Авторизація|

«Ніколи не говори ніколи»

«Ніколи не говори ніколи»Якщо вчитель має любов до справи, він буде гарним учителем.
Я працюю вчителем біології у спеціалізованій школі № 314 Дарницького району більше трьох років. Ви знаєте, ніколи не хотіла бути вчителем. Коли навчалася у школі, то постійно говорила, що вчителем я точно не піду працювати. Але після закінчення школи мені довелося йти вчитися у педагогічний університет, тому що в медичний не поступила. Навчаючись уже в університеті, знову повторювала вже сказані мною раніше слова, що вчителем я не буду працювати. Хоча коли проходила педагогічну практику, то побачила прив’язаність і любов дітей до мене, нам легко було спілкуватися – вони розуміли мене, а я їх. І після закінчення НПУ ім. М.П. Драгоманова я все таки пішла працювати у школу. Як кажуть: «Ніколи не говори ніколи»!
Педагогічний колектив школи прийняв мене привітно. Дай Боже кожному педагогу таких товаришів. Спочатку було дуже важко зрозуміти цей процес. Мені ще й дали класне керівництво у 5 класі, а тепер вони вже у 8-му. Я викладаю природознавство, основи здоров’я і біологію в 5, 6, 7, 8 і 10 класах. І тепер у мене інші враження про школу, ніж були 3 роки назад. Мені дуже подобається працювати вчителем! Тепер я не уявляю свого життя без цього. Кожного дня іду на роботу як на свято. Дуже приємно в кінці уроку почути такі слова: «Дякую за урок, було дуже цікаво». Я не уявляю свого життя без цих дітей. Школярі зустрічаються різні, і до кожного я намагаюся знайти свій підхід. Не можна говорити що дитина погана, немає поганих дітей, є погані педагоги, яким у школі, я вважаю, не місце.
Вчитель – це скульптор, але його шедеври не виставляють в музеях, це – лікар, але йому пацієнти рідко дякують за лікування, а то і взагалі, не хочуть лікуватися. Вчитель – це актор, де кожен урок – прем’єра, але йому не аплодують і квіти дарують дуже рідко. Вчитель – це мати і батько, які часто не отримують подяки від дітей. Директор, завуч, плани, педради, журнали, звіти, одвічні перевірки поглинають і часто роблять вчительство рутиною, важкою справою. Та коли вчитель заходить до класу і бачить пильні дитячі очі й посмішки, все відходить на другий план. Вчитель бачить тільки цей зоряний погляд, де самі виринають слова і рухи, приходить натхнення.
Останнім часом кажуть, що діти зараз дуже важкі. Ніколи не погоджусь. Діти зараз, як завжди: слухняні і недуже, старанні і не зовсім, активні і боязкі. Діти – це найкраще, що є у всесвіті. Скільки в них благородства, ніжності, любові. Скільки в тих очах бажання зробити добре, скільки в тих руках старанності.
Я люблю свою професію, люблю дітей. Дуже хочу, щоб вони виросли і стали благородними людьми.
Важливим для дітей є те , хто стане класним керівником у школі. Але на початку кожного навчального року я хочу нагадати всім батькам, що першими вчителями дітей є, насамперед, вони – батьки.
Однією з найважливіших особливостей творчості педагога є те, що об’єкт його праці – дитина – повсякчас змінюється, завжди нова, сьогодні не та, що вчора. Наша праця – формування людини, і це покладає на нас особливу відповідальність, яку ні з чим не зіставиш. Якщо ти прийшов працювати у школу, то стався до цього серйозно. Після закінчення школи діти згадають тих вчителів, які дійсно дали їм знання і чогось навчили, а не тих, у яких на уроках проводили бесіди на вільні теми.
Ось уже промайнуло три роки на педагогічній ниві. Можу з радістю сказати що вони пройшли цікаво, успішно, приємно і найголовніше приносили задоволення. Діти постійно про щось запитують як на перерві, так і на уроці. Іноді я себе запитую, де вони кожного разу беруть таку різноманітну кількість питань. Учні старших класів багато в чому мені допомагають, і мене це радує. У школі завжди можу знайти підтримку як з боку директора, заступників, так і дітей. Дуже часто школярі цікавляться як у мене справи, приходять на перервах до кабінету, щоб поспілкуватися. З їх уст лунають такі слова: «Ви небайдужа до кожного і не залишаєте нас без уваги». З гордістю хочу сказати про дуже гарного наставника – іншу вчительку з біології Валентину Олександрівну. Це людина з великої літери, яка дуже мені допомагає і підтримує.
Сподіваюся, що буду працювати у школі і далі, оскільки сама цього дуже хочу. А колегам-педагогам хочу побажати міцного здоров’я, терпіння, творчих злетів, неординарних думок, різноманіття, наснаги, поваги як від дітей, так і від співпрацівників. Якщо у вас зародилася мрія стати вчителем, не бійтеся, перевірте, випробуйте себе.
З Днем учителя, дорогі педагоги!!!
Тетяна Польова,
вчитель біології
спеціалізованої школи №314
з поглибленим вивченням англійської мови
Дарницького району

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

11.листопада

ІВ "Єдність" №7 2019р.

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці