Авторизація|

«З профспілкою в серці», - Янка Такева

4 вересня 2013,Публікації » Новини

«З профспілкою в серці», - Янка Такева3 вересня 2013 до Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України з офіційним візитом прибула делегація Синдикату болгарських вчителів.

Під час зустрічі, яка відбулася у медіа-центрі профспілки освітян столиці, заступники голови КМОППОіНУ Олена Геведзе та Олександр Трофименко розповіли гостям про основні засади діяльності Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України та її структуру. Вони зосередили увагу на питаннях соціально-економічного та правового захисту спілчан: виплата 20% муніципальної надбавки, вчасна виплата заробітної плати, культурно-масова робота, відпочинок та оздоровлення, соціальний проект «З профспілкою дешевше» і т.п.

Голова Синдикату болгарських вчителів Янка Такева розповіла про особливості їхньої організації.

Структура

У Болгарії налічується близько 2065 загальноосвітніх навчальних закладів і 2400 дитячих навчальних закладів.

У країні існує 263 общини, в кожній з яких є голови профспілки. У кожній первинній організації є комітети: страйку, ревізійна комісія тощо.

У кожному регіоні є свої голови профспілки, які несуть відповідальність за регіон.

Для болгарських педагогів існує соціальний фонд, основна функція якого – це допомога важкохворим людям (цукровий діабет, онкозахворювання, серцеві хвороби тощо). Також існує фонд для безробітних, мета якого допомогти тим, хто залишився без роботи. Фонд допомагає у пошуку роботи, надає невелику соціальну допомогу.

Існує академія підвищення кваліфікації членів синдикату, одним із основних завдань якої є приведення рівня професійної підготовки працівників галузі у відповідність з вимогами сучасного розвитку освіти, розкриття їхнього творчого потенціалу, оперативне оволодіння ними найновішими досягненнями в освітній галузі.

Мотивація членства

Основною проблемою є мотивація членства. Тому Синдикат болгарських вчителів намагається зацікавити своїх спілчан, щоб вони виявляли власне бажання ставати членами організації. Проводяться різноманітні конкурси: поезії, художньої творчості, "Учитель року" і т.п. Для вчителів, які відчувають в собі фізичні сили проводиться спартакіада. Для спортсменів-аматорів такі змагання дозволяє відволіктися від навчальної буденності та продемонструвати свої спортивні досягнення.

Ми співпрацюємо не лише з вчителями, але й дітьми та батьками. Ми приділяємо значну увагу психофізичному розвитку дітей.

Кожен профспілковий діяч має думати весь час про Профспілку. Вона має бути у нього в серці.

Працюють з науково-дослідними інститутами, які проводять наукові дослідження з питань оплати праці, робочого часу, організації праці.

У школах проводяться конференції, на які запрошуються викладачі з вищих навчальних закладів. Це дає змогу обговорити важливі процеси, які відбуваються в системі освіти, а також з’ясувати думку дітей, батьків, професорів щодо освітніх реформ.

Соціальні гарантії

Середня ставка вчителя – 18 – 20 годин на тиждень. Ця кількість варіюється в залежності від предмету. У вчителя математики ставка – 18 годин, в історика – 20.

Відпустка вчителя становить 56 днів.

Середня заробітна плата вчителя – 350 євро, технічного персоналу – 250 євро.

 Делегація Синдикату болгарських вчителів перебуватиме у столиці до 7 вересня. Протягом цього періоду гості столиці ознайомляться з роботою районних у м. Києві організацій Профспілки працівників освіти і науки України.

Прес-служба КМОППОіНУ

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

17.листопада

З ДНЕМ СТУДЕНТА!

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці