Авторизация| Регистрация
Уряд має час до 01.11.17р. виправити ситуацію

Освітяни Голосіївського та Печерського районів відстоюватимуть свої права на мирній акції протесту

Публікації » Новини | Вчора, 10:44

Освітяни Голосіївського та Печерського районів відстоюватимуть свої права на мирній акції протесту19 жовтня 2017 року відбулася зустріч Голови Профспілки освітян міста Києва Олександра Яцуня з головами первинних профспілкових організацій Голосіївського та Печерського районів.

Причиною зустрічі стало питання недофінансування освітньої галузі на 1,2 млрд грн. Олександр Яцунь окреслив ряд можливих ризиків, які чекають на працівників освітньої сфери. Одними із них можуть стати невиплата надбавок та зменшення розміру заробітної плати.

У зв’язку з цим учасники зустрічі вирішили заявити про свої права 1 листопада 2017 року на мирній акції протесту.

XVIII турнір з баскетболу на Кубок СПА м. Києва розпочато!

Публікації » Новини | 19 жовтня 2017

XVIII турнір з баскетболу на Кубок СПА м. Києва розпочато!18 жовтня стартував XVIIIтурнір з баскетболу на Кубок Студентської профспілкової асоціації м. Києва. Турнір розпочався із гри між командами Національного університету харчових технологій та Національного університету біоресурсів і природокористування України, в якій останні здобули перемогу з рахунком 54:32

Упродовж жовтня – грудня 2017 року 11 чоловічих збірних команд провідних вищих навчальних закладів визначатимуть хто є сильнішим у студентському баскетболі столиці. Ці змагання є традиційними та присвячені Міжнародному Дню студента.

Бажаємо студентам перемог на ігровому майданчику та успіхів у навчанні.

Роль профспілки у формуванні та реалізації корпоративної місії ВНЗ

Публікації » Новини | 19 жовтня 2017

Роль профспілки у формуванні та реалізації корпоративної місії ВНЗ18 жовтня 2017 року у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана відбувся семінар на тему: «Роль профспілки у формуванні та реалізації корпоративної місії вищого навчального закладу».

Зі вступним словом виступив ректор університету Дмитро Лук’яненко, який зазначив, що ставши ректором, переглянув своє ставлення до профспілки. «Сьогодні наші дії спрямовані на соціальний діалог та конструктивне партнерство з профспілкою», - наголосив ректор.

Також перед учасниками заходу виступив голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь, який зауважив, що освіта постійно реформується, і це неабияк відображається на вищій школі, яка тепер має будувати свою стратегію виходу на зовнішній і внутрішній ринок праці. Олександр Яцунь підкреслив, які б освітні реформи не відбувалися в країні профспілка відстоюватиме права та інтереси своїх спілчан.

Відкрито реєстрацію на осінній «KyivEdFest»

Публікації » Новини | 18 жовтня 2017

Відкрито реєстрацію на осінній «KyivEdFest»Під час осінніх канікул з 30 жовтня по 4 листопада Департамент освіти і науки, молоді та спорту проводить уже традиційний тижневий освітній фестиваль управлінської майстерності «Kyiv EdFest»  та запрошує  освітян столиці відвідати семінари, майстер-класи, тренінги.

Програмою фестивалю передбачено заходи для учнів навчальних закладів м. Києва. При бажанні вони зможуть відвідати екскурсію, виставку або виставу.

Бажаємо всім творчих канікул!

Кожен другий освітянин готовий вийти на мирну акцію протесту

Публікації » Новини | 18 жовтня 2017

Кожен другий освітянин готовий вийти на мирну акцію протесту17 жовтня у Солом’янському районі міста Києва відбулася зустріч голів первинних профспілкових організацій з головою Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександром Яцунем.

У ході зустрічі було порушено ряд питань, які вже декілька місяців обговорюються в колективах. Одним із них стало недофінансування освітньої галузі. Працівники закладів освіти обурені, що вкотре галузь освіти може недоотримати з бюджету близько 1,2 млрд. грн.

Не менш важливим для них залишається питання про те чого очікувати від нового Закону України «Про освіту», яким чином відбуватиметься сертифікація та як надаватиметься творча відпустка.

Звернення Президії ФПУ з нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби з бідністю

Публікації » Новини | 17 жовтня 2017

Звернення Президії ФПУ з нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби з бідністюМіжнародний день боротьби за ліквідацію бідності щорічно відзначається з 1993 року, після прийняття Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 22 грудня 1992 року резолюції 47/196, яка оголосила 17 жовтня Міжнародним днем боротьби за ліквідацію бідності і закликала всі держави присвячувати цей День пропаганді і проведенню заходів, пов'язаних з ліквідацією злиднів та бідності.

Викорінення бідності, боротьба з нерівністю та захист прав кожної людини є першочерговим завданням Цілей сталого розвитку (2015–2030), затверджених на Саміті ООН у вересні 2015 року.

Скорочення бідності та посилення соціальної єдності, впровадження в Україні європейських стандартів життя та вихід України на провідні позиції у світі задекларовано у стратегічних програмних документах країни – Стратегії сталого розвитку «Україна–2020», Угоді про Асоціацію між Україною та ЄС, Стратегії подолання бідності до 2020 року.

Соціальне партнерство в дії

Публікації » Новини | 13 жовтня 2017

Сьогодні, 13 жовтня 2017 року, відбулася зустріч заступника голови КМДА Старостенко Ганни Вікторівни з головою КМОППОіНУ Яцунем Олександром Михайловичем під час якої були обговорені питання щодо загроз, викликаних основними показники освітньої субвенції на 2018 рік для Києва. Було прийнято рішення об'єднати зусилля, аби не допустити урізання фінансування державою Київської освіти.

Подяка за підтримку від Вінницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки

Публікації » Новини | 13 жовтня 2017

Президія та комітет Вінницької облорганізації Профспілки працівників освіти і науки висловлює Вам і Вашим спілчанам щиру вдячність за проявлену фінансову підтримку. Кошти, надані вами, будуть спрямовані на допомогу освітянам Калинівського і Вінницького районів, які постраждали внаслідок вибухів.

Святошинці вийдуть на мирну акцію протесту

Публікації » Новини | 13 жовтня 2017

12 жовтня у Святошинському районі міста Києва обговорювалося питання недофінансування освітньої галузі. Під час зустрічі з головами первинних профспілкових організацій району голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь звернув увагу на проблеми, з якими доведеться стикатися педагогам. Зокрема, через недофінансування галузі можливе скорочення працівників закладів освіти та невиплата надбавок за престижність педагогічної праці й складність і напруженість у роботі.

У цьому році галузь освіти може недоотримати з бюджету близько 1,2 млрд. грн. Адже в проекті бюджету України передбачено 2,7 млрд. грн., а необхідно 3,9 млрд. грн. Враховуючи ситуацію, яка склалася, освітяни району вирішили 1 листопада 2017 року вийти на мирну акцію протесту, щоб захистити свої права.

"Ми єдині, хто може вибороти бюджет 2018 року"

Публікації » Новини | 12 жовтня 2017

11 жовтня 2017 року у Деснянському районі голови первинних профспілкових організацій закладів освіти району сприймають виступ Олександра Яцуня з зацікавленістю та обуренням, бо мова йде про бюджет 2018 року. Освітня галузь недофінансована на 1 млрд. 200 млн. гривень. Одноголосно приймається рішення про участь освітян району у мирній акції протесту 1 листопада 2017 року.

Зустріч голови КМОППОіНУ з профспілковим активом Дніпровського району

Публікації » Новини | 11 жовтня 2017

10 жовтня 2017 року у Дніпровському районі м. Києва відбулася зустріч голови КМОППОіНУ Яцуня О. М., юрискосульта Соломінчук В. В. з районним профспілковим активом. Зі 138 голів первинних профспілкових організацій взяли участь 122 особи.

Під час зустрічі були обговорені актуальні питання захисту трудових, соціально-економічних прав працівників освіти, зокрема, загрози недофінансування галузі у 2018 році.

Семінар "Роль профспілкових організацій у формуванні та реалізації корпоративної місії ВНЗ"

Публікації » Новини | 10 жовтня 2017

До уваги голів первинних профспілкових організацій вищих навчальних закладів!

18 жовтня 2017 року на базі ДВНЗ "Київський національний університет імені Вадима Гетьмана" відбудеться семінар "Роль профспілок у формуванні та реалізації корпоративної місії ВНЗ". Початок семінару о 14:00.

Запрошуємо до участі!

Привітання з нагоди Дня вчителя у театрі ім. Івана Франка

Публікації » Новини | 6 жовтня 2017

Привітання з нагоди Дня вчителя у театрі ім. Івана Франка

5 жовтня 2017 року профспілкова освітянська громада традиційно відсвяткувала День учителя в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка. 

Освітняську спільноту вітали голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України О. М. Яцунь, академік НАН України В. Г. Кремінь, голова Ради ректорів Київського вузівського центру П. М. Куліков. Вони висловили слова вдячності працівникам освітньої галузі за неоціненний вклад у розвиток держави.

19 профспілкових активістів були нагороджені Почесними грамотами та грошовими винагороами. В залі панував святковий настрій та родинний затишок.

Приємним продовженням святкового вечора став перегляд вистави.

Вітаємо колег з державними нагородами!

Публікації » Новини | 2 жовтня 2017

За значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм постановляю:

Нагородити орденом "За заслуги" I ступеня

  • ЗАКУСИЛА Олега Калениковича — першого проректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Нагородити орденом "За заслуги" II ступеня

  • ОГНЕВ’ЮКА Віктора Олександровича — ректора Київського університету імені Бориса Грінченка

Урочистості з нагоди Дня працівників освіти

Публікації » Новини | 28 вересня 2017

Урочистості з нагоди Дня працівників освітиПоміж багатьох свят у календарі є день, коли настрій Києва особливо піднесений і радісний.

27 вересня 2017 року місто урочисто відзначало День працівників освіти. У приміщенні Київського університету імені Бориса Грінченка освітянська родина м. Києва нагороджувала кращих вчителів-новаторів учасників ІІ туру Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року 2017" та кращих голів первинних профспілкових організацій закладів освіти.

Обмін досвідом між КМОППОіНУ та Запорізькою обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки України

Публікації » Новини | 15 вересня 2017

14 вересня 2017 року Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України провела зустріч з делегацією профспілкових активістів з Запорізької області.

Актуальні питання освітянського профспілкового руху, новації Закону України «Про освіту», стан фінансування галузі стали основними темами для обговорення представників КМОППОіНУ та Запорізької обласної організації. Колеги обмінялися кращим досвідом, тематичними інформаційними і методичними матеріалами з питань захисту трудових, соціально-економічних прав освітян.

Міжнародна конференція "Солідарність проти корупції"

Публікації » Новини | 12 вересня 2017

12 вересня 2017р. розпочала роботу міжнародна конференція "Солідарність проти корупції". Форум відкрив директор української програми Центру Солідарності АФП-КВП Трістан Масат. Уповноважений ВРУ з прав людини В. Лутковська зосередила увагу присутніх на проблемах захисту викривачів корупції. Народний депутат України Ольга Червакова озвучила перспективи та ризики законопроектів у сфері запобігання корупції.  

Важливий меседж усіх спікерів - визнання ролі профспілок у процесі протидії корупції. Про антикорупційну роль профспілок та свободи асоціації на робочому місці також зауважив у своєму виступі голова КМОППОіНУ Олександр Яцунь. Окрім того організатори заходу презентували Посібник викривачам корупції.

 

 

Засідання вченої ради в НПУ ім. М. П. Драгоманова

Публікації » Новини | 6 вересня 2017

6-го вересня в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова відбулося засідання вченої ради.

Після звіту ректора, розпочалися урочисті заходи з врученням нагород переможцям номінацій. Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України була відзначена в номінації "Соціальний партнер Університету".

Поділ класів на групи при вивченні української мови (мови і читання) у початковій школі

Головна, Новини | 5 вересня 2017

Поділ класів на групи при вивченні української мови (мови і читання) у початковій школіПоділ класів на групи при вивченні окремих предметів здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 р. № 128 «Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах».

Пунктом 2 додатку 2 до зазначеного наказу передбачено, що при вивченні української мови, яка вивчається як предмет у загальноосвітніх навчальних закладах (крім закладів із навчанням молдовською, румунською та угорською мовами) поділ класів на групи здійснюється при кількості у класі більше 27 учнів.

Тому поділ класів на групи при вивченні української мови, як предмета, в школах з українською мовою навчання провадиться в усіх класах загальноосвітніх навчальних закладів за наявності у них 28 і більше учнів, незалежно від місця розташування навчального закладу, включаючи початкову школу з 1 класу, де складовою предмета українська мова, є й читання.

 

Про це, зокрема, йдеться у листі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10.06.2011 № 572 «Про Типові навчальні плани початкової школи».

 


ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я Виплата пенсії особам, яким призначено пенсію відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” в період роботи Правові аспекти звільнення працівника за вчинення аморального вчинку Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень