«Профспілкова діяльність вчить бути лідером», – Лариса Макаренко

«Профспілкова діяльність вчить бути лідером», – Лариса МакаренкоЗа твердженням Софії Русової, «вихователька – садівниця в саду дітей», і як росте та квітує цей сад залежить саме від тих, хто його плекає. Тому найбільшою цінністю і окрасою кожного закладу освіти є його колектив. У дитсадку № 819 Святошинського району столиці «Золота рибка» він настільки згуртований і творчий, що навіть хобі професійний склад закладу має спільне. Навчаючи дітей, працівниці садочку стають майстринями рукоділля. Вони діляться між собою натхненням і разом досягають нових обріїв креативу. Так з легкої руки вихователів і нянь дитячі творчі виставки перетворюються на мистецькі галереї, а власні витвори вишивки – на шедевральні колекції картин.

Цим творчим і майстерним освітянським товариством протягом 4 років керує Лариса Макаренко. Вона вже майже чверть століття присвятила дошкільній освіті: працювала вихователькою та інструктором з фізичного виховання, отримала 2 вищі педагогічні освіти, стала вихователем-методистом, а нині є завідуючою дитячого садку. Лариса Миколаївна змалечку мріяла працювати з дітьми.

«Колектив садочку молодий і запальний. У кожного очі горять, а з такими людьми просто хочеться працювати. Я запалюю їх своєю енергією, і вони віддаються повністю дітям і роботі. Для мене садочок – це друга домівка, і 80% свого часу я перебуваю саме тут», – ділиться Лариса Макаренко. – «Чим для мене є моя професія? Відповім лише двома словами: радість і задоволення».

Забезпечити таку комфортну і злагоджену роботу, єдність цілей, думок і поривань колективу здатна дієва профспілкова організація. Лариса Макаренко очолювала 12 років первинну профспілкову організацію навчально-виховного комплексу «Довіра» і 8 років була членом профбюро Святошинського району. Тому будучи тепер керівником, вона продовжує і надалі традиції тісної співпраці з профспілкою та головою профкому ДНЗ Надією Бабич.

За словами завідуючої, саме активна громадська позиція допомогла їй досягти керівних посад і піднятися кар’єрними сходами. Оскільки, будучи головою первинки, вона знаходилася на вістрі подій, у центрі всього, що відбувається в місті. «Голова Святошинської районної в м. Києві організації Профспілки Людмила Заворітько під час засідань вводила нас в курс ситуації, а я мала донести повну інформацію своєму колективу», – згадує Лариса Макаренко, – «Тому я знайомилася з відповідними законодавчими актами, працювала з документацією. А головне – протягом профспілкової діяльності навчилася бути лідером колективу. Цей досвід став надзвичайно корисним на посаді керівника».

– Педагоги – це особливі люди, у яких нестямно горять очі жагою до знань і звершень. Звичайно, енергійність і ця спрага до всього нового та непізнаного і є рушійною силою освіти.
А профспілкова освітянська діяльність – це, перш за все, небайдужість як до самих людей, так і до їхньої професії.
Усім моїм колегам хочу побажати натхнення та великого задоволення від роботи в закладі освіти, бо вона дарує розмай позитивних почуттів!
Лариса Макаренко,
завідуюча ДНЗ № 819
Святошинського району

Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я Виплата пенсії особам, яким призначено пенсію відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” в період роботи Правові аспекти звільнення працівника за вчинення аморального вчинку