 3 пікетуваннях Верховної Ради України, внесено 5 пропозицій до проекту Державного бюджету на 2002 рік, направлено 17 звернень щодо розв'язання проблем соціально-економічного характеру до Кабінету Міністрів, Верховної Ради України, Київської міської державної адміністрації.
  2004 рік – За наполяганням освітянської профспілки встановлено 10% муніципальну надбавку до посадових окладів учителів загальноосвітніх навчальних закладів і вихователів дошкільних навчальних закладів. Ухвалено Закон України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту", педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів".
  2005 рік – Вдалося домогтися підвищення заробітної плати: з 01.01.2005 р. посадові оклади (ставки заробітної плати) освітян зросли на 10,5%, з 1 квітня –  на 10,7%, з 1 липня – на 6,9%, з 1 вересня 2005 р. рівень посадових окладів учителів, вихователів, методистів зріс на 9-14%, керівників загальноосвітніх навчальних закладів – на 13,6-25%, керівників позашкільних навчальних закладів – на 10,7-29,7%, керівників дошкільних навчальних закладів – на 13,6-29,7%, викладачів, асистентів, стажистів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації – на 15-16,8%.
  2006 рік – Понад 14 тис. учителів, викладачів та студентів пікетували Київську міську державну адміністрацію з вимогою відміни неаргументованого підвищення з 1 грудня 2006 року тарифів на житлово-комунальні послуги в 3.4 рази.

Грудень 2006 р. проведено масштабну акцію протесту проти різкого підвищення у м. Києві тарифів на житлово-комунальні послуги. В акції протесту взяли участь 15 тисяч освітян. Внаслідок цих активних дій тарифи на ЖКП було знижено з 3, 4 до 1, 9 разів.

Грудень 2008 р. під час розгляду бюджету пікетували Кабінет Міністрів та Верховну Раду України щодо суттєвого підвищення заробітної плати працівників освіти.

Лютий 2009 р. 5 тисяч освітян взяли активну участь у пікетуванні Київської міської державної адміністрації, щоб заявити про свій протест щодо підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення, введення платних медичних послуг і прийняття «антисоціального» міського бюджету.

Жовтень 2009 р., в рамках осіннього наступу профспілок, Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України взяла солідарну участь у ході “На захист конституційних трудових прав” з нагоди Всесвітнього дня боротьби з бідністю.

Березень 2011 р. понад 10 тисяч спілчан із усіх регіонів України, переважна більшість яких становили київські педагоги і студенти, згуртувавшись, вийшли на Всеукраїнську акцію протесту.

Основні вимоги:

-       поширення 20% надбавки за престижність педагогічної праці на всіх педагогічних працівників;

-       розблокування Єдиної тарифної сітки;

-       підвищення розміру стипендії для студентів.

Завдяки консолідованим діям вдалося поширити надбавку за престижність педагогічної праці в розмірі 20% посадового окладу на всіх педагогічних працівників незалежно від відомчого підпорядкування.

Березень 2011 року на підтримку вимог профспілок відкликати з Верховної Ради України законопроект № 7455 "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" взято участь у пікетуванні Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

Липень 2011 року взято участь у акції протесту біля Адміністрації Президента під девізом "Стоп антинародній пенсійній реформі" з вимогою застосування Президентом України права вето на прийнятий Верховною Радою Закон України про реформування пенсійної системи, який протирічить Конституції України та суттєво погіршує права громадян.

Жовтень 2011 року у Києві з нагоди Міжнародного дня боротьби з бідністю, в рамках Осіннього наступу профспілок, приєдналися до Всеукраїнської акції протесту проти бідності в Україні. 


СКЛАД ПЕРВИННИХ ПРОФСПІЛКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

  Загальна кількість профспілкових організацій ( станом на 01.01.11) - 1069, у тому числі:
  - профспілкові організації загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних начальних закладів - 1027;
  - профспілкові організації вищих навчальних закладів - 19 (з них 1 первинна  профспілкова організація об'єднана зі студентською);
  - профспілкові організації студентів - 16;
  - профспілкові організації прямого профспілкового обслуговування -10.

Чисельність членів профспілки

  Загальна чисельність членів профспілки (станом на 01.01.11) - 191703, у тому числі:
  -  працівникі загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів - 62389;
  - працівники вищих навчальних закладів - 29 105;
  - студенти - 97238;
  -  працівники організацій прямого профспілкового обслуговування - 894;
  - пенсіонери - 2077.

 

 

 

Станом на 01.01.2011 р. до складу Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України входять:

- 10 районних організацій профспілки, які об'єднують 1027 первинних профспілкових організацій з кількістю 64062 члена профспілки (з них 1673 - непрацюючі пенсіонери), охоплення профспілковим членством серед працівників складає 97%, з пенсіонерами -  100%;

 

- 19 первинних профспілкових організацій вищих навчальних закладів (з них 1 первинна  профспілкова організація об'єднана зі студентською) з кількістю 29497 членів профспілки (з них 392 - непрацюючі пенсіонери), охоплення профспілковим членством серед працівників складає 91%, з пенсіонерами -  92%;

 

- 16 первинних профспілкових організацій студентів, які об'єднують 97238 членів профспілки, охоплення профспілковим членством складає 84%;

 

- 10 первинних профспілкових організацій прямого профспілкового обслуговування, які нараховують 906 членів профспілки (з них 12 - непрацюючі пенсіонери), охоплення профспілковим членством серед працівників складає 62%, з пенсіонерами -  63%.

Всього непрацюючих пенсіонерів - 2077, що складає 1 % від загальної кількості членів профспілки.

За 2010 р. вибуло з профспілки за власним бажанням 216 осіб, це на 37 менше, ніж у 2009 р., з профспілки не виключено жодної особи.

Таким чином, Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки об'єднує 1072 первинні профспілкові організації із загальною кількістю 191703 члена профспілки (без пенсіонерів - 189626), що на 2431 особу менше, ніж у минулому році (без пенсіонерів - на 2218).

Загальна чисельність членів профспілки в абсолютних цифрах зменшилась порівняно з минулим роком на 1 % за рахунок зменшення на 5630 кількості працівників і студентів практично в усіх організаціях (крім організацій прямого профспілкового обслуговування) та непрацюючих пенсіонерів (на 213).

Зате у відсотковому відношенні порівняно з минулим роком спостерігається зростання профспілкового членства в організаційних ланках КМОППОіНУ на 2 % (дивись таблиці).


(станом на 01.01.2011 р.)

Профспілкові  організації Кількість ППО
(*- об’єднана)
Всього
працівників (студентів)
з них членів профспілки Непра-цюючих пенсіонерів Разом членів профспілки з них жінок з них молоді (до 35 р.) Вибули
за власним бажанням

РОП

2010р.

1027

64041

62389

1673

64062

56456

15937

93

2009 р.

1024

64073

62343

1596

63939

56127

16737

154

Різниця (+/-)

+3

-32

+46

+77

+123

+329

-800

-61

 

ВНЗ

2010р.

18 +1 об *

32071

29105

392

29497

15852

7498

46

2009 р.

20 +1 об *

32395

28850

684

29534

12983

7117

41

Різниця (+/-)

-2

-324

+255

-292

-37

+2869

+381

+5

 

Студенти 

2010р.

17-1 об *

116285

97238

-

97238

56362

96793

37

2009 р.

17-1 об *

121647

99767

-

99767

51207

98659

52

Різниця (+/-)

0

-5362

-2529

-

-2529

+5155

-1866

-15

 

Прямого профобслу-
говування

2010р.

10

1443

894

12

906

687

179

40

2009 р.

9

1345

884

10

894

692

228

6

Різниця (+/-)

+1

+98

+10

+2

+12

-5

-49

+34

 

Всього:

2010 р.

1072

213840

189626

2077

191703

129357

120407

216

2009 р.

1070

219460

191844

2290

194134

121009

122741

253

Різниця (+/-)

+2

-5620

-2218

-213

-2431

+8348

-2334

-37

 

 

Охоплення профспілковим членством серед працівників (студентів) становить:

Профспілкові
організації

Всього працівників

З них членів профспілки

Охоплення профспілковим членством

Заклади освіти

64041

62389

97 %

Вищі навчальні заклади

32071

29105

91 %

Студенти

116285

97238

84 %

Організації прямого профобслуговування

1443

894

62 %

Всього:

213840

189626

89 %

 

 Співвідношення між кількістю жінок і загальною кількістю членів профспілки становить 67% (129357 осіб), молоді - 63 % (120407 осіб).

Профспілкові організації

Всього
членів проф-
спілки

Пенсіонерів

Жінок

Молоді

кількість

відсоток

кількість

відсоток

кількість

відсоток

Заклади освіти

64062

1673

2,6 %

56456

88 %

15937

25 %

ВНЗ

29497

392

1,3 %

15852

54 %

7498

25 %

Студенти і аспіранти

97238

-

-

56362

58 %

96793

99,5 %

Організації прямого профобслуговування

906

12

1,3 %

687

76 %

179

20 %

Всього:

191703

2077

1 %

129357

67 %

120407

63 %

 

 

 

 


ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці