Авторизація|

Міжнародний день рідної мови

21 лютого 2011,Публікації » Новини

Міжнародний день рідної мовиУже друге десятиліття поспіль за ініціативи ЮНЕСКО 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови.

 

Мета: привернути увагу до підтримки мовного й культурного розмаїття. ЮНЕСКО тлумачить поняття "мова" не лише як засіб для спілкування, але також як культурну спадщину й вираз культурної ідентичності.

 

Загалом у світі говорять приблизно шістьма тисячами різних мов, але половині мов загрожує зникнення.

 

В Україні нараховується 15 мов, які можуть відійти у забуття. Серед них – караїмська, кримськотатарська, урумська, русинська.

 

Разом зі зникненням мови, зазначають дослідники, втрачається й культурне надбання: забуваються поетичні твори, легенди, приказки та жарти. Спричиняють зникнення мов війни, депортації, міграції, а також мовне змішання. Окрім того, сучасні технології сприяють посиленому домінуванню окремих великих мов, наприклад, англійської.

З нагоди Міжнародного дня рідної мови сьогодні понад 50 вітчизняних письменників  проведуть всеукраїнський письменницький марафон "Рідною мовою".

 

 

 

За матеріалами Інтернет-видань

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

11.листопада

ІВ "Єдність" №7 2019р.

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці