Авторизація|

Свята Покрова

14 жовтня 2012,Публікації » Новини

Свята Покрова14 жовтня в Україні відзначається одне з найбільш шанованих Православних свят – Покрова Пресвятої Богородиці. Цей день, який ще в народі називають Третьою Пречистою чи Святою Покровою, пов’язують з родинними традиціями, сімейними цінностями та шанобливим ставленням до ідеалів материнства.

Свято Покрови було введено у християнство в 10 столітті. За легендою, у цей день місто Царгород (Константинополь) оточили чужинці на чолі з князем Аскольдом, і Божа Матір покрила своїм омофором православних християн. Це стало провістям перемоги, і вже невдовзі надійшли воїни захисники, які звільнили населення від нападників.

Особливо шанували Покрову запорозькі козаки, які вважали Пресвяту Богородицю заступницею і покровителькою. Вирушавши в далекі походи, її зображення завжди було на хрестах, які носили козаки. Для кожного з них була священною Покровська церква, від порога якої січовики вирушали на захист рідної землі і куди з подякою за порятунок поверталися після походів.

У народі кажуть: «Покрова накриває траву листям, землю – снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». В українських селах до сьогодні дотримуються давньої народної традиції грати весілля після Покрови. Шлюбна пора в Україні – від Покрови і до початку Пилипівки. До Покрови завершувався період сватань і приготування до весіль, який починався після Першої Пречистої. Ніч перед Покровом має свою таємничість: дівчата виходять на поріг і закликають: «Свята Покровонько, покрий головоньку». А вранці йдуть до церкви покривати ікону Матері Божої хусткою: «Матінко Господня, на Тобі від мене, дай мені від Себе. Як я Тебе покриваю, так і мене покрий».

Нехай у світлий день Покрови Пречистої Богородиці на кожну оселю зійде благодать, а душі наповняться любов’ю, щирістю і всепрощенням.

Народні прикмети:

Яка погода на Покрову, такою буде і зима.

Якщо лист з берези та дуба на Покрову впаде чисто – до легкого року, а нечисто – до суворої зими.

Якщо у вишні листя опаде до 14 жовтня – зима буде тепла, якщо ж вишня зелена – зима буде люта.

Якщо до цього дня не спадає з вишень листя – на теплу зиму, а звільниться – на сувору.

Зранку вітер з півдня, а по обіді із півночі – початок зими буде теплим, але згодом похолодніє.

Якщо вітер з півдня низовий – зима буде теплою, з півночі горішний – холодною, із заходу – сніжною; коли ж протягом дня вітер змінюватиме напрямок, то і зима буде нестійкою.

Якщо в цей день сніг не покрив землю – не покриє в листопаді та грудні.

На Покрову вітер – весна буде вітряна.

Відліт журавлів до Покрови – на ранню зиму.

Якщо на Покрову сніг – буде багато весіль.

Хто сіє по Покрові, не має дати що корові.

На Покрову віє вітер з півночі – зима буде холодна і з великими снігами, з півдня – буде тепла зима.

Якщо на Покрову випав сніг, то буде він і в Дмитрів день (8 листопада).

Відліт журавлів до 14 жовтня – бути ранній зимі.

Білка до Покрови змінить шубку – зима буде добра.

Прес-служба КМОППОіНУ 

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці