Авторизація|

Типове положення про атестацію педпрацівників (роз'яснення)

29 березня 2011,Публікації » Новини
Типове положення про атестацію педпрацівників (роз'яснення)Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України надано окремі роз'яснення щодо застосування Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

Так, листом Міносвіти від 06.01.2011 р. N 1/96 "Про застосування типового положення про атестацію педагогічних працівників" врегульовано питання збереження кваліфікаційних категорій педагогічних працівників, присвоєних за результатами попередніх атестацій. У листі вказано, що кваліфікаційні категорії (тарифні розряди), присвоєні за результатами попередніх атестацій, зберігаються протягом терміну, на який вони були присвоєні, а педагогічні звання, присвоєні до набрання чинності Типовим положенням, вважаються такими, що присвоєні безстроково, як це передбачено п. 5.7 Типового положення. 

 

Урегульовано також питання проходження в поточному році позачергової атестації педагогічних працівників, що подали заяву на її проведення з метою підвищення кваліфікаційної категорії в минулому році, адже новим положенням встановлено, що позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії проводиться не раніше, ніж через три роки після чергової. Листом же надано роз'яснення, згідно з яким педагогічні працівники, яких до 20 жовтня 2010 року внесено до списків осіб для проходження позачергової атестації з метою підвищення кваліфікаційної категорії, проходять атестацію незалежно від терміну, який минув після присвоєння їм кваліфікаційної категорії за результатами попередньої атестації.

 

У листі МОНУ №1/9_44 від 26 січня 2011 року також вказується, що при оплаті праці вчителів, які викладають два і більше предметів, до кінця поточного навчального року варто застосовувати правила, встановлені пунктом 2.6 Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міносвіти від 20.08.93 № 310, згідно з яким педагогічні працівники, які викладають два й більше предметів, атестуються з того предмета, з якого мають педагогічне навантаження за фахом освіти, а оплата у відповідності із встановленою внаслідок атестації категорією поширюється на все педагогічне навантаження до наступної атестації.

 

Щодо атестації педагогічних працівників, які на початку навчального року подали заяви про відмову від чергової атестації, то відповідно до частини 1 статті 27 Закону України "Про загальну середню освіту", атестація педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів є обов'язковою і здійснюється, як правило, один раз на п'ять років. З огляду на це, відмова від атестації не допускається з дня набрання чинності Законом України "Про загальну середню освіту" (23 червня 1999 року). Працівники, які подали заяви про відмову від атестації, у поточному навчальному році мають атестуватися на загальних підставах.

 

Листом від 22.02.11р. № 1/9_118 "Про застосування деяких норм Типового положення про атестацію педагогічних працівників" надане також роз'яснення щодо присвоєння працівникам, що раніше не атестувалися, кваліфікаційної категорії "спеціаліст другої категорії". Згідно з листом кваліфікаційна категорія "спеціаліст" присвоюється педагогічним працівникам з повною вищою освітою, які раніше не атестувалися, тобто наявність у працівника повної вищої педагогічної освіти є достатньою підставою для присвоєння йому кваліфікаційної категорії "спеціаліст". У таких випадках випускникам вищих навчальних закладів, яких прийнято на педагогічні посади, встановлюється кваліфікаційна категорія "спеціаліст".

 

Наступна кваліфікаційна категорія присвоюється їм за рішенням атестаційної комісії. Враховуючи, що при прийнятті на роботу таким працівникам вже встановлено кваліфікаційну категорію "спеціаліст", за результатамиатестації може бути прийнято рішення про присвоєння наступної кваліфікаційної категорії – "спеціаліст другої категорії". Кваліфікаційна категорія "спеціаліст" може також присвоюватися рішенням атестаційних комісій у випадках, коли педагогічні працівники, які мали більш високі категорії, знизили рівень своєї професійної діяльності.

 

В.В. Соломінчук,

юрисконсульт КМОППОіНУ

 

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

02.вересня

З Днем знань!

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці