Авторизація|

Креативний підхід до профспілкового уроку у ВСШ №3

Креативний підхід до профспілкового уроку у ВСШ №312 квітня 2012 року у вечірній (змінній) середній загальноосвітній школі №3 Солом’янського району Інна Анатоліївна Горак провела профспілковий урок для учнів 11 класу, на якому ознайомила їх із роботою Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Урок пройшов у вигляді бесіди, під час якої учні ставили запитання вчителю і висловлювали своє бачення діяльності профспілки. Інна Горак розповіла про трудові права громадян: право на освіту, працевлаштування за своїм фахом, зарплатню, відпочинок та оздоровлення. Перед кожним учнем на парті лежав опорний конспект, завдяки якому діти краще зорієнтувалися в темі і запам’ятали основні визначення.

Особливу увагу вчитель приділила законодавчій базі, розглянувши Закон України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності» ст.36, ст. 44 Конституції України і Кодекс законів про працю (ст. 43).

Перед учнями виступив голова первинки школи Олександр Іванович Нечипорук і зауважив, що профспілкова організація намагається створити насамперед комфортні умови для вчителів, щоб їм було приємно працювати.

Директор школи Олена Олексіївна Кицюк вважає, що профспілка є великою рушійною силою та надійною опорою, оскільки захищає інтереси працівників. Вона поінформувала, що якщо в шкільному колективі трапляються щасливі події чи життєві неприємності, то одним із перших відгукується профспілковий лідер.

Учитель зосередила увагу учнів на тому, що вони повинні мати активну життєву позицію, вчитися правильним і толерантним шляхом виборювати свої права, щоб вивести державу на новий рівень відносин між працівниками і роботодавцями.

Інна Анатоліївна обрала оригінальний метод висвітлення головних завдань профспілки, застосувавши акровірш:

Подає руку допомоги

Рішуче відстоює інтереси спілчан

Організовує акції протесту

Формує основні вимоги до роботодавців

Сприяє підвищенню зарплати

Проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу

Інтегрує в міжнародний профспілковий рух

Лобіює інтереси освітян і студентів

Консультує з питань захисту прав та гарантій

Актуалізує соціальний діалог

Наприкінці уроку учні змогли чітко відповісти, що Профспілка – це надійний гарант їхнього соціального захисту.

Катерина Покляцька

 

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці