Авторизация| Регистрация
ПРАЦЮЄМО НАД ЗАКОНОПРОЕКТОМ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ СТАТУСУ ПЕДАГОГІЧНИХ, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ. ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ ЗА АДРЕСОЮ org.kiev.profspilka@gmail.com ЧИ НА FACEBOOK https://www.facebook.com/osvityany/

Вчителі «дружать» з учнями у соцмережах?

Сьогодні переважна більшість підлітків віддає перевагу спілкуванню у соціальних мережах. Саме там вони невимушено спілкуються, діляться своїми переживаннями, висловлюють свої почуття і т.п. Проте пізнати світ «VKontakte» і «Facebook» вирішило і старше покоління. Так, Таїсія Ткачук, якій нещодавно виповнився 71 рік, відмінник освіти, вчитель-методист фізики спеціалізованої школи №57 з поглибленим вивченням англійської мови Шевченківського району, також захопилася соціальними мережами. Як і чому читайте в інтерв’ю.
Як Ви стали активною учасницею соціальних мереж?
До минулого року взагалі не вміла працювати з комп’ютером. І було соромно перед дітьми, колегами, врешті-решт, перед собою. Хотілося навчитися користуватися комп’ютером, щось вміти, знати, і навіть, показати. Моїм першим вчителем був мій учень Женя Гницюк, який зараз навчається в 9-му класі. Навесні минулого навчального року він показав мені як включати комп’ютер, набирати текст, де і що можна знайти. Потім на канікули я поїхала до сина в Москву, де мій онук Тьомочка, семикласник, продовжив прививати мені комп’ютерну грамотність. Ми з ним домовилися, що я займаюся з ним математикою і фізикою, а він зі мною – комп’ютером. Він навіть запитував мене: «Бабусю, а тобі можна буде ставити двійки?». Я йому сказала: «Звичайно, я ж тобі ставлю». Саме Тьомочка відкрив для мене світ «VKontakte» і «Facebook», навчив мене користуватися програмами «Facetime» і «Skype».
Тепер я часто спілкуюся з онуком з Росії по скайпу. Він присилає мені різні задачі, я йому розписую, показую і розказую за допомогою яких формул і як треба розв’язувати їх. А він мені щось новеньке розповідає.
З якими труднощами Ви зіштовхнулися, освоюючи комп’ютер і соціальні мережі?
Вони й зараз у мене є. Ще не вмію все копіювати, переносити, робити таблички, діаграми, набирати формули. Я ще вчуся, і зараз у цьому мені допомагає моя дочка і мій перший вчитель – Женя. Вона не хотіла мене вчити всього з нуля, але тепер, коли я трохи орієнтуюся, то допомагає.
Коли зареєструвалася у «VKontakte», то виникали проблеми: хотіла щось помістити на свою стінку, але не виходило. Тоді я дзвонила внуку, і він розповідав куди і на що потрібно натиснути.
Вже півроку я є активною учасницею соцмереж, проводжу там близько 30 хвилин. Зараз у мене «VKontakte» – 53 друзів, а на «Facebook» – 40. Мені більше подобається «VKontakte», для мене там все простіше, ніж на «Facebook», де багато всього написано англійською мовою, якої не знаю.
У «VKontakte» я підписана в таких групах – «57 школа», «Мир позитива», «Українська поезія». Наприклад, з групи «Мир позитива» я чимало різноманітних картинок кидаю дітям на стінку. Мені навіть батьки потім дякують.
Як відреагували діти, коли побачили Таїсію Григорівну у соцмережах? Про що вона спілкується зі своїми учнями та випускниками у соцмережах? Про це та інше читайте в розгорнутому інтерв’ю в ІВ "Єдність" №8 (165) жовтень 2013 р.

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2018

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я Виплата пенсії особам, яким призначено пенсію відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” в період роботи

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці