Авторизація|

Прем'єр-міністр доручив визначити шляхи збільшення частки оплати праці українців

2 лютого 2012,Публікації » Новини

Прем'єр-міністр доручив визначити шляхи збільшення частки оплати праці українцівПрем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі та Міністерству соціальної політики вивчити питання економічно обґрунтованого збільшення рівня оплати праці та запропонувати відповідні механізми стимулювання росту частки оплати праці в собівартості продукції. Про це Глава Уряду заявив, розпочинаючи засідання Кабінету Міністрів.

«Доручаю Міністерству економічного розвитку і торгівлі разом з Міністерством соціальної політики глибоко вивчити питання економічно обґрунтованого збільшення рівня оплати праці та запропонувати відповідні механізми стимулювання росту частки оплати праці. І ми їх обговоримо з соціальними партнерами, з суспільством, щоб визначити виважену траєкторію справедливого росту трудових доходів», – заявив Микола Азаров.

За його словами, справедлива оплата праці – це особлива турбота Уряду і головний пункт у діалозі влади з профспілками і роботодавцями.

«Прямий шлях до підвищення трудових доходів – це стале економічне зростання і підвищення продуктивності праці. Поліпшення економічного стану підприємств швидко обертається на зростання заробітної плати», – зазначив Прем’єр-міністр. Він додав, що так було на початку 2000-х років, до 2004 року, коли найбільше за історію України зростання супроводжувалось зростанням реальної заробітної плати вдвічі. Так само за останні два роки виходу з кризи. У грудні 2011 року середня заробітна плата перевищила 3 тис. гривень, що майже на 40% більше, ніж два роки тому.

Але зараз, як підкреслив Глава Уряду, докризова купівельна спроможність ще не відновилась (цього слід очікувати лише поточного року), і проблема справедливої оплати праці не вирішена. «Тому нам потрібна відповідальна державна політика подолання цього розриву», – зазначив Микола Азаров.

Разом з тим, за його словами, потрібні механізми управління трудовими доходами в тих випадках, де держава має на це законне і природне право. Це, зокрема, стосується справедливого перерозподілу надвисоких доходів чи експлуатації надр: «Так, наш експорт значною мірою базується на сировинних галузях, а частка оплати праці в собівартості продукції цих галузей найнижча. Таким чином, дохід від надр, які належать народу, меншою мірою отримують громадяни України. Це несправедливо, і це одна з речей, які треба міняти».

Микола Азаров наголосив, що у цьому питанні рух повинен бути зустрічним: держава створює умови, а бізнес відповідає справедливим збільшенням оплати праці.

Уряд починає реалізацію пропозицій профспілок, висловлених та переданих Главі Уряду під час його зустрічі 27 січня ц.р. з профспілковим активом.

За матеріалами

Офіційного сайту ЦК Профспілки та Урядового порталу

 

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці