Авторизація|

У ВР України прийняли нову редакцію Закону України “Про вищу освіту“

9 квітня 2014,Публікації » Новини

8 квітня в першому читанні під час пленарного засідання Верховної Ради України було ухвалено нову редакцію Закону України “Про вищу освіту“ (реєстр. №1187-2), який наблизить Україну до європейських стандартів та якостей освіти.

“Прийнятий законопроект представляє систему реформи вищої освіти. Сьогодні ми маємо унікальний історичний час, коли є згода в парламенті, і ця згода завойована ціною життя українців, щоб дати новий імпульс для розвитку вищої освіти”, - наголосила Лілія Гриневич під час виступу.

У Верховній Раді України було зареєстровано три законопроекти про вищу освіту (реєстр. №№ 1187, 1187-1, 1187-2). У травні минулого року Комітет ВРУ з питань науки і освіти своїм рішенням підтримав законопроект № 1187-2, розроблений робочою групою під керівництвом Михайла Згуровського. Комітет врахував той факт, що саме цей законопроект отримав найбільшу підтримку з боку освітян, студентства, профспілок і роботодавців; увібрав понад 5000 пропозицій, поданих 120-ма установами, міжнародними професійними організаціями і громадськістю.

Законопроект №1187-2 передбачає децентралізацію управління вищою освітою, фінансову, кадрову та академічну автономію вишів, встановлює певні гарантії з отримання стипендій, сприяння міжнародному співробітництву та мобільності на Європейському просторі вищої освіти.

“Цей законопроект спрямований в першу чергу на підготовку якісного людського капіталу, який забезпечить інноваційний розвиток економіки і суспільства в Україні. Механізм реалізації мети полягає у взаємодії між наукою, бізнесом і суспільством, тому в цьому законопроекті наскрізними нитками є якраз ці механізми взаємодії“, - зазначила Лілія Гриневич.

За матеріалами Комітету з питань освіти і науки

 

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці