Авторизація|

Школа №150 святкує 100-річний ювілей

Школа №150 святкує 100-річний ювілейСьогодні, 16 листопада 2012 року середня загальноосвітня школа №150 Голосіївського району м. Києва святкує своє 100-річчя.

Навчальний заклад був побудований 1912 року в селі Пирогів на кошти місцевого земства і виконувала функції трьохрічної початкової. Одноповерхова цегляна будівля мала чотири кімнати, в трьох навчалися діти, а в четвертій проживала перша вчителька – Варвара Артемівна Савенко.

У 1923 році сталася пожежа і дітям довелося майже чотири роки навчатися у приміщенні сільської ради та кооперативу. У 1927 році навчальний заклад відремонтували і він знову гостинно відчинив свої двері для школярів.

Перший випуск 10-го класу відбувся у 1938 році. Серед учнів цього випуску була народна артистка України – Нонна Кронідівна Копержинська. Із вісімнадцяти випускників 1941 року четверо загинули в боях за Батьківщину – Степан Позніхіренко, Василь Марченко, Михайло Тимченко та Іван Погребний. А сто двадцять троє не повернулися із фронтів Великої Вітчизняної війни. Про їхній героїзм та мужність нагадує пам’ятник, розташований в центрі селища, на якому викарбувані їхні імена. Монумент збудовано на кошти жителів селища Пирогова. Під час захисту Києва від фашистських загарбників 1941 року на території школи, переритій мінами і снарядами, стояла на смерть 284 стрілецька дивізія. Із семи тисяч бійців і командирів живими на сьогоднішній день залишилося двадцять троє. Серед тих, хто закінчив школу у довоєнні часи, були – Герой Радянського Союзу льотчик Павло Сиволапенко, відмінники народної освіти – Анастасія Смоляренко, Марія Скоробагатько.

У 1957 році село Пирогів перейшло із Києво-Святошинського району у підпорядкування Московського району м. Києва. Школі було дано номер 150.

У навчальному закладі працює 25 чоловік викладацького складу. 50 років свого життя присвятила школі Єлизавета Іванівна Орябинська, яка розпочинала трудову діяльність старшою піонервожатою. 49 років вчителем математики пропрацювала в школі Марія Григорівна Гончаренко. Протягом 25 років у навчальному закладі працювала вчителем початкових класів випускниця школи Катерина Павлівна Корнієнко.

Чимало випускників цього закладу кажуть, що школа – це найрідніше місце, куди їм хочеться повертатися знову і знову. Адже там давали не лише знання, але й вчили людяності та розумінню життя.

Сорок п’ять випускників школи обрали професію вчителя, щоб навчати, виховувати і ділитися своєю мудрістю із підростаючим поколінням.

Щиро вітаємо учнів та вчителів школи №150 на чолі з директором, Вірою Михайлівною Бистранівською, і зичимо творчої наснаги, завзятості, нових звершень та процвітання.

Прес-служба КМОППОіНУ

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці