Авторизація|

ЧОМУ ПРОФСПІЛКА ПРОТИ «БЛАГИХ НАМІРІВ» ДЕПУТАТІВ ПОКРАЩИТИ ЖИТТЯ ОСВІТЯНАМ?

Головна, Новини | 17 жовтня 2019

ЧОМУ ПРОФСПІЛКА ПРОТИ «БЛАГИХ НАМІРІВ» ДЕПУТАТІВ ПОКРАЩИТИ ЖИТТЯ ОСВІТЯНАМ?(Покрокове роз‘яснення профспілкової позиції)

Наразі в ЗМІ активно поширюється інформація про «покращення» оплати праці від народних депутатів з партії «Голос». Так, н.д. Совсун І.Р., Піпа Н.Р., Вакарчук С.І., Васильченко Г.І., Лозинський Р.М., Василенко Л.В., Цабаль В.В., Осадчук А.П., Юрчишин Я.Р., Рахманін С.І., Устінова О.Ю., Стефанишина О.А., Клименко Ю.Л. у поправці №228 до законопроєкту «Про повну загальну середню освіту» пропонують переглянути систему оплати праці педагогічних працівників.

Прийнято Закон України "Про повну загальну середню освіту"

Публікації » Новини | 16 січня 2020

Прийнято Закон України "Про повну загальну середню освіту"

16 січня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон "Про повну загальну середню освіту" (За-327 Проти-3 Утрималось-54 Не голосувало-16). В Законі враховано зауваження профспілкової сторони щодо:

 • Збереження доплат за окремі види педагогічної діяльності, у співвідношенні до тарифної ставки:
  • класне керівництво у 1-11 (12) класах - 20-25 відсотків;
  • перевірка навчальних робіт учнів - 10-20 відсотків;
  • завідування: майстернями, кабінетами інформатики - 15-20 відсотків; кімнатами зберігання зброї, стрілецькими тирами, паспортизованими музеями – 10-15 відсотків, навчальними (навчально-методичними) кабінетами, ресурсними кімнатами, лабораторіями, спортивними залами чи майданчиками, навчально-дослідними ділянками - 10-15 відсотків;
 • Збереження надбавок за вислугу років;
 • Збереження доплат за вчені звання, наукові ступені, почесні звання;
 • Встановлення доплати в фіксованому розмірі за роботу в інклюзивних класах (групах) - 20 відсотків.
 • Встановлення доплати за обслуговування комп’ютерної техніки - 10-15 відсотків, проведення позакласної роботи з учнями – 10-40 відсотків.
 • Добровільної сертифікації.
 • Скороченого робочого часу для педагогічних працівників.
 • Граничної наповнюваності класів – до 30 учнів.
 • Доповнення переліку нормативних документів, якими регулюються права педагогічних працівників, колективним договором.
 • Заміни в тексті законопроекту слів «підвищення кваліфікації вчителів» на «підвищення кваліфікації педагогічних працівників», «сертифікації вчителів» на «сертифікації педагогічних працівників».
 • Вказівки про те, що освітня субвенція спрямовується на оплату праці педагогічних працівників з нарахуваннями.
 • Включення до конкурсних комісій з обрання керівників ЗЗСО представників профспілкових організацій.

Разом з тим, не враховано зауваження Профспілки, зокрема щодо:

 • Неприпустимості дискримінації педагогів за віком (педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років).
 • Встановлення доплати педагогічним працівникам за розробку і супровід виконання індивідуального навчального плану.
 • Встановлення доплати за виконання обов’язків педагога-наставника у фіксованому розмірі 20 відсотків посадового окладу.
 • Вилучення норми, яка передбачає додаткові підстави для звільнення керівників ЗЗСО.
 • Реалізацію положення частини другої статті 61 цього Закону "Про освіту" з 2020 року.

Позиція Профспілки освітян столиці залишаєтьська незмінною: КМОППОіНУ категорично проти переведення педагогічних працівників пенсійного віку на строкові трудові договори та проти інших норм, які звужують права та грантії освітян.

Відбулося профспілкове віче

Публікації » Новини | 16 січня 2020

Відбулося профспілкове віче

Сьогодні, 16 січня 2019 року, відбулося Профспілкове віче. Участь у ньому взяли представники понад 60 тисяч первинних профспілкових організацій з усієї України, яких делегували 7 млн. членів професійних спілок.

Представники трудових колективів підприємств, установ і організацій всіх сфер економіки країни донесли до суспільства та керівництва держави тривогу і обурення через проведення владою так званих економічних і соціальних реформ.

Спілчани вимагають, зокрема:

 • зупинити процеси законодавчого руйнування трудового законодавства і трудових прав, що намічено у законопроекті «Про працю» № 2708, законопроектах щодо змін у діяльності професійних спілок (№ 2681) та системи загальнообов’язкового державного соціального страхування (№ 2275);
 • відкликати з Верховної Ради України проєкт Закону України «Про працю».

  Учасниками Всеукраїнського профспілкового Віче прийнято відповідну резолюцію, текст якої передано в Офіс Президента України.

Попереджувальна акція-пікетування Комітету соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України

Публікації » Новини | 15 січня 2020

Попереджувальна акція-пікетування Комітету соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України

15 січня 2020 року відбулося пікетування Комітету соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України у зв'язку з просуванням урядових законопроектів, які погіршують права і гарантії працюючих та позбавляють профспілки права на їх представництво й захист.

Нагадаємо, що 16 січня 2019 року також скликається Всеукраїнське профспілкове віче у м. Києві та регіонах України на захист конституційних трудових і соціально-економічних прав працівників і діяльності профспілок.

ПРОФСПІЛКА ОСВІТЯН СТОЛИЦІ ЗАПЕРЕЧУЄ

Публікації » Новини | 13 січня 2020

ПРОФСПІЛКА ОСВІТЯН СТОЛИЦІ ЗАПЕРЕЧУЄ

За законопроектом «Про страйки та локаути» для здійснення права на страйк працівники висуватимуть вимоги страйку лише безпосередньо роботодавцю. Це означає, що працівники не зможуть висувати вимоги до Кабінету Міністрів України та інших органів виконавчої влади в разі запровадження нових умов праці, наприклад у зв'язку з прийняттям антисоціального закону «Про працю».

Таким чином, на відміну від ЗУ «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», який врегульовує порядок вирішення колективного трудового спору на галузевому, територіальному, національному рівнях, законопроект «Про страйки та локаути» встановлює процедуру проведення страйків лише на рівні підприємств, установ, організацій.

Всеукраїнське профспілкове віче

Публікації » Новини | 10 січня 2020

Всеукраїнське профспілкове віче

Спільний представницький орган об’єднань профспілок звернувся до Президента України Володимира Зеленського, як гаранта Конституції, із закликом захистити конституційні, трудові права працівників та діяльність профспілок в Україні. Керівники профспілкових об’єднань, які входять до складу Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, запропонували Главі держави провести зустріч з активом 16 січня 2020 року на Всеукраїнському профспілковому віче у м. Києві в МЦКМ (Жовтневий палац).

Наступ на права професійних спілок

Публікації » Новини | 2 січня 2020

Наступ на права професійних спілок

В останні дні минулого року потужну критику від професійних спілок викликав антисоціальний законопроект «Про працю». Чи не тому 27 грудня зареєстровано законопроект, який звужує права громадян на об’єднання у професійні спілки?

Законопроектом № 2681 від 27.12.2019 скасовується, зокрема:

 1. обов’язок враховувати пропозиції профспілок при поданні владою законопроектів з соціально-економічних питань;
 2. повноваження профспілкових комітетів ініціювати звільнення керівника підприємства, установи, організації, якщо він порушує законодавство про працю;
 3. право профспілок перевіряти розрахунки з оплати праці та державного соціального страхування, використання коштів для соціальних і культурних заходів та житлового будівництва;
 4. обов’язок враховувати думку профспілок та їх право брати участь у засіданнях органів місцевого самоврядування (при розгляді пропозицій профспілок до проектів нормативно-правових актів, які стосуються регулювання трудових, соціальних відносин);
 5. право створювати первинні профспілкові організації, до складу яких входить менше 10 членів профспілки, що суперечить Конвенції МОП №87;
 6. створення студентських первинних профспілкових організацій;
 7. відрахування 0,3 відсотка фонду оплату праці на культурно-масову, оздоровчу та фізкультурну роботу;
 8. обов’язок роботодавців або їх об'єднань, державних органів та органів місцевого самоврядування надавати на запити профспілок не пізніше п'ятиденного терміну інформацію з питань, що стосуються трудових і соціально-економічних прав та законних інтересів своїх членів, а також інформацію про результати господарської діяльності підприємств, установ або організацій;
 9. право профспілок здійснювати контроль за підготовкою та поданням роботодавцем документів, необхідних для призначення пенсій працівникам і членам їх сімей;
 10. право профспілок здійснювати контроль за наданням пенсіонерам та особам з інвалідністю, які до виходу на пенсію працювали на підприємстві, в установі або організації, права користування нарівні з його працівниками наявними можливостями щодо медичного обслуговування, забезпечення житлом, путівками до оздоровчих і профілактичних закладів та іншими соціальними послугами і пільгами згідно із статутом підприємства, установи або організації та колективним договором;
 11. право профспілок перевіряти роботу закладів торгівлі, громадського харчування, охорони здоров'я, дитячих закладів, гуртожитків, транспортних підприємств, підприємств побутових послуг, що належать даному підприємству, установі, організації або їх обслуговують;
 12. гарантії щодо звільнення та притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників підприємств, установ або організацій, обраних до профспілкових органів; надання для роботи виборного профспілкового органу та проведення зборів працівників приміщень з усім необхідним обладнанням, зв'язком, опаленням, освітленням, прибиранням, транспортом, охороною у порядку, передбаченому колективним договором (угодою).
 13. обов’язок роботодавця за наявності письмових заяв працівників, які є членами профспілки, щомісячно і безоплатно утримувати із заробітної плати та перераховувати на рахунок профспілки членські профспілкові внески працівників відповідно до укладеного колективного договору чи окремої угоди в терміни, визначені цим договором.

ВІДКРИТА ЗАЯВА ПРОФСПІЛКИ ОСВІТЯН СТОЛИЦІ

Публікації » Новини | 27 грудня 2019

ВІДКРИТА ЗАЯВА ПРОФСПІЛКИ ОСВІТЯН СТОЛИЦІ

Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України “Про працю”, який суперечить Конституції України, низці міжнародних нормативно-правових актів, звужує права та гарантії працівників.

Освітяни столиці категорично проти:

1. Визнання таким, що втратив чинність Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»

Скасування дії Закону, який регулює права та гарантії діяльності профспілок, не відповідає Конвенції МОП №87 “Про свободу асоціації та захист прав на організацію”, Конвенції МОП № 98 «Про застосування принципів права на організацію та ведення колективних переговорів», Конвенції МОП № 135 «Про захист прав представників працівників на підприємстві та можливості, що їм надаються» та інших.

Щодо встановлення доплати та присвоєння кваліфікаційної категорії вчителям, які пройшли сертифікацію

Публікації » Новини | 24 грудня 2019

Щодо встановлення доплати та присвоєння кваліфікаційної категорії вчителям, які пройшли сертифікацію

Міністерство освіти і науки України надало роз'яснення щодо встановлення доплати та присвоєння кваліфікаційної категорії вчителям початкових класів, які успішно пройшли сертифікацію у 2019 році. Так, успішне проходження вчителем процедури сертифікації (підтверджене відповідним сертифікатом) є достатньою підставою для прийняття атестаційною комісією рішення про присвоєння вчителеві наступної кваліфікаційної категорії або підтвердження наявної вищої категорії без надання ним жодних додаткових документів чи проведення будь- яких заходів, пов'язаних із вивченням діяльності такого вчителя. Разом з тим, рішення про присвоєння вчителеві наступної кваліфікаційної категорії (у тому числі за результатами сертифікації) може бути прийняте лише під час атестації (чергової чи позачергової).

Уряд прийняв рішення про виплату допомоги вчителям у розмірі 10 прожиткових мінімумів

Публікації » Новини | 19 грудня 2019

Уряд прийняв рішення про виплату допомоги вчителям у розмірі 10 прожиткових мінімумів

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 15.12.2019 № 1028, згідно з якою вчителям, які мають стаж педагогічної роботи до 10 років, передбачається виплата допомоги в 2020 році у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року.

Правила видачі трудової книжки, якщо в день звільнення працівник відсутній на роботі

Публікації » Новини | 18 грудня 2019

Правила видачі трудової книжки, якщо в день звільнення працівник відсутній на роботі

Відповідно до п. 4.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Мiнпрацi, Мiн’юсту, Мiнсоцзахисту вiд 29.07.1993 р. № 58, власник або вповноважений ним орган зобов’язаний видати працівнику його трудову книжку в день звільнення з унесеним до неї записом про звільнення.

Водночас п. 4.2 Інструкції установлено: якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, то роботодавець у цей день надсилає працівникові поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки.

Таке повідомлення варто надіслати рекомендованим листом «із повідомленням» роботодавця про отримання листа працівником, оскільки в разі виникнення трудового спору зазначене повідомлення буде додатковим доказом щодо відсутності вини роботодавця в затримці видачі працівнику трудової книжки.

Пересилання трудової книжки поштою допускається лише за письмовою згодою працівника.

Якщо письмової згоди на пересилання трудової книжки поштою не отримано, то слід керуватися нормами п. 6.2 Інструкції, відповідно до яких трудові книжки та їх дублікати, що не були одержані працівниками при звільненні, зберігаються протягом двох років у закладі окремо від інших трудових книжок працівників, які перебувають на роботі. Після цього строку не затребувані трудові книжки (їх дублікати) зберігаються в архіві протягом 50 років, а по закінченні зазначеного строку їх можна знищити в установленому порядку.

Якщо працівник не може з’явитися особисто для отримання трудової книжки і через певні обставини (наприклад, перебування за кордоном) не бажає (чи не має змоги) отримати трудову книжку шляхом пересилання поштою, він може реалізувати свої права та обов’язки через представництво, тобто має право довірити одержання трудової книжки третій особі. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства (п. 3 ст. 237 Цивільного кодексу України. Представництво, яке грунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю (ст. 244 ЦК). Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою, яку представляють (довірителем), іншій особі для представництва перед третіми особами. Для отримання трудової книжки довіреність має бути посвідчена нотаріально. Довіреність особи на одержання трудової книжки, яка проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, Довіреності, посвідчені зазначеними посадовими особами, прирівнюються до нотаріально посвідчених.

Якщо працiвник помер (або якщо є судове рiшення про оголошення особи померлою), трудова книжка може бути видана його найближчим родичам пiд розписку або надiслана поштою на їхню вимогу. У трудовiй книжцi померлого працiвника в роздiлi «Вiдомостi про роботу» i дати запису у графi 3 записується: «Роботу припинено у зв’язку зi смертю», далi заповнюється графа 4 - зазначаються дата i номер наказу (розпорядження)

Акція протесту професійних спілок

Публікації » Новини | 17 грудня 2019

Акція протесту професійних спілок

Сьогодні - 17 грудня 2019 року - у Києві Федерація профспілок України, її членські організації провели солідарну акцію профспілок біля Верховної Ради України. Проти лібералізації трудового законодавства та наступу на права профспілок.

12 грудня 2019 року у ВРУ зареєстровано проект закону №2584 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо додаткових підстав для звільнення». Законопроект суперечить низці міжнародних нормативно-правових актів, Конституції України, звужує права та гарантії працівників, запроваджує норми, які містять правову невизначеність.

Так, законопроектом пропонується:

 1. Звільнення працівників на підставі «втрати довіри»: «Власник або уповноважений ним орган в разі втрати довіри до працівника має право з власної ініціативи розірвати з ним трудовий договір». При цьому стаття не містить жодної вказівки на дії працівника, які можуть призвести до втрати довіри. За таких умов будь-який із працівників може бути визнаний таким, що втратив довіру, та звільнений за суб’єктивною оцінкою роботодавця. Така новація призведе до невмотивованих звільнень виключно на основі оціночних суджень. З огляду на це, порушується принцип, за яким розірвання трудового договору з ініціативи власника має застосовуватися лише за визначені законодавством конкретні порушення працівника, які повинні слугувати підставою припинення повноважень посадових осіб і які слід розглядати як юридичний наслідок таких порушень. Звільнення працівників на підставі «втрати довіри» суперечить, зокрема:
  • Європейській соціальній Хартії, ратифікованій у 2006 році (стаття 24: право всіх працівників не бути звільненими без поважних причин для такого звільнення, пов’язаних з їхньою працездатністю чи поведінкою, або поточними потребами підприємства, установи чи служби);
  • Конвенції МОП № 158 про припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця 1982 року (ратифікованій Постановою Верховної Ради України від 04.02.1994 р.), за якою «трудові відносини з працівниками не припиняються, якщо тільки немає законних підстав для такого припинення, пов'язаного із здібностями чи поведінкою працівника або викликаного виробничою потребою підприємства, установи чи служби» (стаття 4).
 2. Звільнення працівників за порушення обов'язку нерозголошення комерційної таємниці.Це означає, що працівник, повідомивши, наприклад членам своєї сім’ї розмір своєї заробітної плати чи умови роботи, може бути звільненим.
 3. Звільнення на підставі відсутності на роботі протягом робочого дня без поважних причин. Зазначене положення містить правову невизначеність, оскільки: якщо мається на увазі відсутність працівників упродовж усього робочого дня, то у даному випадку права працівників будуть розширені, а права роботодавців звужені, адже за чинним КЗпПУ для звільнення достатньо відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня. З іншого боку, якщо в законопроекті мається на увазі, що працівник може бути звільненим, якщо він відсутній на роботі упродовж робочого дня протягом певного, не обумовленого мінімальною тривалістю проміжку часу, це означатиме, що прогулом вважатиметься навіть відсутність на роботі протягом, наприклад, 15 хвилин. Тобто, працівник може бути звільненим, у тому числі і за спізнення на роботу.
 4. Звільнення «за невиконання розпоряджень роботодавця або порушення трудових обов'язків визначених трудовим договором, якщо до працівника за це раніше застосовувалося дисциплінарне стягнення». Якщо зазначене положення буде прийняте у такій редакції, працівника можна буде звільнити за невиконання будь-яких розпоряджень роботодавця (навіть не передбачених посадовими обов’язками), а не за систематичне невиконання працівником без поважних причин обов'язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, як це передбачено чинним КЗпПУ.
 5. Додаткова підстава для звільнення керівника, його заступників та головного бухгалтера - зміна власника юридичної особи. Чинна ст. 36 КЗпПУ гарантує працівникам, у тому числі керівникам, заступникам керівників, головним бухгалтерам місце роботи у разі зміни власника підприємства, установи, організації.
 6. Скасовуються гарантії щодо розірвання трудового договору за попередньою згодою виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника). Надання згоди на звільнення працівників з ініціативи власника або уповноваженого ним органу – один з механізмів здійснення профспілками контрольної функції та одна з гарантій працівників від незаконного звільнення.
  У ст. 20 Декларації соціального прогресу та розвитку 1969 р. закріплено, що соціальний прогрес і розвиток мають бути спрямовані на постійне підвищення рівня життя всіх членів суспільства, у тому числі шляхом надання повних демократичних свобод професійним спілкам, свободи асоціацій для всіх трудящих, включаючи право на укладення колективних договорів і страйк, визнання права створювати інші організації трудящих; забезпечення можливості для більш широкої участі профспілок в економічному й соціальному розвитку; ефективну участь всіх членів профспілок у вирішенні економічних і соціальних питань ” .
  У статті 5 Європейської соціальної хартії зазначено: «З метою забезпечення здійснення або сприяння здійсненню свободи працівників і роботодавців створювати місцеві, національні або міжнародні організації для захисту своїх економічних і соціальних інтересів та вступати у такі організації Сторони зобов’язуються, що національне законодавство жодним чином не обмежуватиме цю свободу та не використовуватиметься для її обмеження».
 7. Скасовуються гарантії щодо звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю. Так, розробниками законопроекту, пропонується вказати, що «звільнення жінок в період їх вагітності або відсутності на роботі у зв'язку з відпусткою, передбаченою в статті 179 цього Кодексу, є незаконним, за винятком звільнення з причин, не пов'язаних з вагітністю або народженням дитини й наслідками цього або з годуванням дитини.
  Тягар доведення того, що причини звільнення не пов'язані з вагітністю або пологами і з наслідками цього або з годуванням дитини, покладається на роботодавця». Згідно із Законом України від 14 вересня 2006 року Україна взяла на себе зобов’язання вважати обов’язковими для України усі п’ять пунктів статті 8 Європейської соціальної хартії (переглянутої), зокрема забезпечення державою права жінок поєднувати працю з материнством та надання матері додаткових перерв для годування дитини.
  Як вбачається з приписів статті 24 розділу ІІ «Свободи та обов’язки людини і громадянина» Конституції України рівність прав жінки і чоловіка забезпечується, в тому числі, спеціальними заходами щодо охорони праці і здоров'я жінок, встановленням пенсійних пільг; створенням умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством; правовим захистом, матеріальною і моральною підтримкою материнства і дитинства, включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг вагітним жінкам і матерям.

Вітаємо з баскетбольним ювілеєм!

Публікації » Новини | 12 грудня 2019

Вітаємо з баскетбольним ювілеєм!

Турніру з баскетболу на Кубок Студентської профспілкової асоціації м.Києва-20!

Володарем ювілейного трофею стала команда Київського національного торговельно-економічного університету.

З позицій квантової фізики 20років-це мить, а для тисяч студентів, що наполегливо тренувалися і самовіддано грали в баскетбол - це роки досягнення цілей і успіху. Висловлюю щиру вдячність тренерам-мотиваторам, завідувачам кафедр фізвиховання, арбітрам за чесне і професійне суддівство; ректорам,які в обмежених економічних умовах знаходять можливості для підтримки студентського спорту, зокрема, баскетболу.

Проектуємо майбутнє університетів сьогодні!

Загальні звітно-виборні збори громадської організації "СПІЛКА РЕКТОРІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ"

Публікації » Новини | 10 грудня 2019

Загальні звітно-виборні збори громадської організації "СПІЛКА РЕКТОРІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ"

10 грудня 2019 року відбулися Загальні збори ГО «Спілка ректорів вищих навчальних закладів України», на яких було заслухано звіт Президента Спілки ректорів за період 2014-2019 роки, очільником обрано ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка академіка Леоніда Губерського. Голову КМОППОіНУ Олександра Яцуня обрано членом президії ГО «Спілка ректорів вищих навчальних закладів України».

Учасниками Загальних зборів обговорювалися також сучасні виклики і загрози у сфері вищої освіти. Так, голова Профспілки освітян Києва Олександр Яцунь зосередив увагу присутніх, зокрема на:

 • необхідності підвищення рівня оплати праці працівників закладів вищої освіти;
 • загрозах корпоратизації, приватизації, бюрократизації управління ЗВО, та, як наслідок, надмірної залежності закладів вищої освіти від приватного бізнесу (інвесторів, спонсорів тощо);
 • передчасності запровадження фінансування ЗВО за таким критерієм як працевлаштування випускників ЗВО за умови поширеної нелегальної зайнятості.
 • масовому відтоку студентів та викладачів на навчання та роботу за межі України (загалом 18% економічно-активного населення країни перебуває за кордоном).

ГО «Спілка ректорів вищих навчальних закладів України» та профспілкова сторона дійшли згоди щодо проведення низки спільних дій задля недопущення звуження прав учасників освітнього процесу і обмеження автономії закладів вищої освіти при прийнятті законів та інших нормативно-правових актів у сфері вищої освіти.

Фінал ХХ турніру з баскетболу на Кубок СПА м. Києва

Публікації » Новини | 10 грудня 2019

Фінал ХХ турніру з баскетболу на Кубок СПА м. Києва

11 грудня 2019 року в спортивному комплексі НТУУ "КПІ імені Ігоря Сікорського" (вул. Верхньоключова, 1/26) відбудеться  фінал ХХ турніру з баскетболу серед чоловічих студентських команд на Кубок СПА м. Києва.

Змагання проводяться двадцятий рік поспіль і здобули популярність серед прихильників студентського баскетболу столиці. У цьому році в них взяли участь 10 збірних команд провідних закладів вищої освіти столиці.

О 15.00 відбудеться матч за ІІІ місце між першою та другою командами Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”.

О 16.30 відбудеться матч за І місце між командами Київського національного торговельно-економічного університету та Національного університету фізичного виховання і спорту України.

Довіра спілчан й щира подяка за багаторічну плідну роботу в профспілці

Публікації » Новини | 6 грудня 2019

Довіра спілчан й щира подяка за багаторічну плідну роботу в профспілці

5 грудня 2019 року відбулася звітно-виборна конференція в Оболонській районній в м. Києві організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Делегати конференції обговорили питання оплати та умов праці, оздоровлення працюючих, колдоговірної роботи, охорони праці, соціально-економічних гарантій працівників освіти та інші.

Роботу організації за звітній період було визнано задовільною, про що була прийнята відповідна постанова.

Освітяни району висловили сердечну вдячність за високий професіоналізм, багаторічну плідну роботу в профспілці, активну діяльність спрямовану на захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів спілчан Штукатуровій Ірині Іванівні. За активну громадянську позицію, вагомий особистий внесок у розвиток української освіти Ірину Іванівну було нагородженор почесним знаком Національної академії педагогічних наук України «Ушинський К. Д.».

Від щирого серця бажаємо Ірині Іванівні міцного здоров'я, творчої наснаги, успішного здійснення всіх планів та задумів!

Виплати лікарняних відбуваються в плановому режимі

Публікації » Новини | 29 листопада 2019

Виплати лікарняних відбуваються в плановому режимі

На сайті Міністерства соціальної політики 28.11.2019 року розміщено інформацію про те, що Кабінет Міністрів України збільшив бюджет Фонду соціального страхування на 1,4 млрд. Всі виплати відбуваються у плановому режимі. Щодня кошти єдиного соціального внеску надходять до Пенсійного Фонду та Фонду соціального страхування, а з січня цього року вони перевищили планові надходження на 1,4 млрд грн.

Найближчим часом Міністерство соціальної політики скличе засідання правління Фонду соціального страхування, щоб обрати голову Правління Фонду, сформувати постійні комісії правління та затвердити незалежну аудиторську перевірку Фонду соціального страхування з 1 серпня 2017 року по теперішній час.

Щодо оплати праці вчителю іноземної мови за години роботи в початкових класах

Публікації » Новини | 29 листопада 2019

Щодо оплати праці вчителю іноземної мови за години роботи в початкових класах

Оплата праці працівників закладів та установ освіти здійснюється відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102, та наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. № 557 "Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ", інших нормативно-правових актів.

Відповідно до пункту 3.27 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, за педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного закладу освіти до іншого, а також на інші педагогічні посади у цьому самому закладі, зберігаються присвоєні кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) та педагогічні звання до наступної атестації. У листі від 13.05.2015 р. № 2/4-13-935-15 Міністерство освіти і науки України зазначило, що норма щодо збереження кваліфікаційної категорії при переході педагогічного працівника з однієї посади на іншу застосовується також й при додатковому педагогічному навантаженні працівників.

Додатком 6 до наказу № 557 визначені тарифні розряди, за якими здійснюється оплата праці вчителів закладів загальної середньої освіти. Додатком 6 не передбачено залежності розмірів посадових окладів від того, у яких класах здійснюється викладання того чи іншого предмету.

Таким чином, вчителю англійської мови, який викладає у 1 - 11 класах, оплата праці здійснюється за категорією, присвоєною при атестації, на все його педагогічне навантаження вчителя англійської мови, у тому числі і за години англійської мови в 1 - 4 класах.

Переважне право на залишення на роботі при звільненні на підставі п.1 ст 40 КЗпПУ

Публікації » Новини | 25 листопада 2019

Переважне право на залишення на роботі при звільненні на підставі п.1 ст 40 КЗпПУ

Згідно зі ст. 184 Кодексу законів про працю України звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням.

При скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці (пункт перший ст. 42 КЗпП).


ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці