Авторизація|

Профспілковий «лікбез» у школі № 70 Шевченківського району столиці

Профспілковий «лікбез» у школі № 70 Шевченківського району столиціУ всіх старших класах загальноосвітньої школи № 70 Шевченківського району профспілковий урок проводить учитель історії та правознавства Олександр Михайлович Ярина. Нещодавно тема «Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України – захист, турбота, довіра» була розкрита для учнів 8-А класу. Саме цей урок і відвідали голова первинної профспілкової організації закладу Діна Борисівна Чудновська, головний спеціаліст Шевченківської районної в м. Києві організації Профспілки працівників освіти і науки України Людмила Степанівна Малюкова та представники КМОППОіНУ.

До заняття школярі були добре підготовлені. Про це свідчило вправно виконане домашнє завдання, з перевірки якого урок і розпочався. Учні виголошували мінідоповіді про історію виникнення профспілкового руху та здійснювали порівняльний аналіз діяльності професійних спілок за радянських часів і в незалежній Україні. Їхні виступи супроводжувалися яскравими прикладами активних дій профспілок різних галузей виробництва, і не тільки нашої країни. Юні доповідачі, доводячи свою обізнаність, ділилися знаннями, дослідницькими спостереженнями і результатами пошукової роботи з присутніми. Та найбільшу кількість корисної інформації несло собою, звичайно ж, слово вчителя. Олександр Михайлович розповів класу про останні досягнення в роботі Київської міської організації Профспілки, застосовуючи для унаочнення світлини з акцій протесту, спортивних, культурно-масових заходів, студентських рекреацій і оздоровлення дітей освітян. Тож новий матеріал педагог подав учням у вигляді цікавого сюжетного фоторепортажу. Аудиторія весь цей час уважно слухала і занотовувала – створювала в зошитах перший профспілковий конспект.

Закріпити пройдене допоміг метод мозкового штурму, протягом якого учні відповіли на низку тематичних питань на кшталт: чим відрізняється демонстрація, мітинг і страйк; на який строк, ким і з якою метою підписуються Регіональні та Галузеві угоди; яку структуру має Профспілка працівників освіти і науки України тощо.

Наприкінці уроку всі учні мали одностайну думку – ми ще зі студентських лав станемо членами профспілки. І це не дивно, оскільки стійкі профспілкові переконання в ЗОШ № 70 – це традиційна річ. Декілька прикладів. На питання, як довго Ви обіймаєте посаду голови первинки, Діна Борисівна відповіла: «Завжди!». Директор школи Людмила Андріївна Краснокутська зауважила, що теж у свій час була профспілковим лідером закладу освіти, і ця «школа громадянського життя» дуже допомогла їй під час кар’єрного сходження. А відсотковий показник членства говорить сам за себе – членами первинної профспілкової організації є 100% працівників цієї освітньої установи.

 

 Прес-служба КМОППОіНУ

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

17.листопада

З ДНЕМ СТУДЕНТА!

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці