Авторизация| Регистрация

«Столичний стандарт освіти сприятиме розвитку освітньої галузі», - Оксана Добровольська

 Напередодні Дня працівників освіти Директор Департаменту освіти і науки Оксана Добровольська привітала освітян і розповіла про особливості Столичного стандарту освіти.
Впровадження Столичного стандарту освіти здійснюватиметься в три етапи до 2025 року. Що заплановано зробити протягом кожного етапу?
Вже другий рік ми працюємо відповідно до Столичного стандарту освіти. В першу чергу він спрямований на формування життєвих компетентностей молодого покоління киян, розвиток гармонійної особистості та її самореалізації шляхом виявлення природних здібностей і розкриття потенціалу в межах єдиного освітнього простору столиці.
Впровадження цього документу здійснюватиметься поетапно до 2025 року з урахуванням можливостей столичного бюджету і залученням позабюджетних коштів та інвестицій. Перший етап реалізовуватимуть у 2013-2015 роках, другий – у 2016-2020 роках і третій – у 2021-2025 роках. Протягом цих років здійснюватиметься реалізація напрямів Стандарту, зокрема: розвиток інфраструктури навчальних закладів, зміст та організація освітнього процесу, створення єдиного інформаційно-комунікаційного простору, професіоналізація управління, професійний розвиток та соціальний захист працівників освіти.
Якщо говорити про розвиток інфраструктури, то в 2013 році відкрилася гімназія «Київська Русь», активними темпами реалізується проект відновлення дитячих садків. До кінця цього року буде відновлено 20 таких закладів, а в наступному ми плануємо ще відкривати нові дитячі садки, тому що на сьогоднішній день кількість дошкільнят у столиці зростає.
Що особливого у цьому Стандарті у порівнянні із запропонованими раніше напрямами розвитку столичної освіти?
Основне завдання – це реалізація нашої програми «Освіта Києва». Столичний стандарт освіти представляє собою програму дій, яка дає можливість забезпечувати нам ті нормативи, які сьогодні прийняті в державі, зосереджуючи на них основне фінансування. Одним із важливих проектів є комп’ютеризація закладів освіти та розвиток інформаційно-комунікаційних технологій. Сьогодні дітей навчають комп’ютерної грамотності з другого класу. Проте не всі школи столиці ми можемо повністю забезпечити необхідною технікою. Тому Столичний стандарт освіти в першу чергу повинен сприйматися як стандарт забезпечення.
Наскільки ефективною є система електронної реєстрації дітей до дошкільних навчальних закладів? Що робити батькам, якщо їхня дитина буде зареєстрованою у списку, наприклад, 28-ю, а ДНЗ набирає лише 25?
На сьогоднішній день батьки мають право обирати 5 дитячих садків у різних районах міста, до яких можуть піти їхні діти. Зрозуміло, що існують різні дитячі дошкільні навчальні заклади, і ми не завжди можемо розміщувати в одному дитсадочку одразу 50 дітей. Тому доволі часто виникають черги, яких ми намагаємося позбутися завдяки спорудженню нових будівель.
У Столичному стандарті освіти зазначено, що одним із механізмів його реалізації буде професійний розвиток персоналу. Як він здійснюватиметься? І що конкретно під цим мається на увазі?
На сьогоднішній день ми переглянули роботу Інституту підвищення кваліфікації кадрів, зустрівшись із керівниками його кафедр. Забезпечення стандарту – це якісна підготовка наших працівників і створення для них відповідної методичної бази. Зараз у нас в практику входить проведення семінарів і вебінарів. На серпневій конференції ми вже спробували їх проводити, і дуже приємно, що нашими вебінарами користуються не тільки вчителі м. Києва, але й інших областей. Крім того, ми переходимо на індивідуальний план роботи з нашими вчителями та на модульне їх навчання.
У нормах Стандартом закладено, що у професійно-технічних освітніх закладах передбачається на 8 учнів 1 комп’ютер. Чи не здається Вам, що на 2020 рік такі норми занадто низькі?
На жаль у м. Києві це тільки другий рік, коли ми через бюджет Київської міської державної адміністрації почали виділяти кошти на забезпечення комп’ютерною технікою. На сьогоднішній день у столиці один комп’ютер припадає на 19 учнів. Тому ми будемо робити все можливе, щоб якомога швидше покращити цю ситуацію.
Згідно зі Стандартом буде проводитися моніторинг навчальних досягнень учнів відповідно до міжнародних стандартів. Про які стандарти йде мова?
Мова йде про програму ТІМС («Теорія ймовірності і математична статистика»), за допомогою якої визначається якість навчання. Ми пам’ятаємо як у м. Києві протягом останніх років був досить низький рейтинг з математики. Після проведення моніторингу ми провели відповідну роботу в закладах освіти – навчання і підвищення кваліфікації вчителів математики, що дозволило нашим учням займати лідерські позиції з математики.
Незабаром можливе підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, де існують нормативи щодо мінімальної погодинної оплати праці. Чи заплановані зміни в оплаті праці освітян, які враховують можливість членства України в ЄС до 2025 року?
Оплата праці освітян визначається в основному відповідними указами та інструкціями, які розробляються на основі законодавчих документів. Для працівників освітньої галузі міста Києва згідно з рішенням сесії Київради встановлена 20%-ва муніципальна надбавка, для виплати якої виділено значні кошти. А що стосується змін, то необхідно якнайшвидше впроваджувати оплату праці освітян відповідно до розробленої тарифної сітки.
Чи планується найближчим часом вносити певні конструктивні зміни до прийнятого Стандарту, які можуть виникнути у батьків, дітей та вчителів?
Звичайно, корективи можна вносити. У цьому році ми починаємо планувати програму освіти на 2015-2020 роки. І якраз у ній буде враховано суспільно-громадську думку. Хотілося б, щоб ця програма освіти столиці була дієвою, перспективною, цікавою і дійсно сприяла розвитку освітньої галузі та підвищенню її іміджу.
Незабаром відзначатиметься День працівників освіти. Що б Ви побажали освітянам?
Це добре свято, коли усі посміхаються, згадують своїх перших учителів і вихователів. Хочу сказати педагогам Києва, якщо ви обрали цю професію, то повинні все своє серце віддавати дітям. Бажаю всім здоров’я, впевненості у майбутньому і вірити, що найкраща в світі професія – Вчитель. Адже це єдина людина, яка може дати відповідь дитині на всі її запитання.
Спілкувалася Катерина Покляцька

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2018

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я Виплата пенсії особам, яким призначено пенсію відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” в період роботи

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці