Авторизація|

Розпочинається Великий піст

18 березня 2013,Публікації » Новини

Розпочинається Великий піст Від 18 березня до 4 травня триватиме Великий піст. У цей час згідно традицій Православної Церкви та церковного Уставу християни обмежують себе в їжі, а також намагаються уникати в своєму житті того, що віддаляє людину від Бога. Цей піст встановлений на знак наслідування Ісуса Христа, який постився у пустелі сорок днів. Тривалість Великого посту так чи інакше пов’язана з числом 40, однак фактично залежить від правил обчислення, прийнятих в конкретній конфесії.

Християни дотримуються цього посту з особливим завзяттям, утримуючись від м’яса, молока, сиру, яєць та спиртного. Виняток становлять люди похилого віку, хворі, маленькі діти, вагітні та жінки-годувальниці. Як правило, обмеження залежать від способу життя, роботи, стану здоров’я.

Церква ділить піст на дві частини – Святу чотиридесятницю і Страсну седмицю – тиждень перед самою Пасхою.

У перші два дні посту і в Страсну П'ятницю рекомендується утриматися від їжі, а решту часу дотримуватися помірності в їжі – обходитися без м'яса, яєць і молочних продуктів.

Для людей похилого віку, хворих, маленьких дітей, вагітних і жінок, що годують немовлят, а також мандрівників, військових і ув’язнених піст може бути не таким суворим. Дітям, зазвичай, рекомендують утриматися від солодощів.

Богослови наголошують, що у Великий піст не стільки потрібно обмежувати себе в їжі, скільки перебувати у духовному зосередженні. У цей період віруючі присвячують вільний час пізнанню Творця, розмірковуванням про сенс життя, душу, добро і зло. Церква закликає зосередитися на внутрішньому стані, боротися з проявами гніву, образи, засудження.

Прес-служба КМОППОіНУ

 

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці