Авторизація|

Робота над помилками

Робота над помилками Новий навчальний рік у столиці розпочався традиційно – урочисто. Незвичайною виявилася лише підготовка до нього: 19 серпня під Київською міською адміністрацією зібралося більше 8700 членів профспілки працівників освіти (а всього бюджетників було близько 10 тис.). Педагоги вийшли на мітинг для того, щоб повернути собі своє кровне – скромну муніципальну надбавку. За січень-лютий їм недоплатили 10% , а з 1 серпня і зовсім позбавили 20% надбавки, тим самим змусивши вчителів балансувати на межі бідності.
Прожитковий мінімум в Україні сміховинний: 1218 грн. на кожного працездатного (ст.7 Закону «Про Державний Бюджет України на 2013 рік»). А доходи сіячів «розумного, доброго, вічного» впритул наближені до цього мінімуму: оклад молодого спеціаліста – 1474 грн., вчителя вищої категорії – 1806 грн. Вдумайтеся, навіть з усіма надбавками наставники дітей заробляють менше, ніж касир чи вантажник у супермаркеті.
Знаєте, що для вчителів означає позбавлення надбавки у 20 % до їх мізерних окладів? Недоотримання від 260 до 360 грн. на місяць. Соромно про це говорити, але вчителям не вистачало грошей, щоб туфлі до 1 вересня відремонтувати і на проїзний – на громадському транспорті до школи доїхати...
У важкій і неоднозначній ситуації нам вдалося повернути людям ці крихти. Справа в тому, що гроші для педагогів (та інших бюджетників) – незахищені статті. Їх виконання і наповнення реальними гривнями проходить поетапно Київрадою за наявності достатніх надходжень до бюджету столиці. І в кінці літа з'явився шанс повернути нашу «соціальну подушку». Саме тому президія ради Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України прийняла рішення про мітинг (постанова від 05.08.2013 р. № 35 - 6г ).
Зверніть увагу: за останні декілька років наймасовіші акції протесту проводили не політичні сили, а профспілка освіти. У березні 2011 відбулася десятитисячна акція під Кабміном. Тоді, як і в серпні 2013-го, педагогам вдалося домогтися свого.
І повторюся, 19 серпня вчителів було більше 8 700 чоловік. Ми можемо надати точні цифри наших членів на мітингу, оскільки (як показала практика) наша профспілка – найорганізованіша сила в Україні. Кажу про це не з гордістю – з гіркотою. Якщо тільки педагоги здатні виступити єдиним потужним фронтом, це означає, що в країні немає зрілого громадянського суспільства і немає реальних (а не медійно-віртуальних) політичних сил...
Безумовно, статтею 27 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» передбачено наше право на збори, мітинги, походи і демонстрації на захист трудових і соціально-економічних прав та інтересів трудящих. Але для нас – це останній аргумент. В ідеалі, профспілки покликані вирішувати трудові спори і відстоювати права громадян шляхом переговорів. І ми намагаємося не вдаватися до крайніх методів. Успішність нашої роботи не в кількості та численності акцій. Профспілка поза політикою і ніколи не підтримує ні владу, ні опозицію. Наші завдання чітко окреслені необхідністю захищати права трудящих. Але за 22 роки незалежності (при чотирьох президентах і півтора десятках прем'єр-міністрів) освіта завжди фінансувалася за залишковим принципом. Саме тому ми виходили і за необхідності надалі будемо вдаватися до таких жорстких заходів впливу як маніфестація і страйк. Хоча вважаємо, що соціальний діалог з владою є найефективнішою формою захисту законних прав та інтересів людей.
У своїх вимогах педагоги не самотні – на нашому боці батьки, які стомилися від безперервного зубожіння національної освіти. Ось тільки дуже далекі від потреб освіти політики, тому що в принципі «страшно далекі вони від народу» . Чи варто після цього дивуватися, що народ не готовий ставати під їхні прапори ?
У результаті «стояння» під Київрадою 19 серпня вдалося забезпечити вчителів надбавкою на найближчі два місяці. Дуже сподіваємося, що для гарантії подальших виплат не доведеться вкотре демонструвати силу та організованість нашої профспілки на масових акціях протесту.
Голова Київської міської організації Профспілки
 працівників освіти і науки України Олександр Яцунь

По темі:Добавить комментарий

Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці