Авторизация| Регистрация

«Директор – це менеджер і вчитель одночасно», - Лариса Переймибіда

«Директор – це менеджер і вчитель одночасно», - Лариса ПереймибідаУ цьому році у сфері освіти столиці відбулися певні зміни в управлінні навчальними закладами шляхом впровадження конкурсного відбору на заміщення посад директорів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів міста Києва.

Редакція інформаційного вісника «Єдність» дізнавалася в новообраної директорки медичної гімназії № 33 Голосіївського району м. Києва Лариси Валентинівни Переймибіди як проходив відбір, які етапи конкурсу довелося пройти кандидатам та з яким труднощами зіштовхнулися претенденти.

- Ларисо Валентинівно, звідки Ви дізналися про конкурсний відбір на заміщення посад директорів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів міста Києва?

- Про відбір дізналася із сайту Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради. Оскільки я знала, що попередня директорка медичної гімназії № 33 буде закінчувати свою трудову діяльність на цій посаді, вирішила спробувати свої сили.

 

- Наскільки відомо, претенденти мали право обирати навчальний заклад, в якому вони б хотіли зайняти посаду директора. Чому обрали саме медичну гімназію № 33.

Я мала безпосереднє відношення до гімназії. Адже 13 попередніх років працювала заступником директора Українського медичного ліцею Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця. Деякі класи ліцею орендували приміщення у медичній гімназії, і я працювала тут викладачем української мови та літератури. Адже за фахом я філолог. Тому усі ці роки я співпереживала і жила одним життям з колективом гімназії, який час від часу змінювався.

 

- Як проходив конкурс?

Конкурс проходив у три етапи. Перший етап – це написання есе на тему «Чому я хочу бути директором?», де потрібно було ще й пояснити чому прагну стати директором саме медичної гімназії № 33. Другий етап мав на меті знайомство з колективом навчального закладу. Скажу, що на цьому етапі мені пощастило більше, ніж іншим претендентам. Адже майже весь колектив медичної гімназії вже знала. І третій етап, фінальний, полягав у презентації концепції розвитку того навчального закладу, який учасники хотіли очолити.

 

- При першому етапі відбору необхідно було написати есе «Чому я хочу бути директором?». І чому ж у Вас виникло таке бажання?

 

Не можу сказати, що у мене були амбіції стати директором будь-якого навчального закладу, але було бажання очолити саме медичну гімназію і працювати з цим колективом. Тому що ці два колективи об’єднує одне слово – медицина. Маю вже чимало напрацювань у цій сфері. А саме – досвід співпраці щодо зміцнення науково-методичного зв’язку кафедр медичної гімназії з відповідними структурними підрозділами Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

Тому вирішила, що у мене не забракне сил і вистачить завзяття, щоб налагодити профільну підготовку саме в цій медичній гімназії.

 

- Ви сказали, що Ваш теперішній і минулий колективи об’єднує одне слово – медицина. Яким саме чином? Адже за фахом Ви філолог.

У мене дві вищі освіти. Перша – філологічна, а друга – фармацевтична. У 2008 році успішно захистила дисертацію і стала кандидатом педагогічних наук. Тема моєї дисертації «Організаційні засади діяльності педагогічного колективу з розвитку деонтологічної культури» безпосередньо пов’язана з медициною і з педагогікою. У ній досліджувалися проблеми деонтології як науки про належне. Це досить цікава тема, яку я хотіла б продовжити досліджувати, адже саме педагогічний колектив медичної гімназії може забезпечити професійний саморозвиток майбутніх лікарів та підготовку їх до навчання у вищому медичному навчальному закладі. Можливо, це зависокі цілі, але не дарма Григорій Сковорода говорив: «Бери вершину і матимеш середину».

- Що для Вас було найважчим під час відбору?

Я не можу сказати, що були якісь труднощі. Тому що вчитель, адміністратор – це люди, яких екзаменують кожного дня і учні, і батьки, і педагогічний колектив. Скоріше був внутрішній страх, тому що такий відбір проводився вперше. Я звикла ставити перед собою ціль і досягати її. Мені, мабуть, було б соромно і перед колективом, з якого я пішла, і в який я приходжу, що я чогось не досягла.

 

- Що ви прагнете змінити?

Медична гімназія № 33, в яку мене призначили керівником – це загальноосвітній навчальний заклад з поглибленим вивченням окремих предметів біологічного, хімічного профілів. Гімназія має поважну історію, педагогічні традиції, унікальну і відпрацьовану систему роботи з учнями та вчителями. Переконана, що разом із педколективом гімназії ми повинні пройти свій шлях і знайти відповіді на виклики часу, сформувати систему освіти, яка активно розвивається разом із суспільством, не є інертною по відношенню до тих змін, які відбуваються в соціумі.

За місяць, звичайно, важко щось змінити. Але оскільки директорів призначили за строковою угодою на рік, то сподіваюся, що за цей час зможу виконати ті завдання, які перед собою поставила. По-перше, хочу залучити до співпраці якомога більше педагогів з НМУ імені О.О. Богомольця. Це викладачі, які найбільш наближені до медицини. Вони, можливо, ставитимуть більші вимоги перед учнями, які обиратимуть медичну професію. На даному етапі змогла залучити вже викладачів з кафедр хімії, фізики та латинської мови НМУ імені О.О. Богомольця. За моєї ініціативи з’явився новий гурток «Основи масажу». Ще працюємо над розробкою сайту, де буде відображатися життя гімназії.

 

- Як налагоджена співпраця з профспілковим комітетом навчального закладу?

У нас працює профспілковий комітет, який завжди переймається проблемними питанням вчителів і допомагає їх вирішувати. Надалі плануємо розширювати співпрацю, створивши платформу для обміну думками та ідеями.

 

- Незабаром в Україні відзначатиметься День працівників освіти. Що б Ви могли побажати колегам та які поради дати людям, які планують брати участь у подібних відборах?

Перш за все, нічого не боятися. Треба завжди відстоювати свою думку. Вчителі – це передові люди, які цікавляться різними нововведеннями та реформами. Вони їх завжди підтримують, бо прагнуть змінити щось у цьому житті. Тому потрібно бути наполегливими, ні перед чим не відступати і не лякатися жодних випробувань. Крім того, потрібно пам’ятати, що коли ти стаєш керівником навчального закладу, у тебе з’являється стільки нових обов’язків, що в перші дні здається забуваєш, що ти вчитель. Кажу з власного досвіду. А мені дуже хочеться поєднувати роботу директора і вчителя. Директор для свого колективу має бути не лише людиною, яка керує ними, але й паралельно займається викладацькою діяльністю. Тому майбутні претенденти мають пам’ятати, що директор – це менеджер і вчитель одночасно. А головне вірити в свої сили. Успіхів всім!

Спілкувалася Катерина Покляцька

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
2017 рік оголошено роком первинної профспілкової організації.

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ІНІЦІАТИВИ ТА ПРОГРАМИ:

Програми доступного житла У жовтні в Україні стартує конкурс «Учитель року – 2014» З профспілкою дешевше! 2013 - «З профспілкою дешевше» Перспективи та можливі ризики програми «Доступне житло»