Авторизація|

Депутати пропонують збільшити роль студентського самоврядування у ВНЗ

3 червня 2009,Новини, Вища освіта
Депутати пропонують збільшити роль студентського самоврядування у ВНЗ Верховна Рада України прийняла за основу проект закону, згідно з яким студент не може бути відрахований з вузу без згоди органу студентського самоврядування. За відповідний проект змін в Закон «Про вищу освіту" (відносно студентського самоврядування) N1280 проголосували 326 народних депутатів.

Як передає ЛІГАБізнесІнформ, проект закону передбачає, що лише за згодою органів студентського самоврядування у вузі приймаються вирішення про відрахування студента, курсанта або аспіранта, про їх переведення з бюджетною на контрактну форму навчання, або з контрактної – на бюджетну.
 
Крім того, згідно із законопроектом, 15% вченої ради вузу формується органами студентського самоврядування. За згодою студентського самоврядування призначається замдекана, який відповідає за роботу із студентами, приймаються вирішення про поселення студента, курсанта, аспіранта в гуртожиток, або про виселення, затверджуються нормативні документи з питань студентських містечок і гуртожитків. 

Найвищим органом студентського самоврядування, згідно із законопроектом, є загальні збори (конференція) студентів. Адміністрація вузу не має права втручатися в діяльність студентського самоврядування.

Фінансовою основою студентського самоврядування є засоби в розмірі, визначеному вченою радою вузу, але не менше ніж 1% бюджету вузу. Окрім цього, джерелом формування засобів і майна студентського самоврядування є добровільні пожертвування і внески фізичних і юридичних осіб. Також в законопроекті наголошується, що не менше ніж 30% засобів органів студентськго самоврядвання повинні витрачатися на підтримку наукової діяльності студентів, курсантів і аспірантів.
 
 

По темі:Інформація
Користувачі в групі Відвідувачі, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК 2019

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ:

Коментар до рішення Конституційного Суду України щодо віку для виходу на пенсію за вислугу років Щодо доплати за перевірку зошитів в підготовчому класі та підвищення посадових окладів Про здійснення відеозйомки та аудіозаписів у навчальному закладі Особливості застосування до працівників дисциплінарних стягнень Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом Про зміну умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці Встановлення випробування працівникові Щодо проходження працівниками профілактичних медичних оглядів в приватних закладах охорони здоров’я

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК:

Про зміни в Порядку ведення касових операці