Авторизація|

Перший крок до захисту прав учнів у майбутньому

Перший крок до захисту прав учнів у майбутньомуКожного року випускники шкіл, ставши студентами вищих навчальних закладів, опиняються перед вибором – вступати до профспілкової організації чи ні. Це пов’язано, насамперед з тим, що більшість учнів не мають ніякого уявлення про те, що таке профспілка і яка її роль у житті людини. Саме для цього з 2006 року в місті Києві учителі проводять профспілкові уроки, які допомагають з’ясувати, як учні зможуть захистити свої права в майбутньому завдяки профспілкам.

У Києво-Печерському ліцеї  №171 «Лідер» учитель історії Ігор Віталійович Алєксєєнко провів для учнів десятого класу профспілковий урок на тему: «Київська міська організація – захист, турбота, довіра». Урок Ігоря Віталійовича супроводжувався слайд-шоу та відеороликами, які дозволили детально розповісти школярам про виникнення профспілок, їхню діяльність та роль у житті суспільства. Учнів ознайомлено з профспілковим сайтом, де можна знайти чимало цікавої та корисної інформації про охорону праці, отримати юридичні консультації  в он-лайн режимі, а також дізнатися про соціальну підтримку членів профспілки. Звернено увагу на обмін досвідом та розширення співпраці з профспілками працівників освіти Росії, Білорусі, Польщі та Ізраїлю. Ігор Віталійович розповів також про діяльність студентських профспілок, акцентував увагу на проведенні серед студентів спортивних змагань з боксу та футболу, які проводяться за підтримки цієї організації. Після цього уроку чимало учнів змогли впевнено сказати, що діяльність профспілки – це, насамперед, соціальний діалог з владою.

Ігор Алєксєєнко висловив свою думку: «Профспілкові організації в Україні є дуже молодими. За часів радянської влади довіра до профспілки була невисокою, і донині в суспільстві залишився стереотип, що профспілка – це частина влади, а значить немає ніякого сенсу до неї звертатися за допомогою у вирішенні певних проблем. Тому сьогодні перед профспілковою організацією стоїть велике завдання – зламати цей стереотип, показуючи своїми діями, що вона відстоює права громадян і розуміє їхні соціально-економічні потреби. Я вважаю, що завдяки профспілці можна дізнаватися про правовий захист громадян та певні зміни в українському законодавстві, в тому числі й фінансування шкіл та інших навчальних закладів».

 Катерина Покляцька,

 Прес-служба КМОППОіНУ

 

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ОГОЛОШЕННЯ

ХІІІ звітно-виборна конференція КМОППОіНУ

ХІІІ звітно-виборна конференція КМОППОіНУ 13 березня 2020 року відбудеться ХІІІ звітно-виборна конференція Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України   ПОРЯДОК ДЕННИЙ Звіт про роботу ради Київської міської організації Профспілки працівників освіти і ...

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці