Авторизація|

Засідання «круглого столу»: «Українська освіта 2013: підсумки та прогнози»

Засідання «круглого столу»: «Українська освіта 2013: підсумки та прогнози»9 січня 2014 року у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Українська освіта 2013: підсумки та прогнози». Під час заходу було обговорено підсумки функціонування освітньої галузі України у 2013 році та висловлені прогнози експертів щодо можливого розвитку ситуації в 2014 році. Було презентовано також результати традиційного опитування експертів «Освіта України 2013. ТОП-10», проведеного інтернет-порталом «Освітня політика» у грудні минулого року.

У заході взяли участь Лілія Гриневич – голова Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти, Станіслав Ніколаєнко – голова «Громадської організації освітян і науковців України», Ігор Лікарчук – директор неурядової організації «Центр тестових технологій і моніторингу якості освіти», Павло Полянський – голова правління ГО «Центр освітнього моніторингу», Ірина Бекешкіна – директор фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва», Єгор Стадний – експерт ГО «Центр дослідження суспільства», Георгій Касьянов – директор освітніх програм Фонду «Відродження», Володимир Ковтунець – експерт альянсу «Програма сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (USET).

У своєму виступі голова Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти Лілія Гриневич підкреслила, що в освіті і науці минулого року була криза, яка поглиблюватиметься у 2014 році: у бюджеті на наступний рік знову закладено недофінансування, внаслідок чого далі закриватимуться школи, а витрати перекладатимуться на батьків. Це означає, що поглиблюватиметься розрив між освітніми можливостями дітей із сімей з різним матеріальним становищем, освіта в Україні відтворює бідність.

Недофінансування освіти, зазначила голова Комітету, є вродженою вадою бюджетної політики. Фінансування освіти відносно ВВП не змінилося (6,4%) у порівнянні з минулим роком, в той час як доля витрат на силові відомства зросла. В бюджеті освіти на 2014 рік на одного учня в середньому виділяється 8 800 грн. при мінімальній потребі 9 500 грн.

Минулого року нічого не зроблено для підвищення матеріального статусу вчителя. Середня оплата праці в промисловості становить 3836 грн. (за жовтень), а в освіті – 2616 грн.

1 січня 2013 року вперше не переглянуто перший розряд тарифної сітки, що дозволяє не переглядати базові оклади. В 2014 році ця технологія триватиме. Внаслідок цього кожен вчитель недоотримає щомісяця 700 – 2000 грн.

Голова Комітету розповіла, що в цій складній ситуації пріоритетними для його діяльності будуть: стремління домогтися системних змін в галузі через розроблення і прийняття нового базового закону «Про освіту»; боротьба за прийняття закону «Про вищу освіту», розробленого робочою групою під керівництвом М. Згуровського; підготовка законодавчого ґрунту для зростання науково-технічного потенціалу країни; створення громадянської платформи підтримки змін в освіті та науці.

Прес-служба КМОППОіНУ

По темі:Добавить комментарий

Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці