Авторизація|

Варвари ночі урвали

17 грудня 2012,Публікації » Новини

Варвари ночі урвалиНа останній місяць року припадає найбільше свят. З цього приводу кажуть: «У грудні, що не день, то празник». Особливо їх багато після Варвари, яку відзначають 17 грудня. За нею йдуть Сави (18), Миколи (19), Андросія (20), Ганни (22) та ін. Кожне з цих свят має свою специфіку і неповторність.

17-го грудня відзначається день Варвари Великомучениці. За народною легендою, свята Варвара великомучениця вишивала так красиво, що самому Ісусу Христу вишила ризу.

Здавна в Україні великомученицю Варвару вшановували як святу, яка за великий подвиг віри отримала особливий дар: у важких обставинах рятувати від несподіваної небезпеки, випадкової смерті без Святого Причастя. Бо, як свідчить передання, до неї у в'язницю з'явився Іісус Христос, зцілив її рани та причастив. Немало православних пілотів, водіїв, військових перш ніж вирушити в подорож у знак благословення обов'язково беруть з собою іконку Святої.

Варвари – день повороту на весну, але саме на цей день зазвичай припадає початок найсильніших морозів. Приповідка каже, що «Варвара ночі урвала, а дня приточила». Починаючи із цього дня й протягом наступних трьох, люди варять кутю й узвар — на добробут і здоров'я.

В деяких місцевостях України продовжувалися цього дня властиві для грудневих свят гуляння та ворожіння. Зокрема, дівчата загадували на свою долю: клали у воду зрізані гілочки вишні й слідкували за ними до Різдва. Коли вони розцвітали за цю пору, то це передбачало щастя і швидкий шлюб.

Народні прикмети:

  • Яка погода на Варвари, така й на Різдво.
  • Який день на Варвари, такий і на Сави.
  • Якщо в грудні на Варвари болото, то буде зима красна, як золото.
  • Якщо проти цього дня нічне небо в зорях – чекай холодів, а сліпе й тьмяне – на тепло.
  • Якщо горобці збираються купками на деревах і цвірінькають, то буде тепла зима.
  • Дерева в інеї – урожай на фрукти.
  • Якщо до цього дня сніг не випав – зима буде теплою, а як з'явиться – довгою і холодною.

Прес-служба КМОППОіНУ

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці