Авторизація|

Хвиля масових звільнень закінчилася

14 травня 2009,Публікації » Новини
Хвиля масових звільнень закінчиласяРівень безробіття в Україні зменшується другий місяць поспіль.
За інформацією щоденного видання "КоммерсантЪ-Україна", в квітні кількість безробітних знизилася на 70,4 тисяч осіб. Принаймні так повідомляє Державна служба зайнятості. Подібну ситуацію можна пояснити відновленням сезонного попиту на робочу силу з боку працедавців і завершенням періоду масових звільнень.
 
Міністр праці і соціальної політики Людмила Денисова повідомила напередодні, що в цілому з початку року число безробітних знизилося на 36 тисяч осіб. "Безробіття у нас не зростає, а зменшується, і щоденна кількість безробітних громадян, які перебувають на обліку в державних центрах зайнятості, стає менше, що добре", - заявила вона. 

Хоч попит на робочу силу зараз продовжує рости, проте він не такий високий, як в аналогічний період минулого року. Перший заступник голови ДСЗ Наталя Зінкевич повідомила виданню, що "зростання кількості вакансій продовжиться і в наступні місяці". В той же час, кількість вакансій залишилася майже незмінною - 85,1 тис.

Що стосується оцінки експертів, то вони погоджуються щодо сезонності попиту на робочу силу, проте називають ще ряд чинників. Так, за словами директора Інституту власності і свободи Дмитра Ляпіна, далеко не всі звільнені реєструються в центрах зайнятості. "Значну частину безробітних змусили звільнитися за власним бажанням: вони не отримують допомоги, а тому можуть реєструватися в центрах зайнятості лише для пошуку роботи", - сказав він.

Крім того, така ситуація простежується і в українського північного сусіда - РФ: навесні темпи безробіття в Росії теж помалу почали падати.

А ось міжнародні експерти не впевнені в тому, що далі росіян чекатиме зниження безробіття і відродження зростання промисловості. Але навіть їх оцінки нинішнього стану ринку праці розходяться з офіційними даними російських посадових осіб.


По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці