Авторизація|

Нові тарифи на ЖКП та утримання будинків, або за що платить споживач

12 квітня 2011,Публікації » Новини

Нові тарифи на ЖКП та утримання будинків, або за що платить споживачСьогодні тарифна політика на житлово-комунальні послуги є однією з найактуальніших тем для обговорення, адже вона зачіпає інтереси кожного громадянина, його добробуту, умов проживання і забезпечення необхідними послугами. Після вартості продуктів харчування, ЖКП займають друге місце у структурі витрат працюючої людини. Розмір вартості, зазначений в рахунках на оплату послуг, ледве не щомісяця збільшується, їх якість помітно не поліпшується, а претензій і запитань у споживачів накопичилося вже чимало.

Питання реформування сфери житлово-комунальних послуг назріло не сьогодні, проте непорозуміння між тим, хто встановлює плату, і платником, залишається відкритим вже кілька років.

Нові тарифи на житлово-комунальні послуги повинні бути прозорими, а кожна людина має знати, за що вона платить. Саме про це йшла мова сьогодні, 12 квітня, на круглому столі з питання запровадження нових тарифів на ЖКП та послуг з утримання будинків та прибудинкових територій в Київській міській раді профспілок.

У роботі круглого столу взяли участь перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак, начальник Управління з питань цінової політики в м. Києві Василь Яструбинський, представник ФПУ Олена Бишева, представники головних управлінь КМДА, членських організацій Міськпрофради, голови первинних профспілкових організацій.

Модератор зустрічі голова Міськпрофради Валентин Мельник, відкриваючи засідання, одразу означив коло питань, що сьогодні є найгострішими у трудових колективах столиці. Зокрема, він зазначив, що міська рада профспілок неодноразово зверталася із запитами і листами до різних інстанцій, щодо чіткого роз’яснення та відповідей на запитання, проте експертизи з економічного обґрунтування тарифів так і не надійшло. Що в свою чергу породжує сумніви щодо правильності розрахунку їх складових.

Експертна група від профспілок, яка працювала над вивчення питання, виявила порушення. «Насамперед, не були проведені широкі громадські обговорення, тим самим порушено закон про профспілки», – наголосив голова Міськпрофради.

Столиця повною мірою не обладнана лічильними пристроями на тепло і газ. За словами Валентина Мельника із 10 тисяч будинків Києва лише в 3 тисячах є прилади обліку тепла і в 2 – лічильників води. У такій ситуації виникає логічне запитання – за якими нормами платять мешканці цих будинків? «Наразі ми також не маємо проектно-нормативної документації щодо утримання будинків та прибудинкових територій та єдиних підходів розрахунків за на такий вид послуг, – підсумував чільник Київської міської ради профспілок.

Позицію влади представив у обговоренні перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак, який ще раз вказав на те, що без реформи місту не обійтися і переконував профспілкову громаду, за допомогою графіків, що тарифи у Києві найнижчі по Україні – та ще й «економічно обмежені». «Зростання цін на тарифи у столиці довго стримувалося. І київська влада заплатила за різницю у тарифах 3 млрд. гривень. А тепер ці гроші треба віддавати», – сказав заступник голови КМДА.

Думку про те, що тарифи на ЖКП хоч і «болісно», але потрібно підвищити один раз (як у Габрово відрізають коту хвоста), озвучив і Василь Яструбинський – начальник Управління з питань цінової політики столиці. Також чиновник зазначив, що сьогодні на розмір тарифів теплопостачання і водовідведення влада вже майже не впливає. Все вирішує НКРЄ. Повідомивши про те, що багато киян свідомо ставляться до свого обов’язку та вчасно сплачують за спожиті житлово-комунальні послуги і кількість боржників зменшилася, начальник Управління з питань цінової політики підсумував, що якщо платять, значить мають таку змогу.

У дискусію із представниками влади вступили профспілкові організації бюджетних галузей. Зокрема, голова Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь продовжив, що профспілки не проти економічно обґрунтованих тарифів, але зацікавлені в соціальній справедливості. «Сьогодні НКРЄ теж повинна давати звіт про свої вчинки! І представники від них, разом із власниками «Київводоканалу» і «Київенерго» мають разом з нами обговорювати проблему. Ми за позицію конструктивної і прозорої співпраці», – наголосив голова освітянської профспілки міста.

Активне обговорення завершилося спільною пропозицією зі створення експертної ради з представників від міської влади та профспілок, яка б ознайомилася і розібралася з розрахунками складових тарифів та документацією, що  існує на сьогодні. І, лише після інформаційного обміну та аналізу, зробила відповідні висновки щодо обґрунтованості тарифів на ЖКП, послуги з утримання будинків та прибудинкових територій у столиці.

 

 

 

http://www.fpsu.org.ua/

Інна Журавель,

Медіа-центр ФПУ

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці