Авторизация| Регистрация

Ухвалено Герб та Прапор міста Києва

23 березня 2009,Публікації » Новини


Робоча група з підготовки герба та прапора м. Києва ухвалила остаточні зображення основних символів столиці. Ними стали герб та прапор, розроблені художниками О.Руденком та В.Мітченком.Про це інформує прес-служба КМДА.

Як повідомив голова робочої групи заступник голови КМДА Сергій Рудик, в основу герба столиці покладені зображення гербів Києва 1672 та 1782 років. І безумовним досягненням робочої групи стало те, що в сучасному гербі вдалося поєднати дві традиції, які протягом майже всієї історії гербової символіки Києва існували паралельно – безпосередньо образ покровителя та оборонця міста Архангела Михаїла та давнього символу київського магістрату – «куші» (арбалету).

Також заступник голови КМДА підкреслив, що повністю задоволений результатами, оскільки робоча група у стислі терміни розробила якісні оновлені сучасні графічні образи герба та прапора Києва. Він наголосив на тому, що високий професійний рівень членів групи дозволив поставити крапку у справі відновлення історичних традицій символів київської громади, розпочату міською владою ще у 1995 році.

Наразі робоча група вирішила не ініціювати прийняття нового рішення Київради про герб та прапор м. Києва, а внести зміни до вже існуючого («Про герб міста Києва» від 18.04.1995 року № 57). Зокрема, заплановано уточнити геральдичні описи основних символів столиці та затвердити Положення про використання герба та прапора міста.

Також, за результатами засідання, робоча група ухвалила звернення до Київради з проханням затвердити гімном Києва добре відому всім киянам пісню «Як тебе не любити, Києве мій!» (слова Дмитра Луценка, музика Ігоря Шамо).

«Наша спільна позиція – не вигадувати нічого нового, а використати добре відому всім пісню «Як тебе не любити, Києве мій!», яка по факту вже є народним гімном столиці», – прокоментував таке рішення Сергій Рудик.

Отже, відповідно до рішення робочої групи з підготовки герба та прапора м. Києва, запропоновано такий вигляд основних символів столиці України.

1. Герб (повний герб).

У синьому полі гербового щита із закругленою нижньою частиною срібний святий Архістратиг Михайло у срібному обладунку та скріпленою фабулою плащі, із золотим німбом, із золотим полум’яним мечем у правій руці та зі срібним овальним щитом – у лівій. На овальному щиті вміщено зображення арбалета – «куші», покладеного у стовп (вертикально).

Гербовий щит розміщено на золотому бароковому картуші та увінчано золотою трьохзубцевою міською мурованою короною (лат. Corona Muralis).

 

2. Малий герб.

У синьому полі гербового щита із закругленою нижньою частиною срібний святий Архістратиг Михайло у срібному обладунку та скріпленою фабулою плащі, із золотим німбом, із золотим полум’яним мечем у правій руці та зі срібним овальним щитом – у лівій. На овальному щиті вміщено зображення арбалета – «куші», покладеного у стовп (вертикально).

3. Прапор.

Прапором столиці України – міста-героя Києва є синє прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2:3 із вміщеним у центрі зображенням герба міста. Висота герба складає 2:3 ширини полотнища. Обидва боки полотнища ідентичні.

 

http://www.kmv.gov.ua

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці