Авторизація|

Освітній перлині столиці – 100-ліття. Щиро вітаємо з ювілеєм!

15 листопада 2011,Публікації » Новини

Освітній перлині столиці – 100-ліття. Щиро вітаємо з ювілеєм!Школо сьома! Як світлая мрія,

Як натхнення, як пісня пісень –

Ти в короні сивин не старієш,

Тільки сяєш, як сонячний день.

 Спеціалізована школа №7 імені М.Т. Рильського Солом’янського району столиці – одна з найстаріших шкіл міста Києва. У 2011 році їй виповнюється 100 років.

100 років трьома абзацами

Освітній перлині столиці – 100-ліття. Щиро вітаємо з ювілеєм!Збудований в далекому 1911 році за ініціативою Івана Науменка, навчальний заклад функціонував як двохкласне училище для юнаків. Згодом у 1915 році йому було присвоєно статус вищого початкового училища для хлопчиків. Уже через п’ять років училище було реорганізовано в єдину трудову школу.

З 1923-ого до 1929 року в школі на посаді вчителя української мови та літератури працював видатний поет, перекладач, публіцист, громадський діяч та академік АН України. Максим Рильський, про якого залишилися теплі й світлі спогади його вихованців. Проходив час. Протягом декількох десятиліть наш освітній заклад виборювала право носити славне ім’я Максима Тадейовича. І тільки в 1985 році було присвоєно статус середньої школи імені М. Т. Рильського.

У березні 2006 року на будівлі школи встановлена меморіальна дошка як пам’ятний знак про працю Максима Рильського в школі. З ініціативи вчителів української мови та літератури та за підтримки батьків, випускників, а також учнів школи у навчальному закладі функціонує письменника. Це справжній духовний осередок навчального закладу.

Символи «шкільної держави»

 Освітній перлині столиці – 100-ліття. Щиро вітаємо з ювілеєм!Спеціалізована школа №7 імені М.Т. Рильського, як і інші школи має свої символи: прапор, герб і гімн школи. Автором створення прапора та герба була вчителька образотворчого мистецтва Стелла Лясота. Гімн школи написала викладач української мови та літератури Наталія Костенко, а музику – Олена Осипова.

Серце переповнюється радістю, коли під час всіх святкувань, після Гімну України, учні школи з гордістю виконують Гімн школи. Це справжня радість для нашої маленької «шкільної держави».

Цікаві факти з історії школи

 Дослідницька група учнів школи, працюючи над проектом «Моїй школі 100», зібрала деякі архівні фото. Наприклад, фото 1 вересня 1947 року учнів 2-Г класу. Фото історичне і цікаве для сучасних школярів, адже парти дітей тих років відрізнялися від сучасних. Щоб встати із-за такої парти, діти повинні були відкрити кришки парт. В архіві шкільних фотографій є фото 1955 року. Тоді школа називалася Залізнична 7-ома школа.

Проводячи пошукову роботу, учні дізнаються, що сімейна традиція навчатися в школі №7 зберена багатьма родинами. Наприклад, учень 5-А класу Андрій Уткін з гордістю заявляє, що йому в школі навчатися легко, адже тут, як кажуть, і стіни допомагають. У його рідній школі навчався його брат Вадим Уткін, а прабабусю Катерину Ісайкіну, яка пішла до школу в 1924 році, навчав сам М.Т. Рильський. Цікава Традиція навчатися у одній школі склалася і у першокласника Артема Єрошова. Він є представником четвертого покоління сім’ї Єрошових.

Рік 2011-ий

Освітній перлині столиці – 100-ліття. Щиро вітаємо з ювілеєм!Не може бути руху вперед без збереження старих традицій, які є надбанням школи і запорукою її сучасного розвитку. Адже школа не може бути ні древньою, ні старою. У стінах нашого навчального закладу завжди царює дитинство, юність і молодість. Зараз у школі навчається 563 учні. Педагогічний колектив школи – це справжня команда однодумців. Працюють в школі висококваліфіковані педагоги, творчі особистості, яких об’єднує велика любов до дітей, прагнення до самовдосконалення. Нині у школі працює 50 учителів, з них 11 учителів-методистів, 9 старших вчителів, 15 відмінників освіти України. Школа дуже цінує своїх вчителів пенсійного віку, адже це підтримка і порада нашим молодим вчителям, яких навчаємо та оберігаємо у своєму колективі. педагогічний склад постійно оновлюється. У нього вливаються нові люди, але в школі завжди залишається особливий мікроклімат допомоги та доброзичливості.

 Галина  Федюніна, голова ПК спеціалізованої школи №7 імені М.Т. Рильського

 

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці