«Ніколи не говори ніколи»

«Ніколи не говори ніколи»Якщо вчитель має любов до справи, він буде гарним учителем.
Я працюю вчителем біології у спеціалізованій школі № 314 Дарницького району більше трьох років. Ви знаєте, ніколи не хотіла бути вчителем. Коли навчалася у школі, то постійно говорила, що вчителем я точно не піду працювати. Але після закінчення школи мені довелося йти вчитися у педагогічний університет, тому що в медичний не поступила. Навчаючись уже в університеті, знову повторювала вже сказані мною раніше слова, що вчителем я не буду працювати. Хоча коли проходила педагогічну практику, то побачила прив’язаність і любов дітей до мене, нам легко було спілкуватися – вони розуміли мене, а я їх. І після закінчення НПУ ім. М.П. Драгоманова я все таки пішла працювати у школу. Як кажуть: «Ніколи не говори ніколи»!
Педагогічний колектив школи прийняв мене привітно. Дай Боже кожному педагогу таких товаришів. Спочатку було дуже важко зрозуміти цей процес. Мені ще й дали класне керівництво у 5 класі, а тепер вони вже у 8-му. Я викладаю природознавство, основи здоров’я і біологію в 5, 6, 7, 8 і 10 класах. І тепер у мене інші враження про школу, ніж були 3 роки назад. Мені дуже подобається працювати вчителем! Тепер я не уявляю свого життя без цього. Кожного дня іду на роботу як на свято. Дуже приємно в кінці уроку почути такі слова: «Дякую за урок, було дуже цікаво». Я не уявляю свого життя без цих дітей. Школярі зустрічаються різні, і до кожного я намагаюся знайти свій підхід. Не можна говорити що дитина погана, немає поганих дітей, є погані педагоги, яким у школі, я вважаю, не місце.
Вчитель – це скульптор, але його шедеври не виставляють в музеях, це – лікар, але йому пацієнти рідко дякують за лікування, а то і взагалі, не хочуть лікуватися. Вчитель – це актор, де кожен урок – прем’єра, але йому не аплодують і квіти дарують дуже рідко. Вчитель – це мати і батько, які часто не отримують подяки від дітей. Директор, завуч, плани, педради, журнали, звіти, одвічні перевірки поглинають і часто роблять вчительство рутиною, важкою справою. Та коли вчитель заходить до класу і бачить пильні дитячі очі й посмішки, все відходить на другий план. Вчитель бачить тільки цей зоряний погляд, де самі виринають слова і рухи, приходить натхнення.
Останнім часом кажуть, що діти зараз дуже важкі. Ніколи не погоджусь. Діти зараз, як завжди: слухняні і недуже, старанні і не зовсім, активні і боязкі. Діти – це найкраще, що є у всесвіті. Скільки в них благородства, ніжності, любові. Скільки в тих очах бажання зробити добре, скільки в тих руках старанності.
Я люблю свою професію, люблю дітей. Дуже хочу, щоб вони виросли і стали благородними людьми.
Важливим для дітей є те , хто стане класним керівником у школі. Але на початку кожного навчального року я хочу нагадати всім батькам, що першими вчителями дітей є, насамперед, вони – батьки.
Однією з найважливіших особливостей творчості педагога є те, що об’єкт його праці – дитина – повсякчас змінюється, завжди нова, сьогодні не та, що вчора. Наша праця – формування людини, і це покладає на нас особливу відповідальність, яку ні з чим не зіставиш. Якщо ти прийшов працювати у школу, то стався до цього серйозно. Після закінчення школи діти згадають тих вчителів, які дійсно дали їм знання і чогось навчили, а не тих, у яких на уроках проводили бесіди на вільні теми.
Ось уже промайнуло три роки на педагогічній ниві. Можу з радістю сказати що вони пройшли цікаво, успішно, приємно і найголовніше приносили задоволення. Діти постійно про щось запитують як на перерві, так і на уроці. Іноді я себе запитую, де вони кожного разу беруть таку різноманітну кількість питань. Учні старших класів багато в чому мені допомагають, і мене це радує. У школі завжди можу знайти підтримку як з боку директора, заступників, так і дітей. Дуже часто школярі цікавляться як у мене справи, приходять на перервах до кабінету, щоб поспілкуватися. З їх уст лунають такі слова: «Ви небайдужа до кожного і не залишаєте нас без уваги». З гордістю хочу сказати про дуже гарного наставника – іншу вчительку з біології Валентину Олександрівну. Це людина з великої літери, яка дуже мені допомагає і підтримує.
Сподіваюся, що буду працювати у школі і далі, оскільки сама цього дуже хочу. А колегам-педагогам хочу побажати міцного здоров’я, терпіння, творчих злетів, неординарних думок, різноманіття, наснаги, поваги як від дітей, так і від співпрацівників. Якщо у вас зародилася мрія стати вчителем, не бійтеся, перевірте, випробуйте себе.
З Днем учителя, дорогі педагоги!!!
Тетяна Польова,
вчитель біології
спеціалізованої школи №314
з поглибленим вивченням англійської мови
Дарницького району

2017 рік оголошено роком первинної профспілкової організації.

ІНІЦІАТИВИ ТА ПРОГРАМИ:

Програми доступного житла У жовтні в Україні стартує конкурс «Учитель року – 2014» З профспілкою дешевше! 2013 - «З профспілкою дешевше» Перспективи та можливі ризики програми «Доступне житло»